Tėvams skirto dailės terapijos užsiėmimo metu padės trumpam ištrūkti iš „akvariumo“
Visi nuo pandemijos ir buities pavargę tėvai kviečiami kitą savaitę nuotoliniu būdu jungtis į meno terapijos susitikimą. Užsiėmimas nemokamas, o organizuoja jį Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centras (PMMC).
Meno terapijos užsiėmimas „Metaforinis portretas: žmonės, kaip žuvys. Santykiai šeimoje ir socialinėje aplinkoje“ vyks Zoom platformoje. Jį rengia Tauragės PMMC pedagoginės psichologinės tarnybos socialinė pedagogė Inga Stonienė. Moteris – pedagoginės psichologijos magistrė, ne vienerius metus praktikuojanti meno terapijos metodus savo darbe su suaugusiaisiais ir vaikais.
– Šiuo, pandemijos laikotarpiu, tėvai yra pavargę. Vaizdžiai tariant, tarsi į akvariumą suleistos žuvys. Pavargę nuo namų aplinkos, nuo vaikų, tad ši meno terapija turėtų padėti atsipalaiduoti. Tai dovana tėvams ir galimybė kūrybiškai praleisti laiką su savimi, į kasdienybę įneštų naujų spalvų, – „Tauragės žinioms“ sakė I. Stonienė.
Tai pirmieji tokio pobūdžio nuotoliniai užsiėmimai rengiami tėvams. Dar iki karantino socialinė pedagogė rengdavo įvairius meno terapijos užsiėmimus mokiniams.
Susitikimas vyks sausio 28 d. 16-18 val. Zoom platformoje. Užsiregistravusiems į užsiėmimą prisijungimo nuoroda bus atsiųsta elektroniniu paštu.
Pažvelgus į Facebook‘ą, ima baltas pavydas: kolegos gamtininkai iš Klaipėdos krašto dalijasi artėjančio (o gal jau atėjusio?) pavasario nuotraukomis. Nemuno delta džiugina stebėtojus gausiais žąsų ir pempių būriais, ten praskrenda eurazinės cyplės ir smailiauodegės antys, yra užfiksuotos parskridusios gervės ir netgi kai kur stebina ankstyvų gandrų pasirodymai... O kaip gi mūsų krašte? Ar dar toli tas ilgai lauktas pavasaris?
Tauragė – išties kūrybingų žmonių kraštas. Tai dar kartą patvirtino visai neseniai internetu rodyta tiesioginė konkurso „Klaipėdos knyga 2020“ renginio transliacija, kurios metu pristatyta Kęstučio Macijausko knyga „Debesų žuvys“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas ir iš televizijos ekrano. O maloniausia mums, tauragiškiams, – kad Kęstutis – mūsų kraštietis, o jo knygoje jo kartos žmonės gali atpažinti savo vaikystę, jaunystę, pokario laikotarpį, žmonių santykius, gyvenimą.
Žinia apie tai, kad Jūra plukdo ledus, tauragiškius pasiekė dar vakar, tikėtasi ir sulaukti ledonešio. Tačiau įspūdingais vaizdais gėrėtasi šiandien.
Išgirsta vėžio diagnozė daugeliui išmuša tvirtą pagrindą iš po kojų ir sukelia daug baimių bei nuogąstavimų. Jie dažnai neduoda ramybės ir gydymo metu, taip pat jam pasibaigus – pacientus kankina nežinomybė dėl ateities, ligos progresavimo ar sugrįžimo galimybės. Nors onkologinė liga žmogui yra išties rimtas išbandymas, anot ekspertų, šiandien tai tikrai nėra mirties nuosprendis, o tinkamas gydymas ir pagalba organizmui po jo gali padėti sėkmingai įveikti ligą ar kontroliuoti jos eigą.
Nekilnojamojo turto portaluose publikuojamas skelbimas apie parduodamą Stoties gatvėje stovinčio namo, kuriame kadaise viešėjo Lietuvos prezidentas Antanas Smetona, dalį. Namas – tarpukario statybos, jame kadaise buvo įrengta klinika.
Tauragiškei Meidei Šlamaitei puikiai sekasi LNK televizijos muzikiniame projekte „Lietuvos balsas“. Įveikusi savo varžovus nokautuose ji pateko į kitą projekto etapą.
