2020 Balandžio 08 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Festivalio uždarymas – opera „Prūsai“

  • Įkelta: 2018-09-20
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Visą vasarą, jau aštuntus metus iš eilės spalvingais renginiais džiuginęs VIII-asis Tarptautinis Tauragės muzikos festivalis kviečia į uždarymo renginį. Šiandien Tauragės kultūros centre, pristatoma šimtmečio premjera Lietuvos regionuose – G. Kuprevičiaus opera „Prūsai“.

Šiemet Tauragės garbės piliečio Liudo Mikalausko subrandintas ir kraštiečiams dovanojamas muzikos festivalis kaip visada praturtino tauragiškių sielas įvairių formų ir spalvų renginiais. Prasidėjo jis su trenksmu – opera partizanų atminimui „Priesaika“ Pilies kiemelyje, kurioje, griaudžiant rokerių „Thundertale“ gitaroms, sužibėjo pats festivalio organizatorius, operos solistas L. Mikalauskas.

Vėliau mieste svečiavosi Suomijos simfoninis orkestras ir „Viešnia iš Lapenrantos“ Angelika Klas, vokalistė iš Portugalijos Viviane, traukusi ilgesingas Edith Piaf dainas, akordeono virtuozas, kraštietis Martynas Levickis, sutraukęs į Pilies kiemelį rekordinį skaičių – per tūkstantį klausytojų.

Tradicinis „Bangos piknikas“ su džiazo primadona Neda Malūnavičiūte ir bardu Olegu Ditkovskiu, jei būtų rengiami nuoširdžiausio ir spalvingiausio vasaros koncerto rinkimai – Tauragėje greičiausiai laimėtų publikos prizą. Rudenėjančios Pilies sienas virpino soprano Vaidos Genytės vokalas ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro pirmasis smuikas Zbignevas Levickis.

Na, o festivalio uždarymui, kaip ir atidarymui, pasirinktas galingas žanras – opera, be kita ko, šimtmečiui skirta premjera – G. Kuprevičiaus „Prūsai“.

Operos „Prūsai“ siužetas pasakoja apie tragišką šios tautos likimą. Centre – istorinė asmenybė Herkus Mantas, kurio vaidmenį atliks baritonas Mindaugas Rojus. Jo asmeniniai interesai kertasi su prūsų laisve. Prūsų vadas, draskomas vidinės kančios, abejoja, kurie interesai – asmeniniai ar visuomeniniai – svarbesni. Tauta negali be vado, o vadas be mylimos moters Kristinos.

Kristinos meilė – brandi ir altruistiška. Bet nutraukti kryžiuočių ir prūsų karą – ne jos jėgoms. Prūsai nepasitiki, vokiečiai varžo asmeninę pasirinkimo laisvę, sūnus nepažįsta tėvo, o mylimas vyras yra kamuojamas abejonių. Tokią realybę pakelti sunkiau, nei žengti į pagonių aukojimui paruoštą laužavietę.

Kūrinyje kuriamos dvi priešiškos stovyklos – tarp prūsų ir kryžiuočių. Pirmieji, ginantys savo laisvę, vaizduojami karingai. Juose gyva pagoniška dvasia ir tikėjimas gamtos jėga. Tačiau prūsų kariai neišvengia vienašališkumo – neapykanta kryžiuočiams stipresnė už sveiką protą. Kryžiuočiai – nykūs. Stingdanti tragedijos nuojauta sukuria įtampą, o H. Mantas, būdamas tikras savo tautos ir šalies patriotas iki galo eina negailestingos kovos prieš pavergėjus keliu.

Šią vasarą Lietuvoje startavo projektas, raginantis lankytis po šalies miestus bei pažinti kiekvieną jo lopinėlį. Nukeliavęs į pasirinktą kraštą, dalyvis gauna vieną magnetuką ant šaldytuvo, o surinkus 60, susideda spalvingas Lietuvos žemėlapis–mozaika.

Tris mėnesius populiariausius „Kino pavasario“ filmus nemokamai rodantis projektas „Kino karavanas“ vėl atvyksta į Tauragę. Šiandien 21.30 val. Pilies kiemelyje įvyksiančio nemokamo seanso žiūrovai išvys šviesią, nuoširdumo ir humoro kupiną dramą „Kandelarija“. Filmas bus įgarsintas lietuviškai, tad nereikės skaityti titrų.

 

Ketvirtadienį tarptautinio Tauragės muzikos festivalio klausytojai prarijo dar vieną kokybiškos muzikos piliulę. Paklausyti akordeonisto Martyno Levickio susirinko apie tūkstantis tauragiškių.

Penktadienio vakarą tauragiškiai pilies kiemelyje klausėsi muzikos, kurią atliko iš Portugalijos atvykę muzikantai. Šis, jau antrasis VIII tarptautinio Tauragės muzikos festivalio koncertas sulaukė didelio būrio Prancūzų atlikėjos Edith Piaf kūrybos gerbėjų.

Keliaudami dažnai renkamės dar nepažintus, neaplankytus kraštus ir susiduriame su problema, kur nakvoti palydėjus saulę. Internete galima rasti daugybę įvairiausių nakvynės pasiūlymų, viskas priklauso nuo jūsų norų ir piniginės dydžio, bet  ar viešbučiai, apartamentai ir nakvynės namai yra vienintelis pasirinkimas? Šiame straipsnyje jums prisatome dar vieną nakvynės variantą, kuriuo pasinaudoti išdrįs tikrai ne visi.