2020 Birželio 04 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Gaurėje vyko Šv. Mykolo atlaidai

  • Įkelta: 2016-09-26
Regina GENIENĖ

Sekmadienį Gaurės Šv. Arkangelo Mykolo parapijos tikintieji šventė Mykolinių atlaidus. Iškilmingomis šv. Mišiomis pagerbė šventąjį globėją Mykolą, prašė Dievo palaimos, meldėsi už keliautojus ir vairuotojus. 

Šv. Mykolo diena dar vadinama Mykolinėmis. Iki šios dienos lietuviai baigdavo bulviakasį ir žemės ūkio darbus. Senovėje Mykolinės reikšdavo, jog atėjo laikas atiduoti metinę duoklę savo kunigaikščiui.
Per šv. Mykolą lietuviai spėdavo orus. Jei pučia vakarinis vėjas, tuomet bus permaininga žiema (šlapdriba, ir sniegas). Jei diena giedra ir pučia pietų vėjas – žiemą daug snigs, o pavasaris bus šaltas.

Gaurės atlaiduose Šv. Mišias laikė broliai kunigai – Kazimieras ir Arvydas Leščiauskai. Buvo aukojamos atnašos: duona, vynas ir vanduo. Iškilminga procesija su visomis regalijomis suko ratus aplink bažnyčią, atiduodama pagarbą šventajam globėjui ir prašydama reikalingos palaimos mūsų kraštui.

– Kaip smagu, kad į atlaidų pasiruošimo talką atskubėjo tiek daug darbščių moterų, kurios išblizgino bažnyčią ir nupynė vainikus, kurių ilgis siekė net 50 metrų. Mūsų Šv. Arkangelo Mykolo atlaidai bus švytintys, arkangelus ir angelus kviečiantys, kadangi bažnyčia pasipuošė nauju šviestuvu. Mūsų šaunioji pročkelė Elena Petraitytė gražuolį šviestuvą parvežė iš Klaipėdos į Gaurę ir dar surado pagalbininkų jam įnešti. Zakristijonas Viktoras Viliušis dvi dienas „dūzgė“ – rinko šviestuvą, po to su elektriku Valentinu Ašmonu pakabino, – bažnyčioje kalbėjo kunigas Kazimieras Leščiauskas.

Į atlaidus atskubėjo Tauragės gospel choras „Gloria“, su vadove Rasa Levickaite-Šerpytiene. Tauragiškiams šis choras puikiai žinomas dėl labdaringos savo veiklos – keturis kartus organizavo nemokamus koncertus „Tyli naktis“.

– Mus pakvietė į Šv. Mykolo atlaidus. Gaurės parapijoje koncertavome pirmąjį kartą. Mūsų paruoštą repertuarą sudaro dvi dalys: pirmoje – skambės tradicinės giesmės, o antroje dalyje – gospelo muzikai charakteringi kūriniai. Atliksime rokenrolą, bliuzą, – entuziastingai prieš renginį kalbėjo choro vadovė Rasa.

Anot vadovės, choras „Gloria“ jau „nusistovėjęs, susicementavęs“, atlikėjai pastovūs, jų yra penkiolika. Amžius įvairus: nuo moksleivių iki gražių metų sulaukusių. 
Šiemet sukanka penki metai, kai „Gloria“ gyvuoja, aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose. Lapkričio mėnesį choras išvyksta į Gruziją.

Po iškilmingos atlaidų dalies bažnyčioje vyko minėto choro koncertas. Susirinkusieji emocingai klausėsi giedamų giesmių: kas lingavo, kas kartu giedojo „Aleliuja“. Koncertui pasibaigus ovacijos netilo – žmonės plojo atsistoję. 

Atlaidus užbaigė Agape – suneštinėmis vaišėmis (pyragais, tortais, saldainiais, sumuštinukais). Vaišindamiesi parapijiečiai dalino vieni kitiems šypsenas ir gerą nuotaiką.

Autorės nuotraukos

„2 Donatai“ leidžiasi į gyvo garso koncertinį turą per Lietuvą „Viskas pusiau“. 

Rugsėjo 23 dieną, 18 val., Tauragės autobusų stotyje organizuojama netradicinė pramoga „Diskoteka ant ratų“. Smagiai pašėlioti po atviru dangumi kviečiami ir jaunesni, ir vyresni. Diskoteka unikali tuo, kad dalyviai šoks gana neįprastai: su riedlentėmis, riedučiais, dviračiais, BMX ar paspirtukais.

„Liberty beach“ rengiami ne tik vakarėliai – vėlyvą penktadienio vakarą astronomijos entuziastai rinkosi paplūdimyje stebėti šešėlinio Mėnulio užtemimo. 

Šiandien Taurų bendruomenė „Žiburys“ suorganizavo šventę bendruomenės nariams ir kaimynams „Sveiks kaimyne“. Vyko sporto varžybos, apdovanojimai, koncertas.

„Šaltinio“ progimnazijos stadione mažuosius vėl linksmins atrakcionai. Linksmos karuselės ir pripučiami oro batutai į Tauragę atvyko tiesiai iš pajūrio.