Primena, kaip elgtis lūžus ledui ir įkritus į vandenį
Įkelta:
2021-01-12
Nuotrauka
ledas
Nuotraukos autorius
Margaritos Rimkutės nuotrauka

Pareigūnai išplatino pranešimą, kuriame gyventojams primenamos saugaus elgesio ant užšalusių vandens telkinių taisyklės.

Kaip rašoma pranešime, pirmiausia reikia žinoti, kad ledas laikomas tvirtu ir išlaikančiu žmogų, jeigu jo storis yra daugiau nei 7 cm. Tačiau, kad ledas išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur matosi įšalusios medžių šakos, krūmai, nendrės ir ten, kur įteka upeliai ar šaltiniai, neseniai buvo iškirstos eketės.

„Primename, kad pagal Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles, poledinės žūklės mėgėjams privaloma su savimi turėti virvę su svareliais, gelbėjimosi liemenę ir specialius smaigus, kurie padėtų išlipti ant ledo įlūžus.

Ant užšalusių vandens telkinių draudžiama važiuoti motorizuotomis transporto priemonėmis. Šių taisyklių nesilaikymas užtraukia įspėjimą arba baudą.

Jei įlūžimo į ledą išvengti nepavyko, svarbiausia nepasiduoti panikai. Išlikite ramūs ir stenkitės nepavargti. Įlūžusiam asmeniui patariama ropštis į tą pusę, iš kurios buvo ateita. Bandykite „užplaukti ant ledo“ laikydamiesi ant vandens paviršiaus, irdamiesi kojomis ir artėdami prie tvirtesnio ledo. Krūtine reikia šliaužti kuo toliau, nebandyti iš karto stotis – tai daryti galima tik pasiekus krantą. Jei įlūžote ne patys, o pastebėjote įlūžusį asmenį – nedelsiant skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112. Laukdami atvykstančios pagalbos, itin atsargiai prisiartinkite prie eketės krašto ir įlūžusiam asmeniui ištieskite pagalį, lentą, virvę ar kitą daiktą, į kurį įlūžęs asmuo galėtų įsikibti“, – praneša pareigūnai.

