Fotografė, kuri skuba išsitraukti fotoaparatą kelyje pasiekusi posūkį
Įkelta:
2021-01-16
Nuotrauka
Rasita
Aprašymas

Rasita ir Tigrius. Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
Rasita Li
Aprašymas

Fotografės nuotrauka, puošianti pilies garažus. Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
Rasita Li
Aprašymas

Rasitos kalendoriai. Asmeninio albumo nuotrauka

Fotografų klubo „Jūraׅ“ narė Rasita Liulienė viešumoje matoma tiek, kiek feisbuko pažįstamų rate sušmėžuoja jos publikuojamos gamtos nuotraukos, moters užfiksuotos akimirkos neretai pasirodo televizijų orų programose. Turbūt retas žino, kad pilies ansamblio garažus puošia būtent šios tylios menininkės daryta nuotrauka. O įkvėpimo dviejų vaikų mama semiasi Piktupėnų laukuose, kuriuose vaikštinėja su dažnai fotografinių istorijų herojumi tampančiu šuneliu Tigriumi.

Fotoaparatą gavo dovanų

Neretai vaikai pomėgius „nusižiūri“ nuo savo tėvų. Taip ir Rasita: fotografija užsiėmė jos tėtis. Mergaitė stebėdavo, kaip jis su užsidegimu apžiūrinėja ką tik tamsiame kambarėlyje išryškintas nuotraukas, kokiu susižavėjimu dega akys fiksuojant gamtą, kaimą, žmones.

Nors vaikystėje sukiojosi pilyje įsikūrusiame Moksleivių kūrybos centre, fotografijos būrelio niekada nelankė, tačiau spėjo išklausyti vienus paskutiniųjų Romualdo Vaitkaus fotografijų kursus. Jaunystę moteris praleido Klaipėdoje. Prieš septynerius metus šeimai iš Klaipėdos persikrausčius į Pagėgių savivaldybę Rasita vėl atrado vaikystėje taip vertintą gamtos grožį.

Nuotrauka
Rasita Li

– Mes gyvename Piktupėnuose. Pagėgių krašte mane labai žavėjo vėjo jėgainės. Didingi statiniai gamtos fone, naktį dega jų žiburėliai. Jau keletą metų gyvename kaime, tačiau mane jėgainės vis dar žavi. Gal dabar dažniau ieškau, kaip įamžinti jų atvaizdus kitu kampu. Man patinka jų metami šešėliai. Laimei, mūsų pačių namai yra kiek tolėliau nuo šių gigantų, nes jų ūžimas, metamų šešėlių judesys ilgainiui imtų varginti gyvenant arti, – kalbėjo Rasita.

Rūkas, lietus, debesys – moteriai patinka fotografuoti viską, kas susiję su gamtos pokyčiais. Anksčiau fotografuodavo telefonu, tačiau prieš penkerius metus vyras jai padovanojo fotoaparatą. Nuo to laiko fotoaparatas tapo nuolatiniu Rasitos palydovu.

Gaili neįamžintų kadrų

– Esu floristė, iki karantino dirbau Tauragėje, salone „Žiedlapis“. Kelionės iki miesto užtrunka, pakeliui galima pamatyti neįtikėtinų vaizdų. Ir būtinai tada, kai neturi fotoaparato. Tada nors nagus nusigraužk. Tai nutariau jį su savimi vežiotis kaskart. Kad ir reikia temptis nemažai sveriančią įrangą, man taip ramiau, – juokiasi Rasita.

Pakeliui matytus, bet neįamžintus kadrus moteris prisimena ilgai. Tačiau prisimena ir R. Vaitkaus duotą patarimą, kad ne visi kadrai privalo būti įamžinti, kartais pakanka pasimėgauti ir, Rasitos žodžiais tariant, „saugoti tuos vaizdus širdyje“.

Nuotrauka
kelias

–  Dažnai prisimenu, kaip jaučiausi fiksuodama kokį konkretų kadrą. Kokia emocija mane lydėjo. Gal koks įvykis padarė įtakos mano regėjimo prizmei. Man tai svarbu. Man patinka fiksuoti ir žmonių emocijas. Tarkim, fotografuojant vestuves itin įdomu užfiksuoti vestuvininkų reakcijas į įvairius dalykus, – pasakoja Rasita.

Paprašyta įvardyti labiausiai įsimintinus užfiksuotus kadrus, fotografė prisimena fotografavusi savo šąlančius pirštus saulėtekio fone.

