2020 Birželio 04 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Derliaus šventėje – vestuvių puota

  • Įkelta: 2016-10-02

Tado Suginto nuotraukos

Mažoji Lietuvos kultūros sostinė – Pagramantis – rudenį dar kartą pakvietę svečius į nuotaikingą renginį. Šeštadienį čia vyko derliaus šventė, kurioje svečiai pasijuto lyg vestuvėse. Teatralizuotame renginyje kopūstas apkabinęs už rankos laikė morką, linksmai čiauškėjo obuolys ir kriaušė. Ant gausiai nukrauto stalo puikavosi kulinarinio paveldo šedevrai, skambėjo liaudiška muzika.

Pasak Mažonų seniūno Jono Samoškos, šiemet derliaus šventę rengė gausesnės pajėgos. Didelę Pagramančio stadiono erdvę užpildė bendruomenių kiemeliai bei greta buvusi scena su muzikantais.

Kiekvienas, atvykęs į šventę, pasijuto lyg vestuvėse. Čia įsikūrusios bendruomenės improvizavo pagal organizatorių surežisuotą rudeninių vestuvių planą. Viename kiemelyje linksminosi obuolys su kriauše, kitame morka su česnaku, trečiame liejosi kopūsto ir bulvės balsai. Meilę vienas kitam prisiekinėjo kalbančios rudens daržovės – burokas ir kopūstas.  

Šios idėjos autorius Jonas Samoška tikina, kad toks planas pasiteisino. Žmonės ne tik linksmai dairėsi, bet turėjo galimybę susipažinti su mūsų krašto paveldo šedevrais. Bendruomenės atvykusius kvietė pasivaišinti gardžiais patiekalais, linksmintis pagal lietuvių liaudies tradicijas.

Tauragės ūkininkų sąjungos pirmininkė Regina Rimkienė džiaugėsi, kad tradicinė ūkininkų derliaus šventė priglaudė kultūrinį Pagramančio – Mažosios kultūros sostinės renginį. Ruduo – metas, kai po intensyvaus darbymečio ūkininkai atranda laiko atsikvėpti. Sėjos darbai baigti, tad kai kurie atvyko į derliaus šventę.

Pagramančio derliaus šventėje buvo įteiktos padėkos „Metų ūkis 2016“ nugalėtojams. Pažangiausiu buvo pripažintas Reginos ir Alvydo Merkelių ūkis. Už pažangų ūkininkavimą padėka įteikta Renatai ir Dariui Eigirdams. Modernaus pieno ūkio įvertinimas atiteko Remigijai ir Dainiui Stancikams. 

Tauragės rajono mero padėkos šiemet buvo skirtos Irenai ir Vytautui Jonikaičiams – už sumanų ir pavyzdingą ūkininkavimą, Zitai ir Antanui Šegždams – už darbštumą ir grožio puoselėjimą, Almai ir Viktorui Rumbučiams – už tikėjimą šeimos ūkio idėja ir jos puoselėjimą, Linai ir Laimonui Useliams – už tvarką ir grožį savame ūkyje.

– Kai orai geri, linksmintis sunku, ne visi gali atvykti, – po renginio teigė Regina Rimkienė.

Derliaus šventėje lietus tik trumpam pagrasino susirinkusiesiems. Iki sutemų vykusią šventę lydėjo geras oras ir muzika. Gausų svečių būrį tądien linksmino Vytautas Šiškauskas, Bijotaičių kapela bei muzikos grupė „DAR“.

Vakarėjant šventės dalyviai sulaukė ir netikėtos staigmenos – saldainių lietaus. Šią dovaną atvykusiesiems į Pagramantį padovanojo Tauragės pilotų klubas ir Mažonų seniūnas Jonas Samoška.

Šeštadienį jau 24-tąjį kartą Jūravos šaudykloje vyko tradicinės Tauragės apskrities jėgos struktūrų šaudymo varžybos. Šiais metais varžybos išsiskyrė savo dalyvių gausa – varžėsi net 14 komandų.

Sekmadienį Gaurės Šv. Arkangelo Mykolo parapijos tikintieji šventė Mykolinių atlaidus. Iškilmingomis šv. Mišiomis pagerbė šventąjį globėją Mykolą, prašė Dievo palaimos, meldėsi už keliautojus ir vairuotojus. 

„2 Donatai“ leidžiasi į gyvo garso koncertinį turą per Lietuvą „Viskas pusiau“. 

Rugsėjo 23 dieną, 18 val., Tauragės autobusų stotyje organizuojama netradicinė pramoga „Diskoteka ant ratų“. Smagiai pašėlioti po atviru dangumi kviečiami ir jaunesni, ir vyresni. Diskoteka unikali tuo, kad dalyviai šoks gana neįprastai: su riedlentėmis, riedučiais, dviračiais, BMX ar paspirtukais.

„Liberty beach“ rengiami ne tik vakarėliai – vėlyvą penktadienio vakarą astronomijos entuziastai rinkosi paplūdimyje stebėti šešėlinio Mėnulio užtemimo.