Nuo kito mėnesio privaloma ženklinti naminius augintinius
Seimo sprendimu, Lietuvoje nuo gegužės 1 d. įteisintas privalomas augintinių (kačių, šunų ir šeškų) ženklinimas poodinėmis mikroschemomis ir registravimas Gyvūnų augintinių registre (GAR), taip pat pritarta ir draudimui prekiauti gyvūnais augintiniais lauko sąlygomis ir turgavietėse. Gyvūno užkrečiamųjų ligų prevencijai jo ženklinimas ir registravimas yra vienas esminių veiksmų, kurį privaloma atlikti gyvūnui vieną kartą gyvenime, – praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
Įsigaliojus naujai tvarkai, katės, šunys ir šeškai, atvesti nuo šio reikalavimo įsigaliojimo, turės būti paženklinti ir registruoti GAR per 4 mėnesius nuo jų atvedimo, bet ne vėliau kaip iki šių gyvūnų perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.
„Iki šios nuostatos įsigaliojimo atvesti minėti gyvūnai, kurie nėra paženklinti mikroschemomis, turės būti paženklinti ir registruoti GAR per vienerius metus, iki 2022 metų gegužės 1 dienos, bet ne vėliau kaip iki perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.
Versliniam veisimui naudojami ir iki įstatymo pataisų įsigaliojimo atsivesti augintiniai privalės būti paženklinti mikroschemomis ir registruoti GAR iki 2021 m. rugsėjo 1 d.“, – praneša VMVT.
Gyvūnus augintinius ženklinti ir duomenis teikti GAR galės ne tik veterinarijos gydytojai, nuspręsta didinti ir ženklintojų ratą. Tą taip pat galės daryti ir specialius mokymus baigę asmenys.
Atsakomybė už tokių gyvūnų paženklinimą mikroschema ir įregistravimą į GAR tenka laikytojui ar savininkui.
VMVT duomenimis, šiuo metu bendras šalyje paženklintų ir GAR registruotų gyvūnų augintinių (šunų, kačių, šeškų) skaičius siekia beveik 156 tūkst., iš jų šunų – beveik 108 tūkst., kačių – 47 tūkst.
Svarbu paminėti, kad Lietuvoje nuo 2016 m. pradžios buvo įteisintas privalomas augintinių ženklinimas, tačiau greitai buvo atšauktas. Paliktas buvo tik privalomas ženklinimas ir registravimas GAR išvežamiems iš šalies bei įvežamiems į Lietuvą gyvūnams. Šiuo metu privalomas ženklinimas taip pat būtinas ir gyvūną perduodant kitam savininkui.
Šiandien Lietuvoje, ir kitose krikščioniškose šalyse, švenčiamas Atvelykis. Tradiciškai šią dieną daugiausia dėmesio skiriama vaikams. Nuotaikingai Atvelykį pažymėjo Kunigiškių, Lauksargių, Dauglaukio ir Adakavo kultūros namų kolektyvai.
„Su komanda ieškome savanorių. Gal tai tu? Visus metus sėdėjai namuose ir žiūrėjai „Netflix“? Metas užsidirbti keletą karmos taškų! Prisijunk prie „Darom“ savanorių bet kurioje savivaldybėje. Preliminari akcijos data gegužės 7–8 d.“ – taip prisijungti prie „Darom“ akcijos kviečia jos koordinatorė Tauragėje Deimantė Rimgailaitė.
Šį pavasarį lankytojus pasitinka atnaujintas Pagramančio regioninio parko Lylavos pažintinis takas. Mišku vedantis takas yra už Pagramančio, jo ilgis – 2,5 km.
Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka turi tradiciją kasmet rinkti metų knygą. Taigi ir šiemet, nors, kaip skelbia savo feisbuko paskyroje, visų mūsų įprastiniam gyvenimui dar sunku grįžti į vėžes, tradiciją ji tęsia ir skelbia jau aštuntojo konkurso „Tauragės metų knyga 2020“ pradžią.
Velykos ir šiemet „karantininės“, tad bendruomenės jas švenčia savaip – puošia savo gyvenvietes įvairiomis velykinėmis dekoracijomis.
Lietuviai prisipažino daugiausiai neigiamų komentarų internete rašantys dėl kitų žmonių lyties arba amžiaus, – skelbia Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. 6 iš 10 žmonių, internete parašiusių neigiamų komentarų apie tam tikras visuomenės grupes (pavyzdžiui, moteris, vyrus, senjorus), sulaukia kitų interneto vartotojų pritarimo arba padrąsinimo.