– Raudonas dangus, sveikini saulę... Dienos pradžia. Man patinka nuotraukos su medžių šešėliais. Na, o visokie vabaliukai, gėlytės – tai jau aišku – pagrindiniai nuotraukų herojai. Esu floristė, gal todėl, – sako moteris.

Žygiuose lydi Tigrius

Moteris kurį laiką dirbo Piktupėnų mokykloje, tačiau po jos uždarymo bei prasidėjus karantinui liko be darbo. Atsirado daug laisvo laiko fotografijai. O pagrindine meninių ieškojimų kryptimi tapo Piktupėnų laukai, žygių po juos palydovu – šunelis Tigrius.

Net ant pagrindinio pašnekovės telefono ekrano puikuojasi nuotrauka su šiuo ištikimu draugu. O koks pats mėgstamiausias moters įamžintas kadras?

– Važiuojant link Oplankio dvaro esantis posūkis. Man patinka fotografuoti kelio vingius, jie paslaptingi, juk niekada nežinai, kas už posūkio. Mudvi su mama šnekam, kad būtų jau galima surengti keliukų ir posūkių fotografijų parodą. Sukaupta jų nemažai, – sako Rasita.

Moters nuotraukos jau yra puošusios Pagėgių kultūros namus, Piktupėnų, Klaipėdos socialinių mokslų kolegijos bibliotekas. Ir nors menininkė turi patirties rengiant parodas, kuklinasi ieškoti pažinčių ir galimybių savo darbus eksponuoti dažniau. Sako – kainuoja, o rėmėjų ieškoti nedrąsu.

Prieš keletą savaičių feisbuke Rasita publikavo savo nuotraukomis iliustruotų kalendorių nuotraukas. Sako anksčiau tokius kalendorius darydavusi sau, vėliau ėmė dovanoti pažįstamiems, o po to atsirado ir pasirengusių už juos mokėti. Susidomėję moters darbais jų gali rasti jos feisbuko paskyroje Rasita Li.

