2018 Gegužės 24 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Aštuntasis vyrų chorų festivalis Tauragėje – jau tarptautinis

  • Įkelta: 2017-04-21
Vyrų choras „Perkūnas“ dalyvavo visuose iki šiol surengtuose 7 festivaliuose. Organizatorių nuotrauka
Eugenijus ŠALTIS

Prieš 8-erius metus pradėtas rengti respublikinis vyrų chorų festivalis „Užtraukim, vyrai, dainą“ Tauragės kultūros centre (idėjos autorė ir meno vadovė Danutė Petraitienė), ne tik vienintelis toks Lietuvoje, bet turi tendenciją augti, plėstis. Šiemet jis vyksta net tris dienas ir yra jau tarptautinis. Naujiena ta, kad chorai neapsiriboja Kultūros rūmų scena, bet pasklis po Tauragės rajoną plačiai.

Kiekvienam chorui akompanuos Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestras. Orkestras akompanuos ir visų chorų atliekamiems bendriems kūriniams. O dalyvių, dainininkų turėtų būti net 240. Galima tik įsivaizduoti tiek vyrų dainuojančių Tauragės scenoje. O kad nereiktų įsivaizduoti, reikia atvykti į festivalį.

Balandžio 20 dieną 10.30 val. Žalgirių gimnazijoje koncertą surengė vyrų vokalinis ansamblis „Maspindzelo“ iš Gruzijos Terjola miesto, Mažonų kultūros namuose koncertavo Rygos kultūros ir laisvalaikio centro „Imanta“ vyrų vokalinio kvarteto „Harmonija 4 Rigai“ (vadovas Arijs Škepasts, Latvija) ir  Terjola miesto vyrų vokalinio ansamblio „Maspindzelo“ (vadovai Ineza Butskhrikidze ir Gocha Tchankvetadze, Gruzija) vyrai.

Šiandien, penktadienį, 13.00 val. „Versmės“ gimnazijoje koncertuos minėtasis latvių kvartetas. 14.00 val. Žygaičių universaliame daugiafunkciame centre dainuos Terjolos miesto iš Gruzijos vyrai. 18.00 val. latviai ir gruzinai surengs koncertą Tauragės Kultūros rūmuose.

Šeštadienį, balandžio 22 dieną, 11.00 val. Skaudvilės Šv. Kryžiaus bažnyčioje koncertuos Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choras „Aidas“(vadovas prof. Tadas Šumskas) ir Vidaus reikalų ministerijos vyrų choras „Sakalas“ (vadovas Romas Makarevičius). 

15.00 val. Tauragės kultūros rūmuose nuskambės baigiamasis ir skambiausias festivalio akordas. Koncerte dalyvaus Lengvosios muzikos orkestras (vadovas Arūnas Rakevičius, dirigentas Tadas Zakarauskas), o taip pat visi festivalio dalyviai: Terjola miesto vyrų vokalinis ansamblis „Maspindzelo“ (Gruzija), vadovai Ineza Butskhrikidze ir Gocha Tchankvetadze, Bikstu kultūros ir laisvalaikio centro vyrų vokalinis ansamblis „Optimisti“ (Ryga), vadovė Astrida Klasone, Kauno kultūros centro „Tautos namai“ vyrų choras „Perkūnas“, vadovas Romaldas Misiukevičius, Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choras „Aidas“, vadovas prof. Tadas Šumskas, Vidaus reikalų ministerijos vyrų choras „Sakalas“, vadovas Romas Makarevičius, Palangos kultūros ir jaunimo centro Jūros šaulių vyrų choras, vadovas Rimgaudas Juozapavičius, Tauragės kultūros centro vyrų choras „Mintauja“, vadovė Danutė Petraitienė, Kretingos rajono kultūros centro vyrų vokalinis ansamblis „Žilvinas“, vadovas Aloyzas Žilys, Šakių kultūros centro vyrų vokalinis ansamblis „Akordas“, vadovė Dalia Zokienė ir Jurbarko kultūros centro vaikinų vokalinis ansamblis „Bildukas“, vadovė Danutė Lapienė. 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos respublikos kultūros ministerija, taip pat Tauragės rajono savivaldybė. Į visus koncertus įėjimas nemokamas.

 

 

 

Daugiau nei pusantrų metų veikiančio muzikos klubo „Rūsys“ veiklos pristatinėti nereikia. Šią Tauragėje esančią linksmybių vietą žino ir aplinkinių rajonų gyventojai. Klubo savininkas Šarūnas Paulikas tikina, kad ruošia dar keletą neregėtų renginių tauragiškių laisvalaikiui.

Praėjusių metų birželio mėnesį Tauragės rajono švietimo įstaigose lankėsi įvairių Zestafonio (Gruzija) švietimo įstaigų atstovai. Vizito metu buvo aptarta galimybė surengti Zestafonyje ne tik atsakomąjį pažintinį vizitą, bet ir platesnio masto renginį. Idėjos įgyvendinimo ėmėsi Gruzijos bičiulių draugija Tauragėje kartu su Tauragės bei Zestafonio miesto savivaldybėmis.

Šį savaitgalį Tauragėje šurmuliuos dviejų dienų teatro festivalis – „Šimtakojis“. Moksleivių kūrybos centro direktorės Jolantos Kazlauskienės organizuojama regioninė vaikų ir jaunimo teatrų apžiūra-šventė sukvietė per 300 dalyvių iš visų Lietuvos kampelių bei džiugins tauragiškius nemokamais spektakliais. Moksleivių kūrybos centro „Pilies teatras“ konkursui rodys spektaklį „Namisėda“.