Greitas obuolių štrudelis su sluoksniuota tešla
Įkelta:
2019-08-29
Nuotrauka
Aprašymas

Indrės Mockevičiūtės nuotrauka

,
Nuotrauka
Aprašymas

Indrės Mockevičiūtės nuotrauka

,
Nuotrauka
Aprašymas

Indrės Mockevičiūtės nuotrauka

Kadangi obuolių jau pilni sodai, tad siūlau išsikepti nuostabaus skonio štrudelį su obuoliais. Itin traškus ir gardus dar karštas su gabalėliu ledų!

Jums reikės:

Pakelio sluoksniuotos tešlos (didesnis lakštas)

3–5 rūgštesnių obuolių

4 šaukštų cukraus

3 šaukštų rudojo cukraus

1 šaukšto cinamono

1 apelsino ar citrinos

2 šaukštų miltų

2 saujų razinų

Aptepimui:

50 g sviesto

2 šaukštų cukraus

GAMINIMO EIGA:

Razinas užpilkite karštu vandeniu, palaukite, kol atvės, ir nuvarvinkite. Obuolius nulupkite, išimkite sėklas ir supjaustykite mažais gabaliukais. Sumaišykite obuolius su razinomis, cukrumi ir ruduoju cukrumi, įtarkuokite apelsino ar citrinos žievelės, įspauskite sulčių. Pabarstykite cinamonu, miltais. Viską sumaišykite.

Tešlą iškočiokite kiek galite ploniau. Sviestą išlydykite ir kartu su cukrumi išmaišykite. Mišiniu aptepkite tešlos lakštą. Ant vieno tešlos krašto išverskite obuolių įdarą ir jį susukite į storą ritinį užlenkiant kraštus, kad pro juos įdaras neiškristų. Štrudelio viršų patepkite lydyto sviesto ir cukraus mišiniu. Padarykite įpjovimus, kad kepant išeitų garai.

Pašaukite į įki 190 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepkite 30 minučių ar ilgiau, kol štrudelis gražiai paruduos.

Patiekite dar karštą su ledais! Mmmm.. Skanaus!

