2020 Balandžio 08 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Festivalis „Nepatogus kinas“ atkeliauja į Tauragę

  • Įkelta: 2018-10-16
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ spalio 17–19 d. atkeliauja į Tauragę. Jau 12-ąjį kartą rengiama festivalio filmų programa, sudaryta reaguojant į Lietuvoje ir visame pasaulyje vykstančius aktualius socialinius, politinius ir aplinkosaugos reiškinius. Tradiciškai žiūrovai kviečiami apsilankyti filmų seansuose paaukojus bent 1 euro centą.

Spalio 17 d. festivalį Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje atidarys „Panoramos“ programai priklausantis vokiečių režisierių Hanso Blocko ir Moritzo Riesewiecko filmas „Interneto valytojai“ („The Cleaners“, 2018). Kino juosta pasakoja apie Silicio slėnio kompanijoms dirbančius filipiniečius, kurie „išvalo“ mūsų socialinius tinklus nuo pornografijos ir smurto. Net sudėtingiausi algoritmai negali be žmogaus pagalbos iki galo nustatyti, kas peržengia neleistiną ribą. Kasdien šie interneto „valytojai“ peržiūri tūkstančius vaizdų ir įvertina, kur baigiasi menas ir prasideda ištvirkimas; kur baigiasi naujienų fiksavimas ir prasideda žiaurumo vaizdavimas vardan žiaurumo; galiausiai, kur baigiasi laisvė reikšti savo nuomonę ir prasideda manipuliacija faktais.

Svarbios aplinkosaugos temos analizuojamos festivalio „Žaliojoje“ programoje.

Spalio 18 d. žiūrovai kviečiami į rusų režisieriaus Christian Frei ir šveicarų režisieriaus Maxim Arbugaev kino  juostos „Pradžia 2.0“ („Genesis 2.0“, 2018) peržiūrą. Tai – kinematografinė istorija apie jau daugelį metų, atėjus trumpai Sibiro vasarai, keliaujančių vyrų grupes į Naujojo Sibiro salas ieškoti mamutų ilčių, kurias vėliau jie brangiai parduoda supirkėjams. Tačiau amžinojo įšalo žemėje slypi ne tik kaulai, bet ir puikiai išsilaikę mamutų palaikai. Mokslininkai visame pasaulyje – nuo genetikų iki klonavimo specialistų – tikisi prikelti šią kadaise išnykusią gyvūnų rūšį. Šis įvykis žymėtų naujos eros pradžią – eros, kuri vadintųsi Pradžia du taškas nulis.

Galiausiai spalio 19 d. festivalį uždarys „Aktyvizmo“ programai priklausanti venezueliečių-prancūzų režisierės Margarita Cadenas kino juosta „Moterys Venesuelos chaose“ („Femmes du Chaos Vénézuélien“, 2017). Smurtas, vaistų ir maisto stoka, hiperinfliacija, korupcija, piliečių engimas, nuolatinė nežinia ir baimė – žodžiai, apibūdinantys šiandieninę Venesuelą, Pietų Amerikos šalį, išgyvenančią didžiausią krizę per savo 200 metų egzistavimo laikotarpį. Tačiau Olga, Luisa, Eva, Maria Chose, Kim – penkios Margaritos Cadenas filmo herojės – tarsi liudija, kad gyventi, taigi tikėti, nepasiduoti, kovoti, įmanoma ir totalaus chaoso sąlygomis.

Spalio 17–19 d. festivalis „Nepatogus kinas“ vyks Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje. Įėjimas – už auką nuo 1 cento. Visa filmų programa ir bilietai: www.nepatoguskinas.lt

Visą vasarą, jau aštuntus metus iš eilės spalvingais renginiais džiuginęs VIII-asis Tarptautinis Tauragės muzikos festivalis kviečia į uždarymo renginį. Šiandien Tauragės kultūros centre, pristatoma šimtmečio premjera Lietuvos regionuose – G. Kuprevičiaus opera „Prūsai“.

Šią vasarą Lietuvoje startavo projektas, raginantis lankytis po šalies miestus bei pažinti kiekvieną jo lopinėlį. Nukeliavęs į pasirinktą kraštą, dalyvis gauna vieną magnetuką ant šaldytuvo, o surinkus 60, susideda spalvingas Lietuvos žemėlapis–mozaika.

Tris mėnesius populiariausius „Kino pavasario“ filmus nemokamai rodantis projektas „Kino karavanas“ vėl atvyksta į Tauragę. Šiandien 21.30 val. Pilies kiemelyje įvyksiančio nemokamo seanso žiūrovai išvys šviesią, nuoširdumo ir humoro kupiną dramą „Kandelarija“. Filmas bus įgarsintas lietuviškai, tad nereikės skaityti titrų.

 

Ketvirtadienį tarptautinio Tauragės muzikos festivalio klausytojai prarijo dar vieną kokybiškos muzikos piliulę. Paklausyti akordeonisto Martyno Levickio susirinko apie tūkstantis tauragiškių.

Penktadienio vakarą tauragiškiai pilies kiemelyje klausėsi muzikos, kurią atliko iš Portugalijos atvykę muzikantai. Šis, jau antrasis VIII tarptautinio Tauragės muzikos festivalio koncertas sulaukė didelio būrio Prancūzų atlikėjos Edith Piaf kūrybos gerbėjų.