Tauragiškio kuriami riboto leidimo laikrodžiai išgraibstomi per keliolika valandų
Įkelta:
2019-11-20
Nuotrauka
Aprašymas

Ant rajono mero Dovydo Kaminsko rankos – „Tauras" laikrodis. Eglės Červinskaitės nuotrauka 

,
Nuotrauka
Aprašymas

Andrius Vaičiūnas. Nuotraukų koliažas

,
Nuotrauka
Aprašymas

Kol kas laikrodžių prekyba vyksta tik elektroninėje erdvėje. „Tauras" „Facebook“ albumo nuotrauka

Ar esate matę lietuviškus riboto leidimo laikrodžius pavadinimu „Tauras“? Šis prekės ženklas sparčiai skinasi kelią elektroninėje erdvėje ir užkariauja išskirtinio stiliaus mėgėjų širdis. Laikrodžių išleidimo į rinką koncepcija – ypatinga, praktiškai unikali. Prieš kurį laiką paskelbiama apie artėjantį naujos kolekcijos pristatymą, iš anksto užsiregistravę elektroninėje erdvėje pirkėjai gauna nuolaidos kuponą ir nekantriai laukia kolekcijos pasirodymo. Riboto leidimo kolekcijoje yra tik keli šimtai rankų darbo laikrodžių, o išgraibstomi jie vos per keliolika valandų. O įdomiausia laikrodžių istorijoje tai, jog šį unikalų verslą sukūrė tauragiškis Andrius Vaičiūnas. Paskiausios kolekcijos „Tauras“ laikrodis puošia ir Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko riešą.

Tokio susidomėjimo nesitikėjo

Tauragiškis Andrius Vaičiūnas, prieš keletą metų baigęs „Versmės“ gimnaziją, studijuoja Multimedijos technologijų studijų programą Kauno technologijos universitete. Ką bendro vaikinas turi su laikrodžiais? Juk supratimas apie tokius sudėtingus mechanizmus – ne kiekvieno nosiai.

– Nuo pat mokyklos laikų domėjausi laikrodžiais ir stebėjau kitus laikrodžių prekinius ženklus. Idėja sukurti nuosavą laikrodžių verslą kilo dar devyniolikos, vystant kitus projektus. Dvidešimt vienerių ėmiausi šio projekto ir prireikė ganėtinai daug laiko ir pastangų startuoti. Didžiausias iššūkis man pačiam buvo perkąsti visas šios industrijos verslo subtilybes, – „Tauragės žinioms“ teigė A. Vaičiūnas.

Interneto versle vaikinas sukosi dar nuo mokyklos laikų. Anot jo, teko keletą pelningų projektų uždaryti, vieną sėkmingai parduoti užsieniečiams. Šiuo metu, be laikrodžių verslo, jis investuoja pinigus tarpusavio skolinimo platformose Lietuvoje ir užsienyje jau dvejus metus.

Pats prekybos modelis – kai apie kolekcijos išleidimą paskelbiama iš anksto – neabejotinai turi žavesio. Sukuriamas įspūdis, kad reikia laukti kažko ypatingo, ir jau vien tai pirkėjui teikia malonumo. Be to, ribotas leidimas sustiprina įspūdį, kad laikrodžiai tikrai išskirtiniai. Ar Andriui pačiam kilo tokia mintis? Ar Lietuvoje kas nors dar propaguoja tokį verslo modelį?

– Taip, idėja kilo pačiam, bet jeigu atvirai, tokio didelio susidomėjimo pradžioje nesitikėjau – pirmųjų kolekcijų tikslas buvo išparduoti visus laikrodžius per 6 mėn. Verslų, taikančių tokį patį modelį kaip mano, Lietuvoje neteko matyti. Daugelis orientuojasi į masinę produktų gamybą, o didelėje konkurencijoje ypač svarbu kažkuo išsiskirti. Manau, būtent produkto išskirtinumas ir kokybė lėmė didžiąją dalį verslo sėkmės, – džiaugėsi laikrodžių kūrėjas.

Kolekcijos reklamuojamos socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“ bei interneto tinklapyje tauraslaikrodžiai.lt, taigi laikrodžių prekyba vyksta tik elektroninėje erdvėje.

