Kaip išsirinkti įdomią knygą?
Įkelta:
2021-01-14
Nuotrauka
asolution

Nors kone pagrindinė visų įvardijama neskaitymo priežastis yra laiko stoka, daugelis neretai teigia, jog paprasčiausiai negali surasti sudominančios ir įtraukiančios literatūros. Visgi, šiais laikais knygų pasiūla tikrai neturėtų nuvilti – bet kokių žanrų mėgėjai ir skirtingų amžiaus grupių atstovai gali rinktis iš daugybės skirtingų kūrinių. Tačiau jeigu su šia užduotimi sunkiai sekasi susidoroti, pabandykite pasitelkti šiuos patarimus – jie įdomią knygą padės surasti gerokai greičiau ir paprasčiau.

Nenuvertinkite tam tikrų žanrų

Kartais galite išgirsti teigiančiųjų, jog vieni knygų žanrai yra geresni už kitus, o kai kurių skaityti visiškai neverta. Daugiausiai kritikos tenka grožinei literatūrai ir fantastiniams bei romantiniams jos žanrams, tačiau ieškant įdomaus kūrinio, tokiais stereotipais Jums tikrai nereikėtų vadovautis. Jei galite susitapatinti su knygos herojumi, norite tiesiog atsipalaiduoti ar paprasčiausiai susidomėjote kūrinio aprašymu, dėl mažiau pažįstamo ar prieštaringai vertinamo jo žanro Jums tikrai nereikėtų atsisakyti minties jį paskaityti.

Atkreipkite dėmesį į geriausių visų laikų knygų sąrašus

Jei esate užkietėjęs skaitytojas, tikėtina, kad didžiąją dalį tokiuose sąrašuose pateikiamų kūrinių jau būsite perskaitę, tačiau tikrai yra tikimybė, jog vieną ar netgi kelias knygas būsite praleidę. Lygiai taip pat galite susipažinti ir su knygų naujienomis – nors bestseleriai kritikų ne visuomet yra vertinami palankiai, šiuo atveju ir vėlgi reikėtų prisiminti pirmąjį patarimą ir jų iš anksto nenuvertinti.

Sužinokite, ką skaito Jus įkvepiantys asmenys

Galima sakyti, jog šiais laikais skaityti ir vėl tapo madinga, todėl tiek nuomonės formuotojai, tiek ir kiti asmenys nevengia pasidalinti juos įkvėpusių ar netgi sukrėtusių kūrinių sąrašais. Ieškodami įdomios knygos, tikrai galite jais pasinaudoti – tai gerokai palengvins tolimesnes Jūsų paieškas ir visą atrankos procesą.

Pasidomėkite kitų skaitytojų patirtimis

Nors kiekvieno iš mūsų skonis knygoms gali labai ženkliai skirtis, skaitydami pirkėjų atsiliepimus, labai greitai pastebėsite vyraujančias tendencijas, kurios turės įtakos ir Jūsų sprendimui. Galbūt rasite komentarų, jog knyga įkvėpė gyvenimo pokyčiams, privertė susimąstyti ar tiesiog ypatingai greitai susiskaitė – bet kokie panašūs komplimentai byloja, jog toks kūrinys vertas atsidurti Jūsų rankose. Tuomet, kai pasirenkamos knygos internetu, komentarų skiltį surasti tikrai nėra sunku, tad skirtingų nuomonių paieškos nepareikalaus brangaus Jūsų laiko resursų.

Ieškokite panašių knygų į tas, kurios Jums patiko labiausiai

Skaitytojams, suradusiems mėgstamiausią savo žanrą, apsispręsti tikrai nėra sudėtinga – Jūsų dėmesio gali būti verta bet kuri jam priskiriama knyga. Tačiau net ir neturėdami konkrečios traukiančios tematikos, galite surasti įdomios literatūros atsižvelgę vos į vieną Jums patikusį kūrinį – jei jis žymesnis, internete netgi galite surasti patarimų, ką pravartu skaityti toliau. Taip pat verta susipažinti su Jus sužavėjusio autoriaus kūryba – jei Jums patiko viena jo parašyta knyga, didelė tikimybė, kad ne ką mažiau susidomėsite ir kitomis.

