Dovanų siuntimas svetur: kokias pakavimo medžiagas naudoti?
Įkelta:
2020-12-21
Nuotrauka
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com
Nuotraukos autorius:
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com
,
Nuotrauka
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com
Nuotraukos autorius:
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com
,
Nuotrauka
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com
Nuotraukos autorius:
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com

Artėjant gražiausioms metų šventėms, kiekvienas žmogus nori nustebinti savo artimąjį gražiai supakuotomis dovanomis. Tiesa, jeigu artimasis gyvena kitoje šalyje, tolimas siuntinio kelias gali sugadinti ne tik pačią dovaną, bet ir dovanojimo džiaugsmą. Tam, kad tai nenutiktų, pakuojant siuntinį būtina laikytis tam tikrų taisyklių bei žinoti, kokios pakavimo medžiagos jūsų dovanai yra tinkamiausios.

Populiariausi pakavimo būdai

Šiandien egzistuoja platus pakavimo priemonių pasirinkimas, todėl nepasimesti ir išsirinkti tinkamiausią ne taip paprasta. Vis dėlto, sprendžiat, kaip supakuoti siuntinį, visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ką planuojate siųsti. Dovanos dydis, svoris ir medžiaga padės išsirinkti tinkamiausią pakavimo variantą, o visas pakavimui reikalingas medžiagas vienoje vietoje galite apžiūrėti ir išsirinkti specializuotose pakavimo medžiagų parduotuvėse kaip Tesuma.

Dėžės

Būtų sunku paneigti faktą, kad dėžės – viena populiariausių priemonių siuntiniams pakuoti. Ji pasižymi patogumu ir universalumu. Dėžės pravers norint siųsti drabužius, knygas, žaislus ir net patalynę ar ilgai negendančius maisto produktus. Kitas kartoninių dėžių privalumas, kuriuo pasižymi ne visos pakavimo medžiagos, yra dydis. Kadangi galima rasti pačių įvairiausių dydžių dėžučių, jos bus tinkamos tiek vidutinėms, tiek didesnėms dovanoms supakuoti. Tiesa, smulkiems siuntiniams geriau rinktis ne paprastas kartonines, bet gofruoto kartono dėžes, kurios pasižymi išskirtiniu patvarumu.

Vokai

Taupantiems laiką ir nenorintiems atiduoti per daug jėgų pakavimui, didžiausiu išsigelbėjimu gali tapti vokai. Jums reikės tik įdėti dovaną, užklijuoti voką ir išsiųsti. Tiesa, nors įsigyti galima įvairių dydžių vokų, itin dideliems siuntiniams jie nebus tinkami. Šias pakavimo medžiagas pravarčiausia naudoti siunčiant mažus, smulkius siuntinius, tokius kaip knygos, žurnalai, nuotraukos, juvelyrika, suvenyrai ir pan. Žinoma, išsirinkti kuris, plastikinis ar popierinis vokas labiau tiks jūsų siuntiniui, taip pat yra svarbu.

Plastikiniai (kurjeriniai) vokai dažniausiai naudojami įvairių drabužių ar kitų nedūžtančių daiktų pakavimui. Tokie vokai leidžia apsaugoti siuntą nuo drėgmės ar kitų išorės pavojų. Taip pat yra labai lengvi, ploni ir neužima daug vietos, todėl supakuotos dovanos siuntimas kainuos šiek tiek pigiau, o didesnis kiekis vokų namuose visada pravers netikėtoms situacijoms.

Popieriniai vokai labiausiai praverčia siunčiant smulkius arba kiek trapesnius daiktus. Didelė vokų dydžių pasiūla leis lengvai pasirinkti jūsų siuntai tinkamiausią variantą, o voko viduje padengta burbulinė plėvelė apsaugos siuntą nuo smūgių.

Kartoninės tūtos

Nors siuntos pakavimas į tūlą nėra toks dažnas, kaip pakavimas į dėžę ar voką, specifiniai siuntinių kategorijai jos vienintelis išsigelbėjimas. Norint siųsti plonus popierinius siuntinius ir siekiant, kad adresatą jie pasiektų sveiki ir nesusilamdę, vienintelis būdas tai padaryti yra supakuoti juos į specialias kartonines tūtas. Jos ypač pravers dovanojant žemėlapius, didesnes nuotraukas, piešinius, plonus spausdintus paveikslus ar kitus popierinio formato dirbinius. Susukti į specialią apvalią ir tvirtą dėžutę, tokie siuntiniai nepraras savo formos ir kitą šalį pasieks nesugadintos formos.