Nuotrauka
dantų balinimas
Įkelta:
prieš 1 valanda
Pasitikėjimas savimi reikalingas tiek būnant vienumoje, tiek bendraujant su aplinkiniais. Ar tai būtų draugų ratas, ar pasimatymas, ar darbo atmosfera. Pasitikėjimas savimi susvyruoti gali net tiems, kuriems jo paprastai nestinga. Tai lemia daugybė veiksnių, o atstatyti kartais ne taip ir lengva. Vis dėlto, įmanoma!
Nuotrauka
f1
Renata Karvelis. Renatos Karvelis feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-01-22
Karantino sukaustytas gyvenimas. Dienos, savaitės, mėnesiai. Akivaizdu, kad taip staiga ir taip stipriai pasikeitusią kasdienybę kiekvienas išgyvename savaip. Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ renginių organizatorė-edukatorė Renata Jančiauskienė, kūrybiniu slapyvardžiu Karvelis, į Tauragės kultūrinį gyvenimą įsiveržusi tarsi viesulas ir įnešusi į jį išties nemažai naujo, vis stebina savo sugebėjimais. Štai net ir dabar mūsų sustojusį gyvenimą ji nušviečia šviežiu žvilgsniu. Šįkart Renata atliko spontanišką apklausą – 28 tauragiškių paklausė, kaip jie išgyvena karantiną, ir jos rezultatais ir savo įžvalgomis pasidalijo savo feisbuko paskyroje.
Nuotrauka
iŠ LĖKTUVO
Įkelta:
2021-01-20
Šiemet lygiai 80 metų nuo Antrojo pasaulinio karo pradžios Tauragėje. Nuo 1941 m. birželio 22 d. keletą metų žiauriai šeimininkavę vokiečiai 1944 m. pabaigoje turėjo trauktis iš Tauragės. Tačiau, kaip matome iš šios ortofotografijos, dar ir 1945 m. sausio 15 d. jų žvalgybinis lėktuvas praskrido pagrindiniu keliu Tilžė–Šiauliai. Todėl, kaip tiems laikams, ypač ryškiai ir tiksliai matomi apsnigti Tauragės rajono laukai bei pakelės gyvenvietės: Lauksargiai, Skaudvilė, Tauragės dvaras.
Nuotrauka
Rasita
Įkelta:
2021-01-16
Fotografų klubo „Jūraׅ“ narė Rasita Liulienė viešumoje matoma tiek, kiek feisbuko pažįstamų rate sušmėžuoja jos publikuojamos gamtos nuotraukos, moters užfiksuotos akimirkos neretai pasirodo televizijų orų programose. Turbūt retas žino, kad pilies ansamblio garažus puošia būtent šios tylios menininkės daryta nuotrauka. O įkvėpimo dviejų vaikų mama semiasi Piktupėnų laukuose, kuriuose vaikštinėja su dažnai fotografinių istorijų herojumi tampančiu šuneliu Tigriumi.
Nuotrauka
asolution
Įkelta:
2021-01-14
Nors kone pagrindinė visų įvardijama neskaitymo priežastis yra laiko stoka, daugelis neretai teigia, jog paprasčiausiai negali surasti sudominančios ir įtraukiančios literatūros. Visgi, šiais laikais knygų pasiūla tikrai neturėtų nuvilti – bet kokių žanrų mėgėjai ir skirtingų amžiaus grupių atstovai gali rinktis iš daugybės skirtingų kūrinių. Tačiau jeigu su šia užduotimi sunkiai sekasi susidoroti, pabandykite pasitelkti šiuos patarimus – jie įdomią knygą padės surasti gerokai greičiau ir paprasčiau.
Nuotrauka
page
Įkelta:
2021-01-11
„Tauragės žinios“ paprašė B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos atskleisti, kokios tarp tauragiškių, ir rajono skaitytojų, knygos buvo populiariausios 2020-ais metais. Panašu, jog pandemijos metu literatūros mylėtojai mielai skaitė romanus. Ypač lietuviškus.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2021-01-07
Apie skaitymą ir jo naudą girdime pakankamai dažnai – leisdami laisvalaikį su knyga, galime ne tik praplėsti savo žinių bagažą, bet ir lavinti kūrybiškumą ar netgi praplėsti žodyną. Visgi, tenka pripažinti, jog šį procesą apsunkina tam tikri mitai, kurie trukdo mums mokytis ar tiesiog mėgautis skaitymu. Išskyrėme populiariausius iš jų – pasitikrinkite, ar šiais teiginiais iki šiol netikėjote ir Jūs.
Nuotrauka
ignas
Įkelta:
2021-01-04
Vakar tauragiškiai su susidomėjimu stebėjo LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ transliaciją, kurioje pasirodė ir tauragiškis Ignas Novikovas. Jaunajam atlikėjui pavyko įveikti aklųjų perklausų etapą. Savo profesionalumu vaikinas nustebino visus keturis teisėjus.
Nuotrauka
ar
Įkelta:
2021-01-01
Šių dienų tauragiškiui, laiko mašina nukeliavusiam į Tauragę prieš pat karą, miestas atrodytų ne tik egzotiškas, su daug nematytų pastatų, bet ir… gana tuščias.
Nuotrauka
Tauragės meno mokyklos feisbuko nuotrauka
Tauragės meno mokyklos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2020-12-30