Išsiaiškinkite, ar Jūsų mėgstami filmai nėra ekranizacijos

Susižavėjus tam tikru filmu, pravartu pasidomėti, ar jis nebuvo pastatytas pagal knygą. Nors gali atrodyti, jog visą siužetą jau puikiai žinosite, galite būti tikri – knygose Jūsų laukia dar daugiau įdomių posūkių ir vingrybių, kurios į tą pačią istoriją leis pažiūrėti visiškai kitu kampu. Tikėtina, kad knyga Jums patiks netgi labiau nei pats filmas!

Atidžiau susipažinkite su konkrečiu kūriniu

Jei jau susidomėjote vienu ar kitu kūriniu, nepirkite jo spręsdami tik pagal pavadinimą ar viršelį – geriausia, jeigu padarysite šiek tiek konkretesnę analizę. Ypač pravartu susipažinti su knygos aprašymu: iš jo tikrai įmanoma sužinoti, ar turinys yra būtent toks, kokio ir tikitės. Kartais čia galima surasti ir citatų ar autoriaus minčių, dar labiau palengvinsiančių Jūsų apsisprendimą. Jeigu kūrinys atrodo bent šiek tiek artimas ir įdomus, suteikite jam šansą – gali būti, jog tik įpusėję skaityti rasite būtent tai, ko tikėjotės. Tą patį rekomenduokite ir išrankiesiems paaugliams – plačią jiems skirtų knygų įvairovę rasite Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę čia: https://pigu.lt/lt/knygos/knygos-vaikams-paaugliams-ir-jaunimui/knygos-paaugliams-ir-jaunimui.

Atsižvelgę į šiuos patarimus, savo namų biblioteką neabejotinai praplėsite įdomiais kūriniais. Svarbiausia apie knygą surinkti kuo daugiau informacijos ir vengti bet kokių išankstinių nusistatymų – tuomet Jūsų laukia labai malonūs atradimai!