Pakavimo medžiagos siuntos saugumui

Išsirinkus siuntiniui labiausiai tinkantį pakavimo būdą reikėtų nepamiršti atkreipti dėmesį į dar keletą taisyklių. Viena svarbiausių – tinkamas siuntos užpildymas. Tam, kad dėžėje siunčiama dovana nejudėtų ir nesusigadintų, viduje negali likti didelių, tuščių oro tarpų. Būtiną saugumą leis užtikrinti specialios,  į siuntinio vidų dedamos pakavimo medžiagos.

Oro maišeliai

Oro maišeliai labiausiai tiks siunčiant ne itin sunkius daiktus. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad dėžėje nebūtų jokių aštrių daiktų, galinčių juos susprogdinti. Taip pat oro maišelių nereikėtų naudoti siunčiant temperatūros pasikeitimams jautrius daiktus.

Putų polistirenas

Itin universalus pasirinkimas - iš putų polistireno suformuotos granulės. Ypač minkštos putų polistireno granulės nebraižo paviršių ir smūgių metu apsaugo siuntinį nuo sudužimo.

Glamžytas popierius

Glamžytas popierius - tai paprastas, tačiau efektyvus sprendimas lengviems ir vidutinio sunkumo daiktams apsaugoti. Tuščias ertmes pripildžius plėšytu gofruotu popieriumi, jis ne tik neleis viduje esantiems daiktams judėti, bet ir sugers smūgius iš aplinkos. Taip pat ši pakavimo medžiaga puikiai tiks norintiems dovaną supakuoti itin originaliai ir stilingai.

Burbulinė plėvelė

Nors dažniausiai tokią plėvelę matome vokų viduje, ji gali būti naudojama ir siuntoms dėžėse apsaugoti. Ją pravarčiausia rinktis siunčiant trapius, lengvai dūžtančius daiktus. Dėl minkštos struktūros ji nepažeis viduje esančių daiktų paviršių ir apsaugos vidinį turinį nuo išorės poveikių ar smūgių.

Pagrindinės pakavimo klaidos

Taisyklingai supakuoti dovaną tolimesniam siuntimui tikrai nėra paprasta. Siekiant išvengti klaidų pateikiame kelias taisykles, kurios padės jūsų siuntai saugiai nukeliauti pas gavėją.

Dydis

Rinkdamiesi pakavimo medžiagas ir būdą būtinai atkreipkite dėmesį į pakuojamų daiktų išmatavimus. Dėžė, vokas ar kitos pakavimo priemonės neturėtų būti daug didesnės nei jose esantys daiktai. Taip užtikrinama, kad viduje jie nejudės ir nesulūš. Žinoma, pakuotė negali būti ir per maža. Svarbu, kad ji dengtų visą siuntos paviršių ir sandariai užsidarytų.

Stiprumas

Kol siuntinys pasieks adresatą kitoje šalyje jo laukia itin ilgas kelias, todėl būtina užtikrinti, kad siuntinys būtų atsparus įvairiems aplinkos veiksniams. Svarbu, kad pakuotė būtų pakankamai tvirta ir atlaikytų bent penkis kartus didesnį svorį ir būtų atspari kritimui bent iš 70–80 cm aukščio.

Sandarumas

Tam, kad viduryje kelionės siunčiami daiktai nepasimestų, siuntą būtina sandariai uždaryti. Jei naudojate voką, patikrinkite ar jis tikrai gerai užklijuotas, ar nėra įplyšimų. Dėžes vertėtų užklijuoti lipnia juosta ar kitomis sandarumą užtikrinančiomis pakavimo medžiagomis. Siuntinį būtina supakuoti taip, kad pervežimo metu jo nebūtų įmanoma atidaryti. Taip pat prie pakuotės negalima tvirtinti jokių kitų elementų - jie transportavimo metu susigadins arba tiesiog pasimes.