Nuotrauka

Indrės Mockevičiūtės receptas ir nuotraukos

Nuotrauka
Rasita
Įkelta:
2021-01-16
Fotografų klubo „Jūraׅ“ narė Rasita Liulienė viešumoje matoma tiek, kiek feisbuko pažįstamų rate sušmėžuoja jos publikuojamos gamtos nuotraukos, moters užfiksuotos akimirkos neretai pasirodo televizijų orų programose. Turbūt retas žino, kad pilies ansamblio garažus puošia būtent šios tylios menininkės daryta nuotrauka. O įkvėpimo dviejų vaikų mama semiasi Piktupėnų laukuose, kuriuose vaikštinėja su dažnai fotografinių istorijų herojumi tampančiu šuneliu Tigriumi.
Nuotrauka
asolution
Įkelta:
2021-01-14
Nors kone pagrindinė visų įvardijama neskaitymo priežastis yra laiko stoka, daugelis neretai teigia, jog paprasčiausiai negali surasti sudominančios ir įtraukiančios literatūros. Visgi, šiais laikais knygų pasiūla tikrai neturėtų nuvilti – bet kokių žanrų mėgėjai ir skirtingų amžiaus grupių atstovai gali rinktis iš daugybės skirtingų kūrinių. Tačiau jeigu su šia užduotimi sunkiai sekasi susidoroti, pabandykite pasitelkti šiuos patarimus – jie įdomią knygą padės surasti gerokai greičiau ir paprasčiau.
Nuotrauka
page
Įkelta:
2021-01-11
„Tauragės žinios“ paprašė B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos atskleisti, kokios tarp tauragiškių, ir rajono skaitytojų, knygos buvo populiariausios 2020-ais metais. Panašu, jog pandemijos metu literatūros mylėtojai mielai skaitė romanus. Ypač lietuviškus.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2021-01-07
Apie skaitymą ir jo naudą girdime pakankamai dažnai – leisdami laisvalaikį su knyga, galime ne tik praplėsti savo žinių bagažą, bet ir lavinti kūrybiškumą ar netgi praplėsti žodyną. Visgi, tenka pripažinti, jog šį procesą apsunkina tam tikri mitai, kurie trukdo mums mokytis ar tiesiog mėgautis skaitymu. Išskyrėme populiariausius iš jų – pasitikrinkite, ar šiais teiginiais iki šiol netikėjote ir Jūs.
Nuotrauka
ignas
Įkelta:
2021-01-04
Vakar tauragiškiai su susidomėjimu stebėjo LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ transliaciją, kurioje pasirodė ir tauragiškis Ignas Novikovas. Jaunajam atlikėjui pavyko įveikti aklųjų perklausų etapą. Savo profesionalumu vaikinas nustebino visus keturis teisėjus.
Nuotrauka
ar
Įkelta:
2021-01-01
Šių dienų tauragiškiui, laiko mašina nukeliavusiam į Tauragę prieš pat karą, miestas atrodytų ne tik egzotiškas, su daug nematytų pastatų, bet ir… gana tuščias.
Nuotrauka
Tauragės meno mokyklos feisbuko nuotrauka
Tauragės meno mokyklos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2020-12-30
Nors pandemija ir karantinas verčia visus mus likti namuose, o gyvi konkursai ir koncertai liko prisiminimuose, Tauragės meno mokyklos jaunųjų dainininkių tai nestabdo – jos ne tik nuolat dalyvauja nuotoliniu būdu rengiamuose konkursuose, bet ir skina pergales tarsi obuolius nuo šakos.
Nuotrauka
mokinys
Įkelta:
2020-12-30
Šiemet pusė šalies moksleivių rečiau nei įprasta lankėsi įvairiuose Lietuvos kultūros objektuose. Beveik tiek pat jų (47 proc.) jaučia stresą dėl to, kad Covid-19 pandemija apribojo jų galimybes patekti į muziejus, bibliotekas, teatrus ir kitas kultūros įstaigas.
Nuotrauka
ivangenu piliakalnis
Įkelta:
2020-12-30
Neseniai rašėme apie Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ parengtas virtualias keliones po muziejaus erdves bei virtualius turus po senovės Tauragę, šį kartą istorijos mylėtojus stebina Tauragės kultūros centras. Lietuvos kultūros tarybos ir Tauragės rajono savivaldybės iniciatyva sukurtas virtualus turas po Skaudvilę supančius piliakalnius.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-25
Gražų Kalėdų vakarą pasivaikščioti išsiruošė ne vienas tauragiškis. Tiesa, ne taip gausiai kaip ankstesnių metų šventiniu laikotarpiu. Veidus dengiančios kaukės priminė, kad šių metų šventes ir jų tradicijas varžo karantinas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-25
Lietuvai atkūrus valstybę, labai trūko mokytų žmonių. Jau 1920 m. evangelikų liuteronų kunigas Augustas Vymeris įsteigė mokytojų kursus, kurie po trejų metų tapo pilnaverte mokytojų seminarija.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-24