Nors pandemija ir karantinas verčia visus mus likti namuose, o gyvi konkursai ir koncertai liko prisiminimuose, Tauragės meno mokyklos jaunųjų dainininkių tai nestabdo – jos ne tik nuolat dalyvauja nuotoliniu būdu rengiamuose konkursuose, bet ir skina pergales tarsi obuolius nuo šakos.
Nuotrauka
mokinys
Įkelta:
2020-12-30
Šiemet pusė šalies moksleivių rečiau nei įprasta lankėsi įvairiuose Lietuvos kultūros objektuose. Beveik tiek pat jų (47 proc.) jaučia stresą dėl to, kad Covid-19 pandemija apribojo jų galimybes patekti į muziejus, bibliotekas, teatrus ir kitas kultūros įstaigas.
Nuotrauka
ivangenu piliakalnis
Įkelta:
2020-12-30
Neseniai rašėme apie Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ parengtas virtualias keliones po muziejaus erdves bei virtualius turus po senovės Tauragę, šį kartą istorijos mylėtojus stebina Tauragės kultūros centras. Lietuvos kultūros tarybos ir Tauragės rajono savivaldybės iniciatyva sukurtas virtualus turas po Skaudvilę supančius piliakalnius.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-25
Gražų Kalėdų vakarą pasivaikščioti išsiruošė ne vienas tauragiškis. Tiesa, ne taip gausiai kaip ankstesnių metų šventiniu laikotarpiu. Veidus dengiančios kaukės priminė, kad šių metų šventes ir jų tradicijas varžo karantinas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-25
Lietuvai atkūrus valstybę, labai trūko mokytų žmonių. Jau 1920 m. evangelikų liuteronų kunigas Augustas Vymeris įsteigė mokytojų kursus, kurie po trejų metų tapo pilnaverte mokytojų seminarija.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-24
​​​​​​​Kaip rašoma leidinyje „Lietuvių kalendorinės šventės, jų papročiai ir tradicijos“, žemdirbio kalendoriuje didžiausia metinė žiemos šventė yra Kalėdos – gruodžio 25-oji. Krikščioniškoje eroje Kalėdos yra Kristaus gimimo prisiminimas. Liaudiškuose šios šventės papročiuose labai ryškūs bruožai vienų ūkinių metų pabaigos ir rūpesčio būsimaisiais metais, darbų sėkme ir šeimos ateitimi. Kalėdos yra dviejų žemdirbio veiklos laikotarpių sandūra, slenkstis tarp kurį laiką trukusio gamtos sunikimo, niūriojo, tamsiojo metų laiko ir šviesos pergalės prieš naktį, laipsniško gamtos atgijimo. Kalėdos praktiškai susideda iš dviejų skirtingos semantikos švenčių – išvakarių dienos, vadinamos Kūčiomis ir Kalėdų, dar XX a. pradžioje švęstų tris ar keturias dienas, o dabar – dvi dienas.
Nuotrauka
suo
Įkelta:
2020-12-22
Jurbarko rajone, Mantviliuose, dingo amerikiečių akita Aila. Šuns šeimininkai už augintinio sugrąžinimą žada solidų atlygį – tūkstantį eurų. Tokia žinia jau kone savaitę sklinda socialiniuose tinkluose. Deja, kol kas džiugios žinios šeimininkai nesulaukia. 
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2020-12-22
Iš vokiečių kalbos išversta ir išleista knyga „Die preussische Herrschaft Tauroggen in Litauen, 1690–1793“ („Prūsijos valdžia Tauragėje“). Tauragės krašto muziejus „Santaka“  2020 m. pradžioje iš dosnaus rėmėjo gavo šią retą knygą dovanų.
Nuotrauka
auskarai
Įkelta:
2020-12-22
Nereikia ir sakyti – kiekviena dailiosios lyties atstovė siekia susikurti patrauklų net ir kasdienį įvaizdį. Kad atrodytumėte estetiškai, galite rinktis pačius įvairiausius sprendimus, tačiau dauguma, ko gero, sutiks, kad vienas greičiausių bei efektyviausių būdų papildyti bet kurį įvaizdį, yra papuošalai. Tačiau taip pat neriekia pamiršti, kad šių dienų dailiosios lyties atstovėms rūpi ne tik tai, kaip patraukliai atrodyti kasdien, bet ir kokius sprendimus priimti, kad įvaizdžių kūrimas nepareikalautų daug laiko. Žinoma, sėkmės paslapčių yra daug ir įvairių, tačiau drąsiai galima teigti, kad vienas svarbiausių yra visiškai paprastai – tiesiog pirmenybę tiekite tiems drabužiams bei papuošalams, kurių priežiūra nereikalauja daug dėmesio arba leidžia taupyti laiką kitais aspektais. Taigi, kokius papuošalus verta rinktis toms, kurios nori ne tik puikiai atrodyti, bet ir taupyti savo laiką?
Nuotrauka
geradovana
Įkelta:
2020-12-22
Klasika savo pozicijų neužleidžia net ir kalbant apie romantiškas Valentino dienos dovanas moterims. Jau ilgą laiką dažniausiai pasirenkamų dovanų viršūnėje esantys juvelyriniai dirbiniai bei apatinis trikotažas ir toliau išlieka vieni populiariausių. Tačiau būtent 2020 metais į TOP`ų viršūnę šoktelėjo nauja dovana – erotinės prekės. Tad kokios yra tos populiariausios Valentino dienos dovanos JAI, kurių dėka, vyras galės maloniai nustebinti mylimąją?