Užs. Nr. 71

Nuotrauka
geles
Įkelta:
2024-02-25
Vešlios, žiedais apsipylusios gėlės balkone – malonumas ir savoms akims, ir viso namo puošmena. Vasario ir kovo mėnesiai jau yra metas imtis ne tik daržovių, prieskoninių žolelių sėjos, bet ir pasirūpinti, kad atšilus orams balkoną ar terasą papuoštų žydinčios gėlės. Kad daržininkai ir gėlininkai jau bruzda, rodo ir vasarį staigiai pradėję kilti įvairių sėklų pardavimai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Nuotrauka
eurovizija
Įkelta:
2024-02-17
Artėjant Lietuvos nacionalinės „Eurovizijos" atrankos finalui, pretendentus atstovauti mūsų šaliai atidžiai seka ne tik gerbėjai Lietuvoje, bet ir apie didįjį dainų konkursą rašantys užsienio žurnalistai. Konkurso naujienų ir apžvalgų portalo Eurodiena.lt komanda tradiciškai susisiekė su aštuoniais skirtingų šalių portalų atstovais ir paprašė įvertinti šių metų Lietuvos finalininkų dainas. Dauguma jų sutarė, kad labiausiai pagauli buvo ir didžiausius šansus išplėšti gerą rezultatą turi viena šeštadienį skambėsianti daina.
Nuotrauka
atostogos
Įkelta:
2024-02-06
Šeimą suartina bendros kelionės, kai atitrūkstama nuo kasdienės rutinos ir rūpesčių. Atostogų metu galima kokybiškai praleisti laiką visiems kartu, pasimėgauti vienas kito draugija, kurti neužmirštamus prisiminimus. Kelionių organizatorių ir psichologų teigimu, tokios išvykos – nepamainoma investicija į gerus tarpusavio santykius.
Nuotrauka
TELEFONAS
Įkelta:
2024-02-05
Prastą ryšio kokybę gali lemti visai ne ryšio tinklas, bet ir netinkamai nustatyti išmaniojo telefono parametrai ar įrenginio amžius. Daugelis žmonių net neįtaria, kad išmaniuosiuose telefonuose rankiniu būdu įjungus 4G arba 5G ryšį, ženkliai pagerės ryšio kokybė. Ekspertas ramina, jog gerą ryšio gavimą galima pasiekti vos keliais paprastais žingsniais, atsižvelgiant į turimo įrenginio parametrus.
Nuotrauka
zagareliai
Įkelta:
2024-02-05
Užgavėnės – paskutinė vadinamojo žiemos mėsėdžio (mėsiedo, laiko nuo Kalėdų) diena. Nuo seno tikėta, kad per Užgavėnes riebiai ir sočiai prisivalgęs būsi stiprus visus metus. Tradiciškai tuo metu buvo gaminami kuo riebesni patiekalai – tiek saldumynai, tiek riebūs mėsos patiekalai. Lietuvoje ypač populiarūs buvo blynai (dažniausiai miltiniai), Žemaitijoje – šiupinys, rūgštūs mieliniai blynai. Kaimyninėje Lenkijoje buvo smaguriaujama vadinamomis pončkomis, pampuškomis ir kropeliais. Dar vienas puikus Užgavėnių gardėsis – žagarėliai. 
Nuotrauka
adventur
Įkelta:
2024-01-29
Tarptautinės turizmo parodos „Adventur 2024“ atidarymo ceremonijos metu Vilniuje paskelbti „Turizmo sėkmingiausieji 2023“. „Turizmo oskarais“ vadinami apdovanojimai įteikti dešimčiai ryškiausių turizmo projektų, ambasadorių, inovacijų, vietovių, paslaugų teikėjų. VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, nacionalinė turizmo skatinimo agentūra, taip pagerbė turizmo bendruomenę už nuveiktus darbus ir pasiektus proveržius.
Nuotrauka
spektaklis
Įkelta:
2024-01-18
Naujas edukacinis spektaklis vaikams „Didžioji teleportacija: gaudynės Marse“ jau 2024-iųjų sausio mėnesį pakvies mažuosius žiūrovus geriau pažinti mus supančią visatą ir dangaus kūnus. Šou vaikams atvyksta į Tauragės kultūros centrą jau kitą savaitę – Sausio 27 dieną.
Nuotrauka
kuras
Įkelta:
2023-12-21
Taupus vairavimas naudingas ne tik jūsų piniginei, bet ir aplinkai. Šiais laikais, kai degalų kainos auga ir didėja aplinkosauginis sąmoningumas, verta išmokti vairuoti efektyviau. Šiame straipsnyje nagrinėjama, kaip pradedantieji vairuotojai gali perimti ekonomiško vairavimo įpročius, ir aptariamos teigiamos tokios praktikos pasekmės.
Nuotrauka
ispejimas
Ekrano kopija
Įkelta:
2023-11-22
Popiet į mobiliuosius telefonus pradėjo plūsti perspėjimai apie prognozuojamas sudėtingas orų sąlygas. Ketvirtadieniui orų prognozės rodo smarkų vėją, kritulius, plikledį.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-10-30
Artėjant šaltiems žiemos vakarams labai svarbu užtikrinti, kad jūsų automobilis būtų pasirengęs įveikti su šiuo metų laiku kylančius iššūkius. Nuo apledėjusių kelių iki žvarbių rytų - pasiruošimas gali būti labai svarbus, kad būtumėte saugūs kelyje ir jūsų transporto priemonė veiktų sklandžiai. Toliau pateiksime keletą svarbiausių patarimų, kaip paruošti automobilį žiemai.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-10-25
Telšių, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, Lietuvos dalyje daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų. Kaip informuoja eismoinfo.lt, šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