​​​​​​​Kaip rašoma leidinyje „Lietuvių kalendorinės šventės, jų papročiai ir tradicijos“, žemdirbio kalendoriuje didžiausia metinė žiemos šventė yra Kalėdos – gruodžio 25-oji. Krikščioniškoje eroje Kalėdos yra Kristaus gimimo prisiminimas. Liaudiškuose šios šventės papročiuose labai ryškūs bruožai vienų ūkinių metų pabaigos ir rūpesčio būsimaisiais metais, darbų sėkme ir šeimos ateitimi. Kalėdos yra dviejų žemdirbio veiklos laikotarpių sandūra, slenkstis tarp kurį laiką trukusio gamtos sunikimo, niūriojo, tamsiojo metų laiko ir šviesos pergalės prieš naktį, laipsniško gamtos atgijimo. Kalėdos praktiškai susideda iš dviejų skirtingos semantikos švenčių – išvakarių dienos, vadinamos Kūčiomis ir Kalėdų, dar XX a. pradžioje švęstų tris ar keturias dienas, o dabar – dvi dienas.
Nuotrauka
suo
Įkelta:
2020-12-22
Jurbarko rajone, Mantviliuose, dingo amerikiečių akita Aila. Šuns šeimininkai už augintinio sugrąžinimą žada solidų atlygį – tūkstantį eurų. Tokia žinia jau kone savaitę sklinda socialiniuose tinkluose. Deja, kol kas džiugios žinios šeimininkai nesulaukia. 
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2020-12-22
Iš vokiečių kalbos išversta ir išleista knyga „Die preussische Herrschaft Tauroggen in Litauen, 1690–1793“ („Prūsijos valdžia Tauragėje“). Tauragės krašto muziejus „Santaka“  2020 m. pradžioje iš dosnaus rėmėjo gavo šią retą knygą dovanų.
Nuotrauka
auskarai
Įkelta:
2020-12-22
Nereikia ir sakyti – kiekviena dailiosios lyties atstovė siekia susikurti patrauklų net ir kasdienį įvaizdį. Kad atrodytumėte estetiškai, galite rinktis pačius įvairiausius sprendimus, tačiau dauguma, ko gero, sutiks, kad vienas greičiausių bei efektyviausių būdų papildyti bet kurį įvaizdį, yra papuošalai. Tačiau taip pat neriekia pamiršti, kad šių dienų dailiosios lyties atstovėms rūpi ne tik tai, kaip patraukliai atrodyti kasdien, bet ir kokius sprendimus priimti, kad įvaizdžių kūrimas nepareikalautų daug laiko. Žinoma, sėkmės paslapčių yra daug ir įvairių, tačiau drąsiai galima teigti, kad vienas svarbiausių yra visiškai paprastai – tiesiog pirmenybę tiekite tiems drabužiams bei papuošalams, kurių priežiūra nereikalauja daug dėmesio arba leidžia taupyti laiką kitais aspektais. Taigi, kokius papuošalus verta rinktis toms, kurios nori ne tik puikiai atrodyti, bet ir taupyti savo laiką?
Nuotrauka
geradovana
Įkelta:
2020-12-22
Klasika savo pozicijų neužleidžia net ir kalbant apie romantiškas Valentino dienos dovanas moterims. Jau ilgą laiką dažniausiai pasirenkamų dovanų viršūnėje esantys juvelyriniai dirbiniai bei apatinis trikotažas ir toliau išlieka vieni populiariausių. Tačiau būtent 2020 metais į TOP`ų viršūnę šoktelėjo nauja dovana – erotinės prekės. Tad kokios yra tos populiariausios Valentino dienos dovanos JAI, kurių dėka, vyras galės maloniai nustebinti mylimąją?
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-21
Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje prieš ilgąjį didžiųjų metų švenčių savaitgalį  pluša Abonemento darbuotojos – skaitytojai ruošiasi šventėms ir kad neliktų „alkani“, skuba iš bibliotekos pasiimti knygų.
Nuotrauka
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com
Įkelta:
2020-12-21
Artėjant gražiausioms metų šventėms, kiekvienas žmogus nori nustebinti savo artimąjį gražiai supakuotomis dovanomis. Tiesa, jeigu artimasis gyvena kitoje šalyje, tolimas siuntinio kelias gali sugadinti ne tik pačią dovaną, bet ir dovanojimo džiaugsmą. Tam, kad tai nenutiktų, pakuojant siuntinį būtina laikytis tam tikrų taisyklių bei žinoti, kokios pakavimo medžiagos jūsų dovanai yra tinkamiausios.
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2020-12-18
16-kos metų pirmą kartą į Tauragės jaunimo reikalų tarybą išrinktas Laurynas Kryžauskas tikina, kad savanoriška veikla padėjo susiformuoti jo asmenybei ir pasaulėžiūrai. „Nuo tada savo laiką savanoriškai skyriau įvairioms organizacijoms, pagrindinės – Lietuvos šaulių sąjunga, Krašto apsaugos savanorių pajėgos, Tauragės apskritasis stalas. O pastaruosius metus esu tapęs Jaunimo savanoriškos tarnybos mentoriumi, tad savanorystės propagavimas tampa darbu“, – pasakojo vaikinas.