Nuotrauka
gulbės
Įkelta:
prieš 18 valandų
Pažvelgus į Facebook‘ą, ima baltas pavydas: kolegos gamtininkai iš Klaipėdos krašto dalijasi artėjančio (o gal jau atėjusio?) pavasario nuotraukomis. Nemuno delta džiugina stebėtojus gausiais žąsų ir pempių būriais, ten praskrenda eurazinės  cyplės ir smailiauodegės antys, yra užfiksuotos parskridusios gervės ir netgi kai kur stebina ankstyvų gandrų pasirodymai...  O kaip gi mūsų krašte? Ar dar toli tas ilgai lauktas pavasaris?
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragė – išties kūrybingų žmonių kraštas. Tai dar kartą patvirtino visai neseniai internetu rodyta tiesioginė konkurso „Klaipėdos knyga 2020“ renginio transliacija, kurios metu pristatyta Kęstučio Macijausko knyga „Debesų žuvys“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas ir iš televizijos ekrano. O maloniausia mums, tauragiškiams, – kad Kęstutis – mūsų kraštietis, o jo knygoje jo kartos žmonės gali atpažinti savo vaikystę, jaunystę, pokario laikotarpį, žmonių santykius, gyvenimą.
Nuotrauka
gydytoja
Įkelta:
2021-02-26
Išgirsta vėžio diagnozė daugeliui išmuša tvirtą pagrindą iš po kojų ir sukelia daug baimių bei nuogąstavimų. Jie dažnai neduoda ramybės ir gydymo metu, taip pat jam pasibaigus – pacientus kankina nežinomybė dėl ateities, ligos progresavimo ar sugrįžimo galimybės. Nors onkologinė liga žmogui yra išties rimtas išbandymas, anot ekspertų, šiandien tai tikrai nėra mirties nuosprendis, o tinkamas gydymas ir pagalba organizmui po jo gali padėti sėkmingai įveikti ligą ar kontroliuoti jos eigą.
Nuotrauka
namas
Įkelta:
2021-02-24
Nekilnojamojo turto portaluose publikuojamas skelbimas apie parduodamą Stoties gatvėje stovinčio namo, kuriame kadaise viešėjo Lietuvos prezidentas Antanas Smetona, dalį. Namas – tarpukario statybos, jame kadaise buvo įrengta klinika.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-21
Gimtoji kalba mums atveria duris į pasaulį, visą gyvenimą žmogui išlieka pati artimiausia ir brangiausia. Iki kovo 11 dienos viešojoje Birutės Baltrušaitytės bibliotekoje paskelbtos Lietuvių kalbos dienos. O ryt startuoja ir virtualūs Knygų savaitės renginiai. Tiesa, pirmasis – jau šį vakarą.
Nuotrauka
garnys
Įkelta:
2021-02-19
Žvejai žinos: Tarailiuose yra pilkasis garnys, kuris vasarą kasdien braido ieškodamas žuvies. Paukštis taip pamėgo upės pakrantę, kad susivėlino laiku išskristi į šiltuosius kraštus. Sausio pradžioje, atslinkus arktiniam šalčiui, garniui iškilo grėsmė žūti.
Nuotrauka
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-02-16
Genovaitė Urmonaitė ir jos vadovaujamas Tauragės liaudies teatro kolektyvas minėdami Vasario 16-ąją buvo originalūs kaip visada: surengė simbolinį bėgimą Pilies aikštėje skambant dainai apie Tauragę.
Nuotrauka
Birutės Slavinskienės nuotrauka
Birutės Slavinskienės nuotrauka
Įkelta:
2021-02-16
„Ką pasakytumėte Karaliui Mindaugui? Už ką padėkotumėte Gabrielei Petkevičaitei-Bitei? Kuo jus įkvepia Juozas Miltinis? Ką apie šiandieninę Lietuvą papasakotumėte Vincui Kudirkai?“ – į šiuos klausimus atsakyti Lietuvos moksleivius kviečia Vasario 16-ąją prasidedanti akcija „Laiškas istorijai“. Penkiasdešimties pašto dėžučių, kur galima įmesti laišką, žemėlapyje – net dvi Tauragės vietos: prie Vinco Kudirkos ir Vlado Putvinskio paminklų.
Nuotrauka
blynai
Įkelta:
2021-02-15
Šiemet žiema gausi sniego, o už lango dar spaudžia šaltukas, tačiau Užgavėnės neabejotinai yra viena iš pavasarį pranašaujančių švenčių. Ir nors dėl karantino jų šįmet su šokiais ir dainomis aplink laužą atšvęsti nepavyks – Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad tradicinis blynų kepimas yra lengviausias būdas, leidžiantis simboliškai paminėti žiemos išvarymą.
Nuotrauka
senovinis vaikas
Įkelta:
2021-02-15
Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, chemijos mokslų daktaras, o dabar ir Europos Parlamento narys Liudas Mažylis plačiai išgarsėjo 2017 metais. Didelei visos šalies, o ypač istorikų, nuostabai, jis Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve rado 1918 metų Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą lietuvių ir vokiečių kalbomis. Šių dokumentų ilgus metus buvo ieškoma įvairiausiose vietose, tačiau nesėkmingai. Kokių savybių ir įgūdžių turi turėti žmogus, kad atliktų tokį darbą? Iš kur jis jų semiasi? Ne paslaptis, kad žmogaus asmenybė formuojasi nuo vaikystės. Apie vaikystę, tėvus ir ypatingus namus kalbamės su pačiu profesoriumi Liudu Mažyliu.