Išperka per naktį

Pirmosios „Tauro“ kolekcijos „Šiaurė“ ir „Saulėtekis“ buvo pristatytos 2018 m. spalio mėnesį. Anot kūrėjų, abi kolekcijos buvo išpirktos vos per keletą dienų. „TAURAS Lithuania“ prekės ženklas esą buvo kurtas siekiant pakeisti seną, nusistovėjusią Lietuvos rinką. Kodėl kiekvienas modelis yra riboto, vos 100 vienetų leidimo?

„Mes manome, kad laikrodis yra išskirtinis aksesuaras ir pasisakome prieš masinę gamybą. Nuo pat pradžių mūsų tikslas yra kurti Jums tik ekskliuzyvinius ir riboto leidimo produktus, kuriais kiekvienas klientas galėtų didžiuotis. Turėdami šį tikslą, „Baltijos“ kolekciją pardavėme vos per 14 valandų, o didžioji dalis laikrodžių buvo išpirkta jau naktį! Norime tai pateikti kaip įrodymą, kad Lietuvoje kuriame išskirtinius produktus ir tik kartu su Jumis pamažu keičiame mados tendencijas,“ – skelbiama „Tauras Lithuania“ feisbuko profilyje. 

A. Vaičiūnas teigia su viltimi laukęs darbo rezultatų, tačiau neslepia, jog buvo ir nerimo bei abejonių, ar viskas pavyks. Atrodo, jog sumanymas išsipildė su kaupu. Šiuo metu vaikinas yra pardavęs jau per 2 000 laikrodžių.

Kūrybos procese Andrius dalyvauja nuo pirminės dizaino idėjos iki pat produkto išsiuntimo klientams. Viskas prasideda nuo kompiuterinių laikrodžių maketų kūrimo, kuriuos aptaria kartu su komanda. Anot vaikino, kūryba užima ganėtinai daug laiko, nes daug brėžinių tenka atmesti arba perdaryti, kol gaunamas geriausias variantas. Toliau seka laikrodžių dalių gamyba. Pirmiausia yra pagaminami pavyzdiniai laikrodžiai, toliau dirbama tobulinant dizainą, kol gaunamas galutinis variantą ir pradedama gamyba. Trečias ir ne ką mažiau svarbus etapas yra marketingas, kuriuo Andrius rūpinasi vienas. Visas procesas iki vienos kolekcijos išleidimo trunka apie 3–4 mėn.

Nuotrauka

Kuria naują kolekciją

Lapkričio 30 d. „Tauras“ išleis pačią naujausią – „Nidos“ kolekciją. Pasak kūrėjo, šioje kolekcijoje dominuoja minimalistinė elegancija, laikrodis „neapkrautas“ papildomais elementais, taip išlaikant jį paprastą, bet neprastą. Tai laikrodis, skirtas moterims.

– Tiesa, šios kolekcijos sukūrimas pareikalavo kol kas daugiausiai darbo ir pastangų iš visų išleistų kolekcijų. Žvelgiant iš techninės pusės, buvo atlikta daug pakeitimų, tokių kaip pakeisti mechanizmai, pradėjome naudoti pačius naujausius japoniškus „Miyota“ 1L45 mechanizmus, patobulintos tiek odinės, tiek metalinės apyrankės, kitokie korpusai ir daug kitų pakeitimų. Tačiau svarbiausias dalykas, žinoma, yra naujas dizainas. Kiekvienoje kolekcijoje stengiamės sukurti visiškai kažką naujo, kas neprimintų senų kolekcijų dizainų ir manau, kad bent jau kol kas mums puikiai tai sekasi. Labai patinka posakis – sėkmė pati neateina, dėl jos tenka daug dirbti, – teigė Andrius.

Pasak jo, „Tauras“ nėra riboto galiojimo produktas, komanda jau turi daug planų 2020 metams. Per ateinančius metus planuoja išleisti dar 3 kolekcijas, o tolimesnėje ateityje puoselėja tikslą plėstis ir į užsienio rinkas.

