2020 Balandžio 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Dovanojamo karsto skelbimas pakurstė tauragiškių šmaikštumą

  • Įkelta: 2020-01-23
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Feisbuko grupėje „Tauragės turgelis“ užvirė linksma diskusija. Tauragiškių dėmesį patraukė dovanojamo karsto skelbimas. Nors ir neturintys rimtų ketinimų įsigyti šios netradicinės prekės tauragiškiai atrado pramogą – po skelbimu žymi pažįstamus, ragina pirkti karstą ir turi begales idėjų, kaip netradiciškai jį būtų galima panaudoti.

Vienas jaunuolis savo draugui siūlo karstą naudoti, kaip viengulę lovą, kitas siūlo jį paimti draugui, kuris rengiasi įsigyti BMW automobilį. Kai kas teigia, jog karste būtų galima sandėliuoti obuolius arba raugti kopūstus. Yra kas šmaikščiai klausia, ar karstas nėra naudotas, ar parduodamas karstas yra tuščias.

Būta ir rimtų atsiliepimų. Viena moterų teigia, jog karstas pasitarnautų laidojant benamį ir pataria kreiptis į kapų sargę. Kita komentatoriams primena, jog tokia prekė gyvenime – neišvengiama, o be to ir nepigi:

„Nereikia čia šaipytis. Tokio daikto prireiks visiems skirtingu laiku. O jei rimtai, tai geresnį karstą be 600-900 eurų nenupirksi. Na, „popierinis“, kremavimui, tai tik apie 130 eurų kainuoja. Neseniai turėjau laidotuves ir puikiai žinau, ką tai reiškia...“.

Floristė, verslininkė, dviejų vaikų mama Vaida Žalandauskienė tarp savo gyvenimo aistrų įvardina knygas, dailę ir... dviratį. Nuslūgus šventiniam įkarščiui moteris savo feisbuko paskyroje reziumavo: „2019 m. pakilau tik į vieną Everestą ir pasiekiau tik Prancūziją... 2020 m. reiktų dvigubinti.“ Tad pasiteiravome jos, kaip sekasi suderinti floristiką, šeimą ir dviratį.

Ar kada susimąstėte, kodėl dovanojame vieni kitiems dovanas? Tikriausiai ne todėl, kad mums trūksta kokių nors daiktų ar kad mūsų vaikai negauna saldumynų. Tikriausiai todėl, kad taip išreiškiame savo meilę artimiesiems ir draugams, parodome, kad jie mums rūpi. Ypač jei dovana išskirtinė, pagaminta savo rankomis, o jai pagaminti prireikia ne vien šokolado, pieno, cukraus ar riešutų, bet ir ilgų valandų prie viryklės. Ir, žinoma, daug meilės.

Australijoje ir toliau sparčiai plinta katastrofiškus padarinius paliekantys krūmynų gaisrai. Iš tolimo krašto atskrieja kraupios žinios – jau sudegė daugiau nei 8 mln. hektarų žemės ploto – maždaug tiek, kiek užima Austrija, ir 1,5 mln. hektarų daugiau, nei užima Lietuva. „Tauragės žinioms“ pavyko gauti autentiškų įspūdžių: susisiekę su Australijoje jau daugiau nei dešimtmetį gyvenančiu tauragiškiu Vitalijumi Klumbiu išgirdome naujienų ne tik apie patį gaisrą, bet ir kokių sunkių pasekmių jis sukelia: senka vandens atsargos, viskas brangsta.

Penktadienio vakarą šauliai, žygių ir aktyvaus laisvalaikio entuziastai leisis į penkiolikos kilometrų žygį po Tauragės apylinkes. Renginio organizatoriai žada staigmenas.

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau netrukus lankytojams pristatys sukurtą išmaniąją programėlę. Muziejaus lankytojai galės pasinerti į krašto istorijos labirintus stebėdami išmanius ekspozicijos taškus planšetiniame kompiuteryje.