2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Penki patarimai, padedantys taisyklingai prižiūrėti automobilių padangas

  • Įkelta: 2019-10-30
Tauragiškiai padangas suskubo keisti vos pasirodžius šalnoms. Margaritos Rimkutės nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Nuo lapkričio 10-osios įsigalioja draudimas vairuotojams važinėti vasarinėmis padangomis. Kai kurie nusidėvėjusias padangas nedvejodami keičia naujomis, kiti taupo ir restauruoja senas. Atsakingai prižiūrėdami savo automobilio padangas galite prailginti jų tarnavimo laiką, o neteisingai prižiūrimos padangos gali tapti avarijos priežastimi.

„If“ draudimo specialistai pateikia penkis patarimus sėkmingai padangų priežiūrai

Patikrinkite padangų protektorius

Jeigu matomos protektoriaus nusidėvėjimo indikatorių juostelės, vadinasi, padangas būtina keisti. O, jei padangos kraštuose atsiradusi nusidėvėjimo juosta reiškia, kad trintis į kelio dangą nėra vienoda ir reikia sulygiuoti ratus.

Keiskite visas padangas vienu metu

Optimaliam padangų naudojimui ir kontrolei užtikrinti, rekomenduojama įsigyti to paties tipo ir dydžio ir visas keisti vienu metu.

Nuolatos vis patikrinkite slėgį

Netinkamo slėgio padangos ne tik gali turėti poveikį stabdymui ir degalų naudojimo efektyvumui, tačiau ir padidinti eismo įvykio galimybę. Per mėnesį padangų slėgis sumažėja apytikriai 0,069 baro, todėl rekomenduojama bent kartą per mėnesį patikrinti padangų slėgį. Daugiau apie tai galite skaityti čia.

Retkarčiais sukeiskite vietomis

Kadangi priekinės automobilio padangos susilaukia žymiai didesnės apkrovos nei galinės, rekomenduojama kas 8-10 tūkstančių kilometrų priekines padangas sukeisti vietomis su galinėmis. 

Nenaudojamas laikykite tinkamai

Padangas laikykite vėsioje, sausoje ir tamsioje vietoje, pavyzdžiui rūsyje. Jei sąlygų nėra – tinka ir balkonas. Padangų su diskais negalima laikyti vertikalioje padėtyje, jas reikėtų guldyti horizontaliai ant padėklo. Tik tada, kai diskai iš padangų yra išimti, jas galima laikyti vertikalioje padėtyje. Kartą per mėnesį rekomenduojame pakeisti padangų stovėjimo poziciją ar jas šiek tiek pasukti. Taip išvengsite padangų deformacijos.

Jau ateinantį savaitgalį prisiminsime ir pagerbsime išėjusius artimuosius, ant jų kapų degdami žvakutes ir dėdami gėles. Nors mažų liepsnelių horizontas, pirmųjų lapkričio dienų vakarais nušviečiantis miestų ir miestelių kapinaites, atrodo jaukiai ir ramiai, visgi derėtų nepamiršti, kad šis grožis, vėliau tinkamai nesutvarkytas, gali pakenkti gamtai.

Kokia dovana jus labiausiai nudžiugintų? Adakavo socialinės globos namuose gyvenančiai neįgaliai Ingridai pačia nuostabiausia gimtadienio dovana tapo kvietimas į Skaudvilės grožio saloną „Rasa“. Šis apsilankymas grožio salone jai buvo pirmas gyvenime, o pusdienį jame pasėdėjusi moteris tapo tiesiog neatpažįstama. Pasakyti, kad moteris džiaugėsi – tai nepasakyti nieko. Ji švytėte švytėjo: „Dūšia atsigavo!“.

Ketvirtadienio vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko knygos „Vandenynas ir Žaliamėlė“ pristatymas. Jame dalyvavo knygos autorė Rūta Vyšnia (Rūta Kotryna Vyšniauskienė).

Praėjusį šeštadienį Tauragės apylinkių padangę raižė ultralengvieji ir šiek tiek galingesni – L klasės orlaiviai. Girininkų kaime plytinčiame aerodrome savaitgalį leido per 70 pilotų iš visos Lietuvos, ir atvyko jie, suprantama, ne autobusais ir ne traukiniais. Atskrido svečių iš Kauno, Klaipėdos, tolimųjų Biržų ir net iš Rygos. Šventės šeimininkas Kostas Bastakys džiaugsmingai sutiko svečius, o jiems pabendravus, pasidalijus įspūdžiais ir apžiūrėjus vienas kito orlaivius, sukvietė visus į vidų prie vaišėmis nukrautų stalų.

Norkaičių kaime yra unikali vieta, vadinama Saulėkalniu. Taip vadinasi ir folkloro ansamblis, Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre suburtas prieš metus. Nors folkloro ansambliui pavadinimas jau „prilipo“, iškilmingos vardynos įvyko tik dabar, praėjusį savaitgalį. Šį vardą pasiūlę paminklosaugininkas Edmundas Mažrimas, Pagramančio regioninio parko kultūrologė Lina Misiulytė ir literatų klubo „Žingsniai“ vadovas Eugenijus Šaltis tapo krikštatėviais, o vardynos surengtos laikantis senųjų, protėvių puoselėtų tradicijų.