darželis
L.-d. „Ąžuoliukas“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-21
Nuvilnijo, nušurmuliavo ir nuklegėjo, lydima linksmo vaikų juoko ir susižavėjimo bei tėvelių aktyvaus dalyvavimo ir įsitraukimo gerumo akcija „Gera dalintis“. Tai jau antroji lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ organizuota gerumo iniciatyva, kurioje dalyvauti šeimas pakvietė įstaigos direktorė Viktorija, Šeimos klubas ir socialinė pedagogė metodininkė Edita. 
Nuotrauka
orams gamta.jpg
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-19
Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra šlapių kelių ruožų, pranešama puslapyje eismoinfo.lt
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-08
Spalis – tai mėnuo, kai stalai lūžta nuo sezoninių vaisių ir daržovių, praturtinančių kasdienį racioną intensyviais bei maloniais skoniais. Žinant, kokių gėrybių derlius šį mėnesį yra pačiame įkarštyje, galima mėgautis didžiausia jų nauda organizmui. Ir ne tik – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, atkreipia dėmesį, kad sezoninės daržovės yra garantuotas būdas sumažinti savo išlaidas. 
Nuotrauka
vegetarai
Įkelta:
2023-10-01
Lietuvių suvartojamas mėsos kiekis kiekvienais metais auga ir šiuo metu yra tris kartus didesnis negu rekomenduojamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO). Tai atitinka pasaulyje pastebimą tendenciją, kuri rodo augantį ekonomiškai stiprėjančių šalių gyvūninių produktų suvartojimą. Tuo pačiu metu šalyje vis garsiau girdimas ir augalinės mitybos entuziastų balsas, raginantis mažinti mėsos suvartojimą, o lentynos bei viešojo maitinimo įstaigų meniu pildosi veganiškomis mėsos ar pieno produktų ir patiekalų alternatyvomis. Spalio 1-ąją minima pasaulinė vegetarų diena – proga pasidomėti, kokia yra mėsos vartojimo žala ir kaip kiekvienas gali ją sušvelninti.
Nuotrauka
evo
„EVO renginiai“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-30
Tauragėje galime pasidžiaugti versliais žmonėmis ir tuo, kad jų tik daugėja. Dar liepos mėnesį subrandinusios mintį tauragiškės Agnė Šeputienė ir Evelina Preimonienė ėmėsi veiklos. Mažylius auginančios moterys rado laiko savo svajonių veiklai – organizuoti bei koordinuoti šventes. Praėjusį sekmadienį jos jau kvietė tauragiškes moteris į pirmąjį, tačiau tikrai ne paskutinį savo renginį „Tos vietinės“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Nors dalis „pasikausčiusių“ grybautojų vis dar drąsiai orientuojasi pagal medžių žieves bei saulės poziciją danguje, retas į mišką išeina be telefono. Jei bent kelis kartus teko ieškoti grybų, diskusija „telefonas miške – pražudys ar išgelbės?“ turėtų būti girdėta. Visgi, yra kelios pagrindinės taisyklės, galinčios padėti nepasiklysti tarp medžių bei išvengti senovinių ženklinimo būdų, o pasiklydus miške – kaip elgtis, kad būtų lengviau jus rasti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Moliūgai Lietuvoje jau taip išpopuliarėję, kad siejami toli gražu ne tik su Helovinu. Vos pasirodęs jų derlius dar vasaros pabaigoje drąsiai skinasi kelią į naminius troškinius, blynus, garnyrus, karius ir net desertus. Būdų juos panaudoti – aibė, kaip ir jų rūšių. Kaip nepasimesti jau pasirodžiusioje jų gausybėje ir ką iš jų ruošti, pataria prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.
Nuotrauka
treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-31
Birželio 29-ąją Tauragės miesto maudyklos paplūdimyje, Kranto gatvėje, pastatyti 4 profesionalūs lauko treniruokliai. Tai kiek kitokie nei tauragiškiams jau įprasti viešosiose miesto erdvėse įrengti treniruokliai. Jie tokie pat efektyvūs kaip ir stovintys profesionaliuose sporto klubuose, jų svoriai reguliuojami. Treniruokliai skirti pečių, krūtinės, nugaros, rankų ir kojų raumenims lavinti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
​​​​​​​Karas net tik perbraižo valstybių teritorijų sienas, bet ir tragiškai išskiria šeimas, o trauminės patirtys palieka randus ateities kartoms. Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje kaip niekad tampa aktualu kalbėti apie jautriausios visuomenės grupės – vaikų patirtis ir išgyvenimus. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė pristato bendrą projektą „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“. Projekto veiklos ir renginiai – simbolinė dovana tauragiškiams ir Tauragei, šių metų Lietuvos kultūros sostinei.