2019 Sausio 18 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

„Šaltinio“ progimnazija pražydino kaštonus

  • Įkelta: 2018-05-14
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Praėjusį penktadienį Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos kiemas skleidėsi nuo muzikos garsų ir vaikų klegesio. Jau penktąjį kartą mokyklos bendruomenė rinkosi į „Kaštonų žydėjimo“ šventę.

Į progimnazijos kiemą sugužėjusius miestiečius linksmino „Amadeus dance“ šokėjos, „Burbulų dėdė“, klasių įrengti įvairių veiklų kampeliai – fotografijos, šaudymo, grožio, stalo teniso ir kitų smagių užsiėmimų – veiksmo netrūko tiek mažiems, tiek dideliems. Šventę vedė žinomas renginių vedėjas Laimonas Rimkus.

Visi bendruomenės nariai ir svečiai buvo vaišinami keksiukais ir kitais saldėsiais, linksmai leido laiką dalyvaudami įvairiose pramogose. Šių metų svečio – „Burbulų dėdės“ – eksperimentai bei išrikiuoti kibirai burbulų gamybai, kuriuose pakaitomis taškėsi vaikai, paskleidė po kiemą šimtus įvairiaspalvių burbulų, kurie dar labiau kėlė nuotaiką.

Šiemet su „Kaštonų žydėjimo“ šventės data sutapo ir gamtos ritmai – lepinant bemaž vasariškai šilumai, jau praėjusią savaitę žiedais pasipuošė ir kaštonai. Gamta ir šventės dieną padovanojo puikų vasarišką orą.

Bendruomenės albumo nuotraukos

„Šaltinio“ progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė džiaugėsi, jog kasmet ši šventė sutraukia vis daugiau žmonių. Anot vadovės, džiugina, kad susirenka mamos su kūdikiais vežimėliuose, seneliai ir močiutės, visi nerūpestingai šnekučiuojasi ir linksminasi, atsipalaiduoja, bendrauja. Mokyklos kieme esanti pievelė po kaštonais atgyja ir talpina šimtus bendruomenės narių.  

– Visose mokyklose kalbama apie tai, kad nėra atskirų grupių mokykloje – tėvai, mokiniai, mokytojai. Yra bendruomenė. Ir vaiko ugdymo sėkmė, mokyklos sėkmė, mano nuomone, priklauso nuo to, kiek yra susitelkusi bendruomenė. Tai yra labai laukiamas renginys, nėra nei vieno bendruomenės nario, nuo mažiausio iki didžiausio, kuris nežinotų apie šią šventę. „Kaštonų žydėjimo“ šventė, šiemet jubiliejinė, penktoji, yra mūsų susitelkimo, susibūrimo kaip ir simbolis. Tai yra ne mano idėja, o mokyklos tarybos prieš penkerius metus sugalvota mintis. Ir man labai džiugu, kad tarybos keičiasi, o ši tradicija išlieka. Kaštonai yra mūsų mokyklos simbolis, – kieme mokyklos įkūrėjo J. Jankausko rankomis pasodinti prieš 40 metų, ir juos pražydinti kasmet mums yra didelis džiaugsmas, – sakė J. Lazdauskienė. 

Anot direktorės, šiemet nuspręsta leisti švęsti visiems bendruomenės nariams – linksmybėms pakviestas Vitalijos Krūgelienės šokių kolektyvas „Amadeus dance“, kad mokyklos kolektyvai galėtų pailsėti. Šokėjai traukė susirinkusiųjų akis ryškiaspalviais kostiumais ir energingais pasirodymais. Linksmybes mokyklos kiemelyje pratęsė diskoteka.

Pasak „Šaltinio“ vadovės, pasiruošimas šventei taip pat būna ilgas – mokiniai, kas su mokytoju, kas su tėveliais gamina rankdarbius, vėlgi, kiekviena minutė besiruošiant – tai buvimas kartu, susitelkimas.

– Papuošimai, vaišės, keksiukai – visa tai yra mūsų bendruomenės rankomis padaryta. Mokiniai vieni kitus pamato, parodo, ką sugeba. Klasės atskirai ruošiasi savo kampelius – ypač populiarūs grožio, sporto šakų kampeliai. Na, o mažiukai, labai atkaklūs, nepasiduoda ir kasmet rengia savo turgelį. Mes akcentuojam, kad tai ne „blusturgis“, o savo rankytėmis pagamintų darbelių prekyba. Tai yra ir tam tikra ugdymosi tąsa, juk tą darbelį reikia ir padaryti, be to, vaikai mokosi skaičiuoti, mokosi verslumo. Smagu, kad ir praeiviai, pajutę šventišką nuotaiką, mokyklos aurą, užsuka. Taip siunčiama graži žinia apie progimnaziją, taip pat ir sutelkiama bendruomenė, – kalbėjo J. Lazdauskienė.

Vakar B. Baltrušaitytės bibliotekoje puiki poezija pynėsi su muzikos garsais – susirinkusių tauragiškių ausis lepino poetas Vainius Bakas ir muzikos atlikėjas Giedrius Vaškys. Toks duetas atvyko neatsitiktinai – G. Vaškys dainas atlieka pagal  V. Bako žodžius. Poetą atlydėjo ir jį pristatė filosofas Andrius Konickis.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ fotografijos galerijoje atidaryta Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjo doc. dr. Remigijaus Venckaus paroda „Fotoatkarpos“. Eksperimentinės fotografijos profesionalas tauragiškiams taip pat skaitė paskaitą, kurios metu atskleidė ne tik fotografijos meno subtilybes bei istorinius momentus, bet ir savo kūrybos užkulisius. Savo darbus jis eksponuoja žinomose pasaulio bei Lietuvos galerijose, juos pamatyti galima ir tinklalapyje venckus.eu. Provokuojančiomis vyrų aktų nuotraukomis garsėjantis menininkas, kalbėdamas su „Tauragės žinių“ žurnaliste, neslepia: jį žavi chuliganizmas ir ironiškas požiūris į meną.

Dainų dainelė“ – tai vienas unikaliausių, daugiausiai dalyvių pritraukiančių šalies muzikinių renginių. Šiemet į „Dainų dainelės“ nacionalinį turą iš Tauragės išvyko net 7 solistės. Pirmadienį Vilniuje vyko trečiojo etapo pasirodymų filmavimas. Koncertas bus transliuojamas gegužės 6-ąją, Motinos dieną, per nacionalinę televiziją LRT.

Šiandien, pasaulinę Knygos dieną, per pietus tauragiškius arbatos pakvietė rajono B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kolektyvas. Ir ne tik arbatos – atidaryta nacionalinė bibliotekų savaitė, išrinktos geriausios praėjusiųjų metų knygos.