Pasipuošė meras

A. Vaičiūnas šiuo metu gyvena Kaune, tačiau į gimtąjį miestą teigė grįžtantis vos ne kas savaitgalį, nes čia gyvena jo šeima.

Pasak vaikino, „Tauro“ pirkėjas yra dažniausiai lietuvis tarp 26–45 metų, besidomintis kultūra, mada ir naujausiomis tendencijomis.

– Du žodžiai ant ciferblato – Tauras ir Lithuania – kiekvienam žmogui kelia skirtingas asociacijas ir emocijas. Vieni žmonės, pavyzdžiui, emigrantai, tai sieja su tėvyne, kiti, tarkim, tauragiškiai, Taurą sieja su Taurage, treti – su lietuvių produktais. Pats prekinis ženklas, manau, jau yra pakankamai populiarus Lietuvoje tarp vyresnių žmonių, teko sutikti ne vieną nešiojantį „Tauro“ laikrodį, – tikino vaikinas.

Anot jo, „Tauras“ ir „Lithuania“, – tai irgi savotiškas Lietuvos vardo populiarinimas.

Šių eilučių autorė pastebėjo, jog Andriaus kurtas „Tauras“ puošia ir Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko ranką. Paklaustas apie naują aksesuarą šis teigė, jog laikrodžius pamatė internete, vėliau susitiko su pačiu A. Vaičiūnu, o po kelių savaičių nusipirko ir laikrodį.

– Tai buvo mano asmeninis pirkinys. Mano laikrodis yra iš „Nemuno“ kolekcijos. Manau, simboliška, kad galiu nešioti „Tauro“ prekės ženklo laikrodį, kurio dizaineris yra tauragiškis. Aš į tai žiūriu ne tik kaip į asmeninę stiliaus detalę, tačiau kaip į vieną iš Tauragės reprezentacijos detalių ir Tauragės identiteto dalį. Esu labai patenkintas prekės ženklu, dizainu, kokybe, o ypač kaina, – teigė meras.

 