Vakar laidos prodiuseris Šarūnas Jasiukevičius „Praeities žvalgas“ laidos feisbuko profilyje pasidalino populiarios pažinčių svetainės ekrano nuotrauka, kurioje jo atvaizdas. Programėlėje „Tinder“ kažkas įregistravo profilį, naudodamas šio žinomo asmens atvaizdą. Prisistatydamas 32 m. vyru, nepažįstamasis iš Tauragės ieško pažinčių.
Balandžio 2-oji – pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ši diena minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Šią dieną vyksta įvairūs vaikų literatūros renginiai, parodos, susitikimai su rašytojais. Šia proga staigmeną vaikams paruošė ir Tauragės B. Birutės Baltrušaitytės Tauragės vaikų literatūros skyrius.
Kiaušinių dažymas Velykoms – viena smagiausių ir laukiamiausių pavasario pramogų, kuria mėgaujasi ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad kiaušinių dažymo technikų yra įvairių – juos galima dažyti spalvotais dažais, marginti vašku, skutinėti arba dažyti natūraliai, naudojant įvairiais žoleles, svogūnų lukštus, burokėlių sultis. Tik nuo kiekvieno fantazijos ir norų priklauso, kuris dažymo būdas priimtiniausias.
Glaudus ir šiltas ryšys su tėvais suteikia vaikui galimybę saugiai augti ir pilnavertiškai vystytis. Specialistų teigimu, vaiko prieraišumas susiformuoja per pirmuosius gyvenimo metus ir, jei sąlygos nesikeičia, išlieka toks pat, kol vaikas užauga. Paauglystė – didysis santykių išbandymų metas. Iki tol pirmenybę teikęs tėvų ir kitų šeimos narių draugijai, jaunuolis ima emociškai nuo jų tolti. Buvimas su draugais paaugliui tampa labai svarbia gyvenimo dalimi, jis ima aktyviai ieškoti bendraamžių bendrystės, siekia pritapti prie jų grupės. Ar reikia to baimintis? Kaip elgtis tėvams?
Jaunoji atlikėja keturiolikmetė Atėnė Ravinkaitė kovo 21 dieną aklosiose perklausose sugebėjo atsukti visas tris projekto „Lietuvos balsas. Vaikai“ mokytojų kėdes ir tęs kovą muzikiniame projekte.
Tauragės liaudies teatro 2020-ieji metai buvo ir jubiliejiniai – 60-ieji. Įvyko daug įvairiausių renginių, išleista režisierės knyga apie teatro gyvenimą scenoje ir už jos sienų, metų pabaigoje nufilmuotas spektaklis „Stot! Teismas eina!“, kuriame vaidina beveik visi teatro aktoriai. Įrašas lieka teatro aukso fonduose ir artistų šeimų archyvuose. Režisierė prisipažįsta – išgirdusi ką nors sakant, kad „visi pavargę“ arba „visiems dabar sunku“, garsiai viena kalba, jog neverta teatro ir visų su visais tapatinti ir lyginti. Nes ir šiemet teatras ieško naujų bendravimo formų, filmuojasi, jungiasi repeticijoms per „Mesenger“ programėlę, mokosi tekstus. O Genovaitė, kaip visada, „laksto“ po miestą, užsuka pas visus, kas įsileidžia į vidų, visur gauna teatrui apčiuopiamos naudos, nes kitaip ir būti negali, nes tokia meile žmogui, kokią spinduliuoja Genovaitė, apdovanoti ne visi. O ir ji pati sako, kad per „sunkiuosius“ metus dar labiau pajuto, koks mylimas žiūrovų yra Tauragės liaudies teatras.
Antroje savaitės pusėje orai sparčiai šils, šilčiausios bus penktadienio ir šeštadienio dienos. Tuo metu daug kur termometrų stulpeliai perkops 10 laipsnių ribą. Visgi, sekmadienį sulauksime drėgnesnių permainų, o šiluma truputį sumažės.
Artėjant didžiosioms pavasario šventėms įprasta tvarkytis ir gražintis. Jau puošiasi ir Tauragės meno mokykla – jos prieigas papuošė milžiniškas margutis su jį aptūpusiais kiškučiais. Gražinamos ir Pilyje įsikūrusios Meno mokyklos patalpos.