Užs. Nr. 4

Nuotrauka
gulbės
Įkelta:
prieš 19 valandų
Pažvelgus į Facebook‘ą, ima baltas pavydas: kolegos gamtininkai iš Klaipėdos krašto dalijasi artėjančio (o gal jau atėjusio?) pavasario nuotraukomis. Nemuno delta džiugina stebėtojus gausiais žąsų ir pempių būriais, ten praskrenda eurazinės  cyplės ir smailiauodegės antys, yra užfiksuotos parskridusios gervės ir netgi kai kur stebina ankstyvų gandrų pasirodymai...  O kaip gi mūsų krašte? Ar dar toli tas ilgai lauktas pavasaris?
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragė – išties kūrybingų žmonių kraštas. Tai dar kartą patvirtino visai neseniai internetu rodyta tiesioginė konkurso „Klaipėdos knyga 2020“ renginio transliacija, kurios metu pristatyta Kęstučio Macijausko knyga „Debesų žuvys“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas ir iš televizijos ekrano. O maloniausia mums, tauragiškiams, – kad Kęstutis – mūsų kraštietis, o jo knygoje jo kartos žmonės gali atpažinti savo vaikystę, jaunystę, pokario laikotarpį, žmonių santykius, gyvenimą.
Nuotrauka
gydytoja
Įkelta:
2021-02-26
Išgirsta vėžio diagnozė daugeliui išmuša tvirtą pagrindą iš po kojų ir sukelia daug baimių bei nuogąstavimų. Jie dažnai neduoda ramybės ir gydymo metu, taip pat jam pasibaigus – pacientus kankina nežinomybė dėl ateities, ligos progresavimo ar sugrįžimo galimybės. Nors onkologinė liga žmogui yra išties rimtas išbandymas, anot ekspertų, šiandien tai tikrai nėra mirties nuosprendis, o tinkamas gydymas ir pagalba organizmui po jo gali padėti sėkmingai įveikti ligą ar kontroliuoti jos eigą.
Nuotrauka
namas
Įkelta:
2021-02-24
Nekilnojamojo turto portaluose publikuojamas skelbimas apie parduodamą Stoties gatvėje stovinčio namo, kuriame kadaise viešėjo Lietuvos prezidentas Antanas Smetona, dalį. Namas – tarpukario statybos, jame kadaise buvo įrengta klinika.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-21
Gimtoji kalba mums atveria duris į pasaulį, visą gyvenimą žmogui išlieka pati artimiausia ir brangiausia. Iki kovo 11 dienos viešojoje Birutės Baltrušaitytės bibliotekoje paskelbtos Lietuvių kalbos dienos. O ryt startuoja ir virtualūs Knygų savaitės renginiai. Tiesa, pirmasis – jau šį vakarą.
Nuotrauka
garnys
Įkelta:
2021-02-19
Žvejai žinos: Tarailiuose yra pilkasis garnys, kuris vasarą kasdien braido ieškodamas žuvies. Paukštis taip pamėgo upės pakrantę, kad susivėlino laiku išskristi į šiltuosius kraštus. Sausio pradžioje, atslinkus arktiniam šalčiui, garniui iškilo grėsmė žūti.
Nuotrauka
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-02-16
Genovaitė Urmonaitė ir jos vadovaujamas Tauragės liaudies teatro kolektyvas minėdami Vasario 16-ąją buvo originalūs kaip visada: surengė simbolinį bėgimą Pilies aikštėje skambant dainai apie Tauragę.
Nuotrauka
Birutės Slavinskienės nuotrauka
Birutės Slavinskienės nuotrauka
Įkelta:
2021-02-16
„Ką pasakytumėte Karaliui Mindaugui? Už ką padėkotumėte Gabrielei Petkevičaitei-Bitei? Kuo jus įkvepia Juozas Miltinis? Ką apie šiandieninę Lietuvą papasakotumėte Vincui Kudirkai?“ – į šiuos klausimus atsakyti Lietuvos moksleivius kviečia Vasario 16-ąją prasidedanti akcija „Laiškas istorijai“. Penkiasdešimties pašto dėžučių, kur galima įmesti laišką, žemėlapyje – net dvi Tauragės vietos: prie Vinco Kudirkos ir Vlado Putvinskio paminklų.
Nuotrauka
blynai
Įkelta:
2021-02-15
Šiemet žiema gausi sniego, o už lango dar spaudžia šaltukas, tačiau Užgavėnės neabejotinai yra viena iš pavasarį pranašaujančių švenčių. Ir nors dėl karantino jų šįmet su šokiais ir dainomis aplink laužą atšvęsti nepavyks – Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad tradicinis blynų kepimas yra lengviausias būdas, leidžiantis simboliškai paminėti žiemos išvarymą.
Nuotrauka
senovinis vaikas
Įkelta:
2021-02-15
Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, chemijos mokslų daktaras, o dabar ir Europos Parlamento narys Liudas Mažylis plačiai išgarsėjo 2017 metais. Didelei visos šalies, o ypač istorikų, nuostabai, jis Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve rado 1918 metų Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą lietuvių ir vokiečių kalbomis. Šių dokumentų ilgus metus buvo ieškoma įvairiausiose vietose, tačiau nesėkmingai. Kokių savybių ir įgūdžių turi turėti žmogus, kad atliktų tokį darbą? Iš kur jis jų semiasi? Ne paslaptis, kad žmogaus asmenybė formuojasi nuo vaikystės. Apie vaikystę, tėvus ir ypatingus namus kalbamės su pačiu profesoriumi Liudu Mažyliu.