Nuotrauka
geles
Įkelta:
2024-02-25
Vešlios, žiedais apsipylusios gėlės balkone – malonumas ir savoms akims, ir viso namo puošmena. Vasario ir kovo mėnesiai jau yra metas imtis ne tik daržovių, prieskoninių žolelių sėjos, bet ir pasirūpinti, kad atšilus orams balkoną ar terasą papuoštų žydinčios gėlės. Kad daržininkai ir gėlininkai jau bruzda, rodo ir vasarį staigiai pradėję kilti įvairių sėklų pardavimai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Nuotrauka
eurovizija
Įkelta:
2024-02-17
Artėjant Lietuvos nacionalinės „Eurovizijos" atrankos finalui, pretendentus atstovauti mūsų šaliai atidžiai seka ne tik gerbėjai Lietuvoje, bet ir apie didįjį dainų konkursą rašantys užsienio žurnalistai. Konkurso naujienų ir apžvalgų portalo Eurodiena.lt komanda tradiciškai susisiekė su aštuoniais skirtingų šalių portalų atstovais ir paprašė įvertinti šių metų Lietuvos finalininkų dainas. Dauguma jų sutarė, kad labiausiai pagauli buvo ir didžiausius šansus išplėšti gerą rezultatą turi viena šeštadienį skambėsianti daina.
Nuotrauka
atostogos
Įkelta:
2024-02-06
Šeimą suartina bendros kelionės, kai atitrūkstama nuo kasdienės rutinos ir rūpesčių. Atostogų metu galima kokybiškai praleisti laiką visiems kartu, pasimėgauti vienas kito draugija, kurti neužmirštamus prisiminimus. Kelionių organizatorių ir psichologų teigimu, tokios išvykos – nepamainoma investicija į gerus tarpusavio santykius.
Nuotrauka
TELEFONAS
Įkelta:
2024-02-05
Prastą ryšio kokybę gali lemti visai ne ryšio tinklas, bet ir netinkamai nustatyti išmaniojo telefono parametrai ar įrenginio amžius. Daugelis žmonių net neįtaria, kad išmaniuosiuose telefonuose rankiniu būdu įjungus 4G arba 5G ryšį, ženkliai pagerės ryšio kokybė. Ekspertas ramina, jog gerą ryšio gavimą galima pasiekti vos keliais paprastais žingsniais, atsižvelgiant į turimo įrenginio parametrus.
Nuotrauka
zagareliai
Įkelta:
2024-02-05
Užgavėnės – paskutinė vadinamojo žiemos mėsėdžio (mėsiedo, laiko nuo Kalėdų) diena. Nuo seno tikėta, kad per Užgavėnes riebiai ir sočiai prisivalgęs būsi stiprus visus metus. Tradiciškai tuo metu buvo gaminami kuo riebesni patiekalai – tiek saldumynai, tiek riebūs mėsos patiekalai. Lietuvoje ypač populiarūs buvo blynai (dažniausiai miltiniai), Žemaitijoje – šiupinys, rūgštūs mieliniai blynai. Kaimyninėje Lenkijoje buvo smaguriaujama vadinamomis pončkomis, pampuškomis ir kropeliais. Dar vienas puikus Užgavėnių gardėsis – žagarėliai. 
Nuotrauka
adventur
Įkelta:
2024-01-29
Tarptautinės turizmo parodos „Adventur 2024“ atidarymo ceremonijos metu Vilniuje paskelbti „Turizmo sėkmingiausieji 2023“. „Turizmo oskarais“ vadinami apdovanojimai įteikti dešimčiai ryškiausių turizmo projektų, ambasadorių, inovacijų, vietovių, paslaugų teikėjų. VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, nacionalinė turizmo skatinimo agentūra, taip pagerbė turizmo bendruomenę už nuveiktus darbus ir pasiektus proveržius.
Nuotrauka
spektaklis
Įkelta:
2024-01-18
Naujas edukacinis spektaklis vaikams „Didžioji teleportacija: gaudynės Marse“ jau 2024-iųjų sausio mėnesį pakvies mažuosius žiūrovus geriau pažinti mus supančią visatą ir dangaus kūnus. Šou vaikams atvyksta į Tauragės kultūros centrą jau kitą savaitę – Sausio 27 dieną.
Nuotrauka
kuras
Įkelta:
2023-12-21
Taupus vairavimas naudingas ne tik jūsų piniginei, bet ir aplinkai. Šiais laikais, kai degalų kainos auga ir didėja aplinkosauginis sąmoningumas, verta išmokti vairuoti efektyviau. Šiame straipsnyje nagrinėjama, kaip pradedantieji vairuotojai gali perimti ekonomiško vairavimo įpročius, ir aptariamos teigiamos tokios praktikos pasekmės.
Nuotrauka
ispejimas
Ekrano kopija
Įkelta:
2023-11-22
Popiet į mobiliuosius telefonus pradėjo plūsti perspėjimai apie prognozuojamas sudėtingas orų sąlygas. Ketvirtadieniui orų prognozės rodo smarkų vėją, kritulius, plikledį.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-10-30
Artėjant šaltiems žiemos vakarams labai svarbu užtikrinti, kad jūsų automobilis būtų pasirengęs įveikti su šiuo metų laiku kylančius iššūkius. Nuo apledėjusių kelių iki žvarbių rytų - pasiruošimas gali būti labai svarbus, kad būtumėte saugūs kelyje ir jūsų transporto priemonė veiktų sklandžiai. Toliau pateiksime keletą svarbiausių patarimų, kaip paruošti automobilį žiemai.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-10-25
Telšių, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, Lietuvos dalyje daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų. Kaip informuoja eismoinfo.lt, šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