Nuotrauka
airė
Įkelta:
2021-02-13
Prieš septynerius metus Adakave apsigyvenusi airė June Molloy, paklausta, ką gero ji atrado šiame Dievo užmirštame Tauragės rajono pakraštyje, neatsikvėpdama dėsto privalumus: čia nuostabi gamta, pragyvenimui kaime nereikia didelių išlaidų, saulė dažnai ritinėjasi žeme, auga skanios daržovės, o po laukus laksto stirnos. Prieš ketverius metus moteris anglų kalba išleido kulinarinę knygą apie lietuviškus patiekalus, o prieš trejus, įkvėpta vietinės gyvūnijos, parašė apsakymą vaikams.
Nuotrauka
Maistas
Įkelta:
2021-02-12
Įvairios staigmenos – svarbi vasario 14-osios dalis, kai didžioji pasaulio dalis švenčia meilės dieną. Visgi šiemet įsimylėjusiųjų dieną poros praleis ne romantiškai vakarieniaudamos restoranuose, o namuose. Tad lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ maisto gamybos ekspertė Brigita Barantinskaitė dalijasi keliais itin paprastais receptais, kuriais mylimuosius nustebinti galės ir virtuvės naujokai. 
Nuotrauka
rde
Įkelta:
2021-02-12
Labai greitai pasaulis grįš į savo įprastą kursą, ir mes vėl pradėsime ... keliauti! Kažkas vyks į kaimyninį miestą, kažkas persikels per  Atlanto vandenyną ir bet kokiu atveju turėsite tinkamai pasiruošti, kad kelionė būtų tobula. Ką reikia pasiimti su savimi kelyje? Ko negalite apsieiti? Pinigai ir pasas, be abejo, užima pirmąsias dvi pozicijas būtinų dalykų sąraše. Bet kas dar?
Nuotrauka
a solution
Įkelta:
2021-02-12
Artėjantis pavasaris leidžia dažniau susimąstyti apie šiltas dienas ir aktyvesnį laisvalaikį, tačiau tuo pačiu primena, jog teks užsiimti ir sodo bei daržo priežiūra. Visgi, apsirūpinus svarbiausiomis sodo prekėmis, tai padaryti galima kur kas paprasčiau. Išskyrėme populiariausius, skirtingoms reikmėms pritaikytus gaminius – pasitikrinkite, ar visais jais jau esate apsirūpinę.
Nuotrauka
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com
Įkelta:
2021-02-11
Artėjant Šv. Valentino dienai, kiekvienas norime nustebinti savo mylimą žmogų: padovanoti originalią dovaną ar praleisti romantiškai dieną. Kadangi šalyje vis dar paskelbtas karantinas, galimybių, kaip romantiškai praleisti meilės dieną, sumažėjo. Visgi šiuo metu saugiausia niekur neiti iš namų, todėl Šv. Valentino dieną raginame švęskite namuose: jaukiai žiūrint filmus ar serialus, prisimenant nuostabias akimirkas, praleistas kartu. O, kad Valentino diena būtų ypatinga, kviečiame ją pradėti romantiškais pusryčiais.
Nuotrauka
Paauglė prie kompiuterio
Įkelta:
2021-02-11
73 proc. 14-18 metų jaunuolių mano, kad internete slypi grėsmės ir pavojai – tai atskleidė bendrovės „Spinter tyrimai“ praėjusių metų pabaigoje Nacionalinės švietimo agentūros užsakymu atliktas reprezentatyvus tyrimas. Pandemijos metu, kai nebegalime susitikti ir bendrauti gyvai, veikla internete ir socialiniuose tinkluose yra gerokai suaktyvėjusi. Nors nebevykstame atostogauti, nerengiame vakarėlių, savo mintimis ir nuotraukomis dalijamės netgi dažniau – taip numalšiname išaugusį bendravimo alkį.  
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2021-02-10
Vaiko teisių gynėjai dažnai susiduria su atvejais, kai girtaujantys tėvai nebegalvoja apie savo vaikus, smurtauja prieš juos fiziškai ir emociškai, vaikai gyvena skurde ir emociniame bei fiziniame apleistume. Šiandien tėvų piktnaudžiavimas alkoholiu yra dažniausia vaiko teisių pažeidimų ir laikinosios globos nustatymų priežastis Lietuvoje. Ydingas tėvų gyvenimo būdas vaikams kenkia ne tik čia ir dabar, bet neigiamai paveikia ir jų ateitį.
Nuotrauka
ginta
Įkelta:
2021-02-09
Knygose gyvena pasakos, nuotykiai, neįtikėtinos istorijos, išmintis... Ginta Bartkienė, Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Mažonų filialo bibliotekininkė, puikiai tai supranta, tad visomis išgalėmis stengiasi, kad knygas pamėgtų ir maži, ir dideli. Ją pačią knygos lydėjo nuo vaikystės, tad sako esanti dėkinga likimui, atvedusiam ją į Mažonų biblioteką. Bibliotekos veiklos nestabdo netgi karantinas: Ginta sugalvoja, kaip saugiai perduoti knygas jų laukiantiems žmonėms.
Nuotrauka
tramtatulis
Įkelta:
2021-02-09
Tauragės kultūros centras organizuoja Lietuvių vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso vietinį turą ir kviečia lopšelius-darželius, darželius, bendrojo lavinimo mokyklas ir kultūros įstaigas aktyviai jame dalyvauti. Tiesa, šiemet konkursas, kaip ir daugelis veiklų, vyks nuotoliniu būdu.