Gimtoji kalba mums atveria duris į pasaulį, visą gyvenimą žmogui išlieka pati artimiausia ir brangiausia. Iki kovo 11 dienos viešojoje Birutės Baltrušaitytės bibliotekoje paskelbtos Lietuvių kalbos dienos. O ryt startuoja ir virtualūs Knygų savaitės renginiai. Tiesa, pirmasis – jau šį vakarą.
Žvejai žinos: Tarailiuose yra pilkasis garnys, kuris vasarą kasdien braido ieškodamas žuvies. Paukštis taip pamėgo upės pakrantę, kad susivėlino laiku išskristi į šiltuosius kraštus. Sausio pradžioje, atslinkus arktiniam šalčiui, garniui iškilo grėsmė žūti.
Dirbant ir mokantis namuose ypatingai svarbus greitas ir kokybiškas interneto ryšys. „Tele2“ parengė daug naujų išskirtinių pasiūlymų neribotam internetui. Jais jau dabar galite pasinaudoti operatoriaus internetinėje parduotuvėje
www.tele2.lt.
Genovaitė Urmonaitė ir jos vadovaujamas Tauragės liaudies teatro kolektyvas minėdami Vasario 16-ąją buvo originalūs kaip visada: surengė simbolinį bėgimą Pilies aikštėje skambant dainai apie Tauragę.
„Ką pasakytumėte Karaliui Mindaugui? Už ką padėkotumėte Gabrielei Petkevičaitei-Bitei? Kuo jus įkvepia Juozas Miltinis? Ką apie šiandieninę Lietuvą papasakotumėte Vincui Kudirkai?“ – į šiuos klausimus atsakyti Lietuvos moksleivius kviečia Vasario 16-ąją prasidedanti akcija „Laiškas istorijai“. Penkiasdešimties pašto dėžučių, kur galima įmesti laišką, žemėlapyje – net dvi Tauragės vietos: prie Vinco Kudirkos ir Vlado Putvinskio paminklų.
Šiemet žiema gausi sniego, o už lango dar spaudžia šaltukas, tačiau Užgavėnės neabejotinai yra viena iš pavasarį pranašaujančių švenčių. Ir nors dėl karantino jų šįmet su šokiais ir dainomis aplink laužą atšvęsti nepavyks – Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad tradicinis blynų kepimas yra lengviausias būdas, leidžiantis simboliškai paminėti žiemos išvarymą.
Mažėjant užsikrėtimų koronavirusu skaičiui į bažnyčias nuo trečiadienio vėl priimami parapijiečiai. Tauragiškiai trečiadienį, Pelenų dieną, galės dalyvauti trijose šv. Mišiose.
Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, chemijos mokslų daktaras, o dabar ir Europos Parlamento narys Liudas Mažylis plačiai išgarsėjo 2017 metais. Didelei visos šalies, o ypač istorikų, nuostabai, jis Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve rado 1918 metų Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą lietuvių ir vokiečių kalbomis. Šių dokumentų ilgus metus buvo ieškoma įvairiausiose vietose, tačiau nesėkmingai. Kokių savybių ir įgūdžių turi turėti žmogus, kad atliktų tokį darbą? Iš kur jis jų semiasi? Ne paslaptis, kad žmogaus asmenybė formuojasi nuo vaikystės. Apie vaikystę, tėvus ir ypatingus namus kalbamės su pačiu profesoriumi Liudu Mažyliu.
Vasario 14-oji pasaulyje minima kaip įsimylėjėlių diena, populiari ir pas mus. Minčių ir idėjų, kaip pradžiuginti mylimą žmogų, galima sugalvoti įvairių.
Prieš septynerius metus Adakave apsigyvenusi airė June Molloy, paklausta, ką gero ji atrado šiame Dievo užmirštame Tauragės rajono pakraštyje, neatsikvėpdama dėsto privalumus: čia nuostabi gamta, pragyvenimui kaime nereikia didelių išlaidų, saulė dažnai ritinėjasi žeme, auga skanios daržovės, o po laukus laksto stirnos. Prieš ketverius metus moteris anglų kalba išleido kulinarinę knygą apie lietuviškus patiekalus, o prieš trejus, įkvėpta vietinės gyvūnijos, parašė apsakymą vaikams.
