2018 Rugsėjo 21 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Valstybės dieną švęskite giedodami Tautišką giesmę. Dalinkitės įspūdžiais „Tauragės žiniose“!

  • Įkelta: 2017-07-05

Liepos 6- ąją, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, jau devintus metus iš eilės lietuviai įvairiose pasaulio kampeliuose gieda Tautišką giesmę. Nuo 2009 metų vykstanti TV3 televizijos inicijuota akcija lietuvius padarė pirmąja tauta, kuri vienu metu, nepaisant vietos ar laiko skirtumo, gieda savo šalies himną.

Ne išimtis ir Tauragė bei jos apskritis – čia himnas giedamas taip pat nuo 2009 metų. Kiekvienais metais tauragiškiai aktyviai dalyvauja šioje akcijoje. Šiemet Tautiška giesmė miesto gyventojus sukvies į tą pat vietą kaip ir pernai – prie Kultūros rūmų. Vyks ir muzikos vakaras, kuriame dalyvaus Tauragės choras „Gloria“, vadovaujamas R. Levickaitės-Šerpytienės, renginio pradžia – 20.30 val.

– Koncerte planuojame dviejų dalių programą, iki himno giedojimo bus atliekami pasauliniai hitai lietuvių kalba, o po jo – angliški gospel tipo kūriniai, sakė choro „Gloria“ vadovė R. Levickaitė.

Šie metai ypatingi – akcija vyks ir ant 100 Lietuvos piliakalnių, iš kurių ir ant šešių Tauragės rajone: Karšuvos, Ivangėnų, Pagramančio, Aukaimio, Oplankio, Pilaitės. Čia vyks įvairūs koncertai, kolektyvų pasirodymai. Vienas ryškiausių renginių planuojamas ant Pagramančio piliakalnio, kuriame dalyvaus Tauragės kultūros centro vokalinis ansamblis „Dar pabūkim“.

Akcija vyks ir bendruomenėse ir jų kultūros kiemeliuose: Adakave, Baltrušaičiuose, Kunigiškiuose, Mažonuose, Vaitimėnuose, Lomiuose, Kęsčiuose, Dacijonuose, Sartininkuose, Tauruose, Gaurėje, Eičiuose, Dauglaukyje.  

Pernai ši tradicija subūrė daug mišraus amžiaus Tauragės miesto ir apylinkės gyventojų, įvairių kolektyvų. Tautiška giesmė tradiciškai giedama 21.00 valandą.

„Tauragės žinios“ kviečia skaitytojus dalintis įspūdžiais– kaip ir kur Liepos 6-ąją giedojote Tautišką giesmę. Originaliausiam padovanosime Trispalvę bei „Tauragės žinių“ prenumeratą iki metų galo!

Nuotraukas, video medžiagą ar tekstus siųskite el. paštu naujienos@taurageszinios.lt iki liepos 12 dienos. Nugalėtoją skelbsime liepos 14 d. laikraštyje ir internete.

Akimirkos iš 2016-ųjų Liepos 6-osios minėjimo. Pagramančio regioninio parko albumo ir „Tauragės žinių“ archyvo nuotraukos