2020 Birželio 04 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Stebėjo Mėnulio užtemimą

  • Įkelta: 2016-09-18
Antano Kiniulio nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

„Liberty beach“ rengiami ne tik vakarėliai – vėlyvą penktadienio vakarą astronomijos entuziastai rinkosi paplūdimyje stebėti šešėlinio Mėnulio užtemimo. 

Žalgirių gimnazijos fizikos mokytojas, astronomas Antanas Kiniulis, jo mokinė Simona Budreckaitė bei kitos gimnazistės dalijosi su susirinkusiais astronomijos paslaptimis. Nors dangumi plaukiantys debesys vis grasino užstoti stebėjimo objektą – Mėnulio pilnatį, visgi iki 23 val. vakaro su pertraukomis jis buvo gana gerai matomas. 

Visi norintys galėjo stebėti Mėnulio užtemimą per teleskopą bei žiūronus, gimnazistės lazeriu rodė danguje ryškiausias žvaigždes – Vegą, Arktūrą, Grįžulo ratų bei Kasiopėjos žvaigždynus ir daugelį kitų dangaus šviesulių, kuriuos leido įžiūrėti praplaukiantys debesys. 

Rugsėjo 16-osios Mėnulio užtemimas nebuvo ryškiai matomas plika akimi, veikiau pasireiškė kaip nedidelis palydovo spalvos pokytis. Mėnulio užtemimas įvyksta, kai Saulė, Žemė ir Mėnulis išsirikiuoja taip, kad Žemė meta šešėlį ant Mėnulio. Penktadienio vakaro dangus buvo įdomus dar ir tuo, kad Mėnulis, Uranas ir Neptūnas buvo išsidėstę bemaž vienoje linijoje. Tiesa, šios dvi planetos matomos tik per teleskopą, nes yra labiausiai nutolusios nuo žemės. 

Be kitų įdomybių, astronomas papasakojo, jog Mėnulis apsisuka aplink žemę, taip pat ir pats aplink save per 27 dienas, todėl mes visada matome tą pačią mėnulio pusę.

– Tamsiosios mėnulio pusės niekada nepamatysime. Temperatūra ten siekia -150 laipsnių, – dėstė A. Kiniulis. 

Teleskopu buvo galima iš arčiau išvysti nepaprastai įdomią Mėnulio panoramą – kraterius ir jūras, spindulius besidriekiančius nuo kraterių, kalnynus. 

Sušalti neleido laužas, o po astronomijos pamokos organizatoriai vaišino jame keptomis bulvėmis. Patys atkakliausi gamtos mylėtojai liko nakvoti paplūdimyje palapinėse. 

 

Šiandien Taurų bendruomenė „Žiburys“ suorganizavo šventę bendruomenės nariams ir kaimynams „Sveiks kaimyne“. Vyko sporto varžybos, apdovanojimai, koncertas.

„Šaltinio“ progimnazijos stadione mažuosius vėl linksmins atrakcionai. Linksmos karuselės ir pripučiami oro batutai į Tauragę atvyko tiesiai iš pajūrio.

Protų kovos po vasaros atostogų vėl grįžta į Tauragę. Daugelio pamėgta „smegenų mankšta“ startuos restorane „Burokai“, kartu su įžymiuoju Robertu Petrausku. „Protų kovas“ mūsų mieste organizuojantis Algirdas Šaulys žada ne tik įdomius pokyčius, bet ir smagius pirmadienio vakarus.

Rugpjūčio 27-28 d., Tauragės raj., Žygaičių sen.,Vaidilų k. vyko LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės tradicinis sąskrydis, kurį organizavo J. Kasparavičiaus 2-oji kuopa ir jos vadas Sigitas Ozgirdas. Sąskrydyje dalyvavo Jurbarko P. Paulaičio šaulių 1-osios kuopos ir Šilalės S. Girėno šaulių 3-osios kuopos šauliai. Prie sąskrydžio organizavimo prisidėjo Lietuvos kariuomenės rezervo asociacija ir Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjunga.

Lietuvos spaudos fotografų klubas, švęsdamas penkioliktas metines, pristato kasmetinę parodą „Lietuvos spaudos fotografija '16". Tauragės krašto muziejus tęsia  tradiciją kasmet pristatyti šią parodą fotografijos galerijoje. Parodoje bus eksponuojami profesionalų įamžinti ryškiausi praėjusių metų įvykiai.