Nuotrauka
airė
Įkelta:
2021-02-13
Prieš septynerius metus Adakave apsigyvenusi airė June Molloy, paklausta, ką gero ji atrado šiame Dievo užmirštame Tauragės rajono pakraštyje, neatsikvėpdama dėsto privalumus: čia nuostabi gamta, pragyvenimui kaime nereikia didelių išlaidų, saulė dažnai ritinėjasi žeme, auga skanios daržovės, o po laukus laksto stirnos. Prieš ketverius metus moteris anglų kalba išleido kulinarinę knygą apie lietuviškus patiekalus, o prieš trejus, įkvėpta vietinės gyvūnijos, parašė apsakymą vaikams.
Nuotrauka
Maistas
Įkelta:
2021-02-12
Įvairios staigmenos – svarbi vasario 14-osios dalis, kai didžioji pasaulio dalis švenčia meilės dieną. Visgi šiemet įsimylėjusiųjų dieną poros praleis ne romantiškai vakarieniaudamos restoranuose, o namuose. Tad lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ maisto gamybos ekspertė Brigita Barantinskaitė dalijasi keliais itin paprastais receptais, kuriais mylimuosius nustebinti galės ir virtuvės naujokai. 
Nuotrauka
rde
Įkelta:
2021-02-12
Labai greitai pasaulis grįš į savo įprastą kursą, ir mes vėl pradėsime ... keliauti! Kažkas vyks į kaimyninį miestą, kažkas persikels per  Atlanto vandenyną ir bet kokiu atveju turėsite tinkamai pasiruošti, kad kelionė būtų tobula. Ką reikia pasiimti su savimi kelyje? Ko negalite apsieiti? Pinigai ir pasas, be abejo, užima pirmąsias dvi pozicijas būtinų dalykų sąraše. Bet kas dar?
Nuotrauka
a solution
Įkelta:
2021-02-12
Artėjantis pavasaris leidžia dažniau susimąstyti apie šiltas dienas ir aktyvesnį laisvalaikį, tačiau tuo pačiu primena, jog teks užsiimti ir sodo bei daržo priežiūra. Visgi, apsirūpinus svarbiausiomis sodo prekėmis, tai padaryti galima kur kas paprasčiau. Išskyrėme populiariausius, skirtingoms reikmėms pritaikytus gaminius – pasitikrinkite, ar visais jais jau esate apsirūpinę.
Nuotrauka
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com
Įkelta:
2021-02-11
Artėjant Šv. Valentino dienai, kiekvienas norime nustebinti savo mylimą žmogų: padovanoti originalią dovaną ar praleisti romantiškai dieną. Kadangi šalyje vis dar paskelbtas karantinas, galimybių, kaip romantiškai praleisti meilės dieną, sumažėjo. Visgi šiuo metu saugiausia niekur neiti iš namų, todėl Šv. Valentino dieną raginame švęskite namuose: jaukiai žiūrint filmus ar serialus, prisimenant nuostabias akimirkas, praleistas kartu. O, kad Valentino diena būtų ypatinga, kviečiame ją pradėti romantiškais pusryčiais.
Nuotrauka
Paauglė prie kompiuterio
Įkelta:
2021-02-11
73 proc. 14-18 metų jaunuolių mano, kad internete slypi grėsmės ir pavojai – tai atskleidė bendrovės „Spinter tyrimai“ praėjusių metų pabaigoje Nacionalinės švietimo agentūros užsakymu atliktas reprezentatyvus tyrimas. Pandemijos metu, kai nebegalime susitikti ir bendrauti gyvai, veikla internete ir socialiniuose tinkluose yra gerokai suaktyvėjusi. Nors nebevykstame atostogauti, nerengiame vakarėlių, savo mintimis ir nuotraukomis dalijamės netgi dažniau – taip numalšiname išaugusį bendravimo alkį.  
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2021-02-10
Vaiko teisių gynėjai dažnai susiduria su atvejais, kai girtaujantys tėvai nebegalvoja apie savo vaikus, smurtauja prieš juos fiziškai ir emociškai, vaikai gyvena skurde ir emociniame bei fiziniame apleistume. Šiandien tėvų piktnaudžiavimas alkoholiu yra dažniausia vaiko teisių pažeidimų ir laikinosios globos nustatymų priežastis Lietuvoje. Ydingas tėvų gyvenimo būdas vaikams kenkia ne tik čia ir dabar, bet neigiamai paveikia ir jų ateitį.
Nuotrauka
ginta
Įkelta:
2021-02-09
Knygose gyvena pasakos, nuotykiai, neįtikėtinos istorijos, išmintis... Ginta Bartkienė, Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Mažonų filialo bibliotekininkė, puikiai tai supranta, tad visomis išgalėmis stengiasi, kad knygas pamėgtų ir maži, ir dideli. Ją pačią knygos lydėjo nuo vaikystės, tad sako esanti dėkinga likimui, atvedusiam ją į Mažonų biblioteką. Bibliotekos veiklos nestabdo netgi karantinas: Ginta sugalvoja, kaip saugiai perduoti knygas jų laukiantiems žmonėms.
Nuotrauka
tramtatulis
Įkelta:
2021-02-09
Tauragės kultūros centras organizuoja Lietuvių vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso vietinį turą ir kviečia lopšelius-darželius, darželius, bendrojo lavinimo mokyklas ir kultūros įstaigas aktyviai jame dalyvauti. Tiesa, šiemet konkursas, kaip ir daugelis veiklų, vyks nuotoliniu būdu.