2020 Birželio 04 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Padėti beglobiams gyvūnams galima ir... rankdarbiais

  • Įkelta: 2020-03-09
(iš kairės) „Gyvūnų globos Tauragėje“ savanorės Aida, Viktorija, Loreta ir Ligita. Ligitos Juščienės asmeninio albumo nuotrauka

VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ jau turi kur apgyvendinti visus globojamus katinėlius – išsinuomotos patalpos Pramonės gatvėje savanorių pastangomis jau įrengtos. Tačiau  prieglaudos išlaikymas irgi reikalauja nemažai lėšų.  Laimė, pagalbos ranką ištiesė savivaldybė. Įstaigos vadovė neatsidžiaugia ir savanorių pagalba.

Tauragės rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų rėmimo programos konkurso projektų atrankos komisija paskirstė Nevyriausybinių organizacijų rėmimo programos lėšas (4 450 eurų). VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ projektui „Gyvūnų globos nuomos dalinis išlaidų kompensavimas“ skirta 1200 eurų. Ar tai apčiuopiama parama organizacijai. VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ vadovė Ligita Juščienė sako, kad taip – iš šių pinigų bus galima pusę metų mokėti už patalpų nuomą.

Anksčiau L. Juščienė daugumą beglobių kačių, kol jos gydomos, skiepijamos, sterilizuojamos, kol ieškoma joms šeimininkų, priglausdavo savo namuose, kai kuriuos apsiimdavo globoti savanoriai. Laikui bėgant juos sutalpinti tapo nebeįmanoma. Buvo aišku – reikia patalpų. Pagaliau patalpas radus – VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ įsikūrė Pramonės g. 28K – dar teko jas įrengti. Su savanorių pagalba patalpos buvo įrengtos. Paklausta,  ar daug sulaukė paramos, ar viską pavyko padaryti kaip sumanyta, L. Juščienė pasakojo:

– Nuo pat pradžių labai tikėjome tauragiškių gerumu. Tad tiesiog ėmėme ir pradėjome kurtis. Ir išties! Sulaukėme palaikymo ir paramos iš įvairių firmų bei privačių asmenų. Ne tik tauragiškiai palaikė prieglaudėlės idėją – nemažai rėmė ir kitų miestų gyventojai. Tai dar kartą patvirtino mūsų įsitikinimą, kad gerumas neturi teritorijų. Gyvūnų prieglaudos viziją įkvėpė vienos prieglaudos Norvegijoje įkurti kačių kambariai. Tad taip, galime sakyti, kad beveik viskas prieglaudėlėje yra įrengta, padaryta ir sutvarkyta taip, kaip ir norėjome.

Pasak jos, organizacija laikosi žmonių dėka. Visi, kas nors kiek kažkaip prisideda prie mūsų globoje esančių gyvūnų gerovės, prisideda prie organizacijos gyvavimo. Šiemet savivaldybės „Gyvūnų globai Tauragėje“ skirti  1200 eurų – tai pusė visų metų nuomos sumos. Pati svarbiausia organizacijos gyvavimo ir veiklos tęstinumo parama buvo ir yra gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata. Tiesa, šiais metais GPM yra nebe 21, o 1,2%.

L. Juščienė neslepia, kad kartais būna sunku oriai laikytis ir nesijaudinti dėl rytojaus, bet finansinių duobių kol kas pavyksta išvengti.

– Matyt, gyvūnus mylintys tauragiškiai ir ne tik jie yra mūsų organizacijos angelai sargai. Bet koks skatinimas nepasiduoti ir eiti į priekį taip pat yra ir didžiulė moralinė parama mums, gyvūnų globos savanoriams, – pasakojo ji.

Organizacijos savanoriams gimė ir dar viena šauni idėja: visi norintys gali padovanoti savo sukurtų rankdarbių.

– Buvome labai maloniai nustebinti, kai pamatėme, kiek daug puikių, talentingų žmonių siūlo savo, nė kiek neperdėsime, nuostabius darbus mūsų organizacijos stendui Tauragės Kaziuko mugėje. Deja, dėl nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių teko atšaukti šiųmetinį dalyvavimą Kaziuko mugėje. Tikimės sudalyvauti ateityje. Taip pat tikimės palaikyti ryšius su visais savo rankdarbius ir kilnumą siūliusiais žmonėmis, – sakė L. Juščienė.

Pernai savivaldybė „Gyvūnų globai Tauragėje“ skyrė 2000 eurų, kad būtų vykdoma programa „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“ (PSP) ir taip būtų mažinama benamių gyvūnų populiacija. Sulaukėję bešeimininkiai katinai ir katės buvo pagaunami, kastruojami ar sterilizuojamos, perlaikomi, kad būtų pakankamai stiprūs ir pasiruošę grįžti į tą pačią vietą, kurioje ir buvo sugauti. Pasak organizacijos vadovės, tekdavo ne vieną tokį murklį ar murklę gydyti, keli vadinamieji „laukinukai“ buvo sėkmingai padovanoti žmonėms ir dabar turi namus.

 

 

 

„Nors žygis skirtas moterims, tačiau puikiai subalansuotas ir vyrams“, – apie šį šeštadienį įvyksiantį žygį sako jo organizatorė, Pagramančio regioninio parko kultūrologė Lina Misiulytė ir svarsto, jog galbūt būtent išskirtinis renginio pavadinimas lemia jo pasisekimą. Žygiui dar šios savaitės pradžioje buvo užsiregistravę apie 230 dalyvių.

Neseniai Metų jaunimo vieta tituluota kavos studija „ResPublica“, regis, užčiuopė miesto pulsą: į kavinukę užsukama ne tik pasimėgauti kava, sultimis, bet ir tiesiog gerai praleisti laiką. Su draugais pažaisti kortomis, paplepėti ar vienumoje paskaityti knygą. Klientai taip pamėgo šią vietą, jog kai kurie „ResPublica“ logotipo lipdukais puošia savo telefonus, fotografuoja ir internete publikuoja jiems patikusius kavinėje užfiksuotus vaizdelius, o viena lankytoja net sukūrė ir savanoriškai administruoja kavos studijai skirtą instagramo paskyrą.

Vasario 29-oji kalendoriuje pasitaiko tik kas ketverius metus. Tad išties verta šią dieną praleisti kaip nors ypatingai – pavyzdžiui, palaipioti po piliakalnius. Kaip tik rytoj, 10 val., Skaudvilės centrinėje aikštėje laukiami visi, kurie pasiryžę ne tik nužygiuoti 18 km, bet ir sužinoti daug įdomių mūsų krašto istorijos detalių.

Rūpintis sveikata ir mityba reikia visiems, tačiau rekomenduojama atsižvelgti ir į savo amžių. Nors atrodo, kad esant vyresnio amžiaus mitybos principai neturėtų skirtis nuo anksčiau galiojusių, tačiau yra dalykų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį. Dietistė Živilė Dumbraitė pateikia keletą mitybos patarimų, kurie senjorams padės ne tik gerai jaustis, bet ir apsaugos nuo kai kurių ligų.

Tauragiškė Kamilė Smaidžiūnaitė šį sekmadienį dainavo projekto „Lietuvos balsas“ aklosiose peržiūrose. Džiazo vokalą Kaune studijuojanti mergina laidoje pasirodė paskutinė, feisbuko komentatoriai šmaikštavo, kad geriausią atlikėją laidos prodiuseriai pasiliko pabaigai. Sėkmingai praėjusį savaitgalį projekte startavo ir dar viena tauragiškė – Prezidento krikštadukra Gabrielė Nausėdaitė.