darželis
L.-d. „Ąžuoliukas“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-21
Nuvilnijo, nušurmuliavo ir nuklegėjo, lydima linksmo vaikų juoko ir susižavėjimo bei tėvelių aktyvaus dalyvavimo ir įsitraukimo gerumo akcija „Gera dalintis“. Tai jau antroji lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ organizuota gerumo iniciatyva, kurioje dalyvauti šeimas pakvietė įstaigos direktorė Viktorija, Šeimos klubas ir socialinė pedagogė metodininkė Edita. 
Nuotrauka
orams gamta.jpg
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-19
Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra šlapių kelių ruožų, pranešama puslapyje eismoinfo.lt
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-08
Spalis – tai mėnuo, kai stalai lūžta nuo sezoninių vaisių ir daržovių, praturtinančių kasdienį racioną intensyviais bei maloniais skoniais. Žinant, kokių gėrybių derlius šį mėnesį yra pačiame įkarštyje, galima mėgautis didžiausia jų nauda organizmui. Ir ne tik – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, atkreipia dėmesį, kad sezoninės daržovės yra garantuotas būdas sumažinti savo išlaidas. 
Nuotrauka
vegetarai
Įkelta:
2023-10-01
Lietuvių suvartojamas mėsos kiekis kiekvienais metais auga ir šiuo metu yra tris kartus didesnis negu rekomenduojamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO). Tai atitinka pasaulyje pastebimą tendenciją, kuri rodo augantį ekonomiškai stiprėjančių šalių gyvūninių produktų suvartojimą. Tuo pačiu metu šalyje vis garsiau girdimas ir augalinės mitybos entuziastų balsas, raginantis mažinti mėsos suvartojimą, o lentynos bei viešojo maitinimo įstaigų meniu pildosi veganiškomis mėsos ar pieno produktų ir patiekalų alternatyvomis. Spalio 1-ąją minima pasaulinė vegetarų diena – proga pasidomėti, kokia yra mėsos vartojimo žala ir kaip kiekvienas gali ją sušvelninti.
Nuotrauka
evo
„EVO renginiai“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-30
Tauragėje galime pasidžiaugti versliais žmonėmis ir tuo, kad jų tik daugėja. Dar liepos mėnesį subrandinusios mintį tauragiškės Agnė Šeputienė ir Evelina Preimonienė ėmėsi veiklos. Mažylius auginančios moterys rado laiko savo svajonių veiklai – organizuoti bei koordinuoti šventes. Praėjusį sekmadienį jos jau kvietė tauragiškes moteris į pirmąjį, tačiau tikrai ne paskutinį savo renginį „Tos vietinės“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Nors dalis „pasikausčiusių“ grybautojų vis dar drąsiai orientuojasi pagal medžių žieves bei saulės poziciją danguje, retas į mišką išeina be telefono. Jei bent kelis kartus teko ieškoti grybų, diskusija „telefonas miške – pražudys ar išgelbės?“ turėtų būti girdėta. Visgi, yra kelios pagrindinės taisyklės, galinčios padėti nepasiklysti tarp medžių bei išvengti senovinių ženklinimo būdų, o pasiklydus miške – kaip elgtis, kad būtų lengviau jus rasti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Moliūgai Lietuvoje jau taip išpopuliarėję, kad siejami toli gražu ne tik su Helovinu. Vos pasirodęs jų derlius dar vasaros pabaigoje drąsiai skinasi kelią į naminius troškinius, blynus, garnyrus, karius ir net desertus. Būdų juos panaudoti – aibė, kaip ir jų rūšių. Kaip nepasimesti jau pasirodžiusioje jų gausybėje ir ką iš jų ruošti, pataria prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.
Nuotrauka
treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-31
Birželio 29-ąją Tauragės miesto maudyklos paplūdimyje, Kranto gatvėje, pastatyti 4 profesionalūs lauko treniruokliai. Tai kiek kitokie nei tauragiškiams jau įprasti viešosiose miesto erdvėse įrengti treniruokliai. Jie tokie pat efektyvūs kaip ir stovintys profesionaliuose sporto klubuose, jų svoriai reguliuojami. Treniruokliai skirti pečių, krūtinės, nugaros, rankų ir kojų raumenims lavinti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
​​​​​​​Karas net tik perbraižo valstybių teritorijų sienas, bet ir tragiškai išskiria šeimas, o trauminės patirtys palieka randus ateities kartoms. Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje kaip niekad tampa aktualu kalbėti apie jautriausios visuomenės grupės – vaikų patirtis ir išgyvenimus. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė pristato bendrą projektą „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“. Projekto veiklos ir renginiai – simbolinė dovana tauragiškiams ir Tauragei, šių metų Lietuvos kultūros sostinei.