Įvairios staigmenos – svarbi vasario 14-osios dalis, kai didžioji pasaulio dalis švenčia meilės dieną. Visgi šiemet įsimylėjusiųjų dieną poros praleis ne romantiškai vakarieniaudamos restoranuose, o namuose. Tad lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ maisto gamybos ekspertė Brigita Barantinskaitė dalijasi keliais itin paprastais receptais, kuriais mylimuosius nustebinti galės ir virtuvės naujokai.
Labai greitai pasaulis grįš į savo įprastą kursą, ir mes vėl pradėsime ... keliauti! Kažkas vyks į kaimyninį miestą, kažkas persikels per Atlanto vandenyną ir bet kokiu atveju turėsite tinkamai pasiruošti, kad kelionė būtų tobula. Ką reikia pasiimti su savimi kelyje? Ko negalite apsieiti? Pinigai ir pasas, be abejo, užima pirmąsias dvi pozicijas būtinų dalykų sąraše. Bet kas dar?
Artėjantis pavasaris leidžia dažniau susimąstyti apie šiltas dienas ir aktyvesnį laisvalaikį, tačiau tuo pačiu primena, jog teks užsiimti ir sodo bei daržo priežiūra. Visgi, apsirūpinus svarbiausiomis sodo prekėmis, tai padaryti galima kur kas paprasčiau. Išskyrėme populiariausius, skirtingoms reikmėms pritaikytus gaminius – pasitikrinkite, ar visais jais jau esate apsirūpinę.
Artėjant Šv. Valentino dienai, kiekvienas norime nustebinti savo mylimą žmogų: padovanoti originalią dovaną ar praleisti romantiškai dieną. Kadangi šalyje vis dar paskelbtas karantinas, galimybių, kaip romantiškai praleisti meilės dieną, sumažėjo. Visgi šiuo metu saugiausia niekur neiti iš namų, todėl Šv. Valentino dieną raginame švęskite namuose: jaukiai žiūrint filmus ar serialus, prisimenant nuostabias akimirkas, praleistas kartu. O, kad Valentino diena būtų ypatinga, kviečiame ją pradėti romantiškais pusryčiais.
73 proc. 14-18 metų jaunuolių mano, kad internete slypi grėsmės ir pavojai – tai atskleidė bendrovės „Spinter tyrimai“ praėjusių metų pabaigoje Nacionalinės švietimo agentūros užsakymu atliktas reprezentatyvus tyrimas. Pandemijos metu, kai nebegalime susitikti ir bendrauti gyvai, veikla internete ir socialiniuose tinkluose yra gerokai suaktyvėjusi. Nors nebevykstame atostogauti, nerengiame vakarėlių, savo mintimis ir nuotraukomis dalijamės netgi dažniau – taip numalšiname išaugusį bendravimo alkį.
Šių metų pradžia gausi sniego ir naudingų mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ pasiūlymų. Vasaris – palankus metas atnaujinti savo žydruosius ekranus, įsigyti išmanius pagalbininkus buityje ar apsidraudus automobilį laimėti degalų.
Vaiko teisių gynėjai dažnai susiduria su atvejais, kai girtaujantys tėvai nebegalvoja apie savo vaikus, smurtauja prieš juos fiziškai ir emociškai, vaikai gyvena skurde ir emociniame bei fiziniame apleistume. Šiandien tėvų piktnaudžiavimas alkoholiu yra dažniausia vaiko teisių pažeidimų ir laikinosios globos nustatymų priežastis Lietuvoje. Ydingas tėvų gyvenimo būdas vaikams kenkia ne tik čia ir dabar, bet neigiamai paveikia ir jų ateitį.
Knygose gyvena pasakos, nuotykiai, neįtikėtinos istorijos, išmintis... Ginta Bartkienė, Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Mažonų filialo bibliotekininkė, puikiai tai supranta, tad visomis išgalėmis stengiasi, kad knygas pamėgtų ir maži, ir dideli. Ją pačią knygos lydėjo nuo vaikystės, tad sako esanti dėkinga likimui, atvedusiam ją į Mažonų biblioteką. Bibliotekos veiklos nestabdo netgi karantinas: Ginta sugalvoja, kaip saugiai perduoti knygas jų laukiantiems žmonėms.
Tauragės kultūros centras organizuoja Lietuvių vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso vietinį turą ir kviečia lopšelius-darželius, darželius, bendrojo lavinimo mokyklas ir kultūros įstaigas aktyviai jame dalyvauti. Tiesa, šiemet konkursas, kaip ir daugelis veiklų, vyks nuotoliniu būdu.