2020 Birželio 07 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Žygis po Skaudvilės apylinkes – jau rytoj

  • Įkelta: 2020-02-28
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Vasario 29-oji kalendoriuje pasitaiko tik kas ketverius metus. Tad išties verta šią dieną praleisti kaip nors ypatingai – pavyzdžiui, palaipioti po piliakalnius. Kaip tik rytoj, 10 val., Skaudvilės centrinėje aikštėje laukiami visi, kurie pasiryžę ne tik nužygiuoti 18 km, bet ir sužinoti daug įdomių mūsų krašto istorijos detalių.

Žygis skirtas Pilėnų žūties 684-osioms metinėms paminėti ir priklauso renginių ciklui „Skaudvilė – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2020“.
Žygį organizuojantys klubas „Klajoklis“, VšĮ „Karšuvos būtovė“ ir bendruomenė „Skaudvilės kraštas" skelbia, kad žygeiviai aplankys galimą Pilėnų tvirtovę Ivangėnuose ir ją saugančius Simėnų, Kalniškių, Zakarkiškės, Giržadų ir Nosaičių piliakalnius, Karšuvos valdovų ir Gediminaičių alėjas, archeologinių tyrinėjimų ir radinių vietas. Pamatysime tvirtovės sargybos bokštų vietas, alkvietę, Karinkalnį, kuriame galimai 1329 metais įvyko Margirio ir Jono Liuksemburgiečio dvikova. Dalis žygio vyks kryžiuočių karo žvalgybos keliais – vegeberichtais.

Kelionių entuziastas Vidas Stašaitis dar prieš savaitę viešoje feisbuko grupėje „Klajoklis“ (keliauk, pažink, nenurimk“ rašė, kad trasa galutinai išžvalgyta ir praeita. „Gyvai Ivangėnai tokie didingi, kad užima kvapą“, – teigia jis.

Žygis nemokamas, tačiau organizatoriai žada, kad žygeivių lauks maitinimas, arbata, apdovanojimai ir daug daugiau. Bus galima įsigyti knygą „Karšuvos būtovė“, kaina 6 Eur.
Žygį remia Tauragės rajono savivaldybė, partneriai – Skaudvilės seniūnija ir kultūros įstaigos, Adakavo, Bijotų, Vaidilų, Trepų bendruomenės.
Žygio dalyviai finišą turėtų pasiekti 16 val.

Organizatoriai primena, kad renginio metu būtina su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o dalyvio diplomus gaus visi, įveikę žygį ir nepažeidę taisyklių.
 

Rūpintis sveikata ir mityba reikia visiems, tačiau rekomenduojama atsižvelgti ir į savo amžių. Nors atrodo, kad esant vyresnio amžiaus mitybos principai neturėtų skirtis nuo anksčiau galiojusių, tačiau yra dalykų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį. Dietistė Živilė Dumbraitė pateikia keletą mitybos patarimų, kurie senjorams padės ne tik gerai jaustis, bet ir apsaugos nuo kai kurių ligų.

Tauragiškė Kamilė Smaidžiūnaitė šį sekmadienį dainavo projekto „Lietuvos balsas“ aklosiose peržiūrose. Džiazo vokalą Kaune studijuojanti mergina laidoje pasirodė paskutinė, feisbuko komentatoriai šmaikštavo, kad geriausią atlikėją laidos prodiuseriai pasiliko pabaigai. Sėkmingai praėjusį savaitgalį projekte startavo ir dar viena tauragiškė – Prezidento krikštadukra Gabrielė Nausėdaitė.

 „Tauragės žinių“ numeryje telpa viskas – rajono aktualijos, politika, kriminalai, verslas, renginiai, sportas. Laikraštyje ir jo interneto portale publikuojame informaciją apie rajono valdžios priimamus sprendimus, taip pat rašome apie įdomius, garbius, Tauragės kraštą garsinančius žmones,

Iš Tauragės kilęs Ignas Dombrauskis save pristato kaip „tėvą, kuris mėgsta bėgioti“. Kaune šeimą sukūręs vyras kurį laiką rašė tinklaraštį apie bėgimą, kol vieno maratono metu suprato, kad reikia praktiškai parodyti žmonėms, kas tai yra. Nes priešingu atveju, pasak pašnekovo, vieną kartą maratoną nubėgę žmonės daugiau bėgioti nebenorės. Bėgimo iššūkis jau turi savo istoriją bei bendruomenę ir skelbiamas kasmet – jo dalyviai socialiniuose tinkluose dalijasi savo sėkmės istorijomis bei patirtais sunkumais, mokantis be streso organizmui nubėgti 5 km. Naujos programos startas – jau šį sekmadienį.

Kailis gyvūną apsaugo nuo išorinių poveikių ir padeda palaikyti normalią, pastovią kūno temperatūrą. Be to, gražus, blizgantis kailis rodo gerą augintinio sveikatą. Neratai prastėjanti augintinio kailio būklė priverčia sunerimti šeimininkus dėl galimo tam tikrų maistinių medžiagų ir vitaminų trūkumo ar rimtesnių odos susirgimų. Šuns kailis paprastai yra sudarytas iš dviejų plauko tipų: pagrindinis plaukas būna ilgesnis ir šiurkštesnis, o poplaukis arba pavilnė – minkštesnė ir trumpesnė. Kai kurios šunų veislės poplaukio neturi.