Šią savaitę jau pakvips tikru pavasariu. Pirmomis dienomis dar bus vėsiau, tačiau nuo savaitės vidurio temperatūra sparčiai kils.
Po truputį laisvėjant karantino ribojimams, galite pakeliauti po savo kraštą. Planą susidėlioti galite užsukę į „We love Lithuania“ puslapį.
Iš pradžių gana veržliai, o dabar – kiek sulėtėjęs kelią skinasi pavasaris. Žiemą sutriuškinusi šilumos banga stabtelėjusi atsitraukė palikdama laiko gamtai pasiruošti naujam žingsniui atsinaujinimo link. Niekad šis metas nepasižymi tolygumu. Negi gali būti kitaip? Juk tai – ilgus metus besikartojanti tikrovė.
Atėjus pavasariui, „Tele2“ paruošė išskirtinių pasiūlymų išmaniems daiktams, namų internetui ir ryšio stiprinimo įrangai. Jais jau dabar galite pasinaudoti operatoriaus internetinėje parduotuvėje
www.tele2.lt.
Po truputį šylantys orai primena, kad neilgai trukus galėsime lepintis saulės voniomis ir vandens pramogomis – tam bus reikalingas ir patogus maudymosi kostiumėlis. Besirinkdamos jį, visuomet norime paryškinti savo privalumus ir užmaskuoti trūkumus. Tokių rezultatų pavyks pasiekti tuomet, jei kaip ir apatinis trikotažas, maudymosi kostiumėliai bus pasirenkami pagal figūros tipą – jei žinote saviškį, su šia užduotimi tikrai lengvai susidorosite.
Sekmadienį vykusiame „Lietuvos balso“ aštuntojo sezono finale triumfavo tauragiškė. Iš į sceną žengusių keturių finalistų pergalę pelnė ir 15 tūkst. eurų laimėjo Meidė Šlamaitė.
Prasidėjus sulos sezonui, kuris paprastai gali trukti iki balandžio pabaigos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai primena keletą dalykų, kurių svarbu nepamiršti mėgstantiems šį gėrimą.
Paauglystės laikotarpio uždaviniai skirti ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Neringa Jankauskaitė sako, kad paauglių maištas (atsikalbinėjimai, galvojimas, kad jie viską žino geriausiai) – normalus amžiaus tarpsnio elgesys. Taip vaikas, virsdamas suaugusiuoju, pasitikrina taisykles bei kuria savo pasaulį, o tas kūrybos procesas ir išgąsdina tėvus. Psichologė pataria, kaip geriau suprasti paauglį.
Paskutiniuoju metu vis daugiau kraštiečių dėmesio sulaukia Lauksargių seniūnijos ribose stūksantis Kreivėnų malūnas. Žmonės prie jo fotografuojasi, publikuoja nuotraukas socialiniuose tinkluose. Pasirodo, statinys žavus ne vien fotografine prasme – žavi ir paslapties gaubiama jo gyvavimo istorija. Neseniai viena kultūros paveldo atstovė ėmėsi ieškoti malūno savininkų. Paieškos – sudėtingos, manoma, jog malūno savininkas galėjo būti vokietis. O šis atsargus – Antrojo pasaulinio karo metu pasirūpino, kad neišliktų jokių duomenų apie jam priklausantį nekilnojamąjį turtą. Dėmesio verta ir netoli malūno vis dar tebestovinčios buvusios karčemos istorija.
Praėjusio sekmadienio vakarą paaiškėjo, kad tarp keturių muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ finalo dalyvių – ir tauragiškė Meidė Šlamaitė. Atlikėjos Moniqué komandai finale atstovausianti Meidė Šlamaitė tą vakarą pasirodymu sužavėjo visą mokytojų komandą. O ateinantį sekmadienį jaunoji atlikėja jau susirungs dėl nugalėtojos laurų.
1990-ieji metai pažymėjo ne tik atkurtos nepriklausomos Lietuvos pradžią, tačiau kai kuriems tapo pagrindu laisvoje šalyje pradėti verslą. Nagrinėjant Registrų centro atvertus Juridinių asmenų registro duomenis galima matyti, kad šiai dienai tarp įregistruotų juridinių asmenų yra 1,7 tūkst. bendrovių, įmonių ar organizacijų, kurios buvo įsteigtos 1990 metais, – skelbia Registrų centras.