2020 Balandžio 06 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Kandi diskusija apie Europą – tikra dovana Tauragei. Ateikite!

  • Įkelta: 2019-04-18
Dmitrijaus Radlinsko / alfa.lt nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiandien 17.15 Europe Direct informacijos centras kviečia į dėmesio vertą renginį – satyrinę diskusiją „Europos vidury“, kurioje savo sąmojį demonstruos žinomas žurnalistas, filosofas Paulius Gritėnas ir teisininkas Andrius Zimaitis bei publikos numylėtinis, aktorius Giedrius Savickas.

Anot Tauragėje vadovės Isvaldos Alekninės, ši diskusija – tikra dovana Tauragei, ypač prie artėjančius Europos Parlamento rinkimus.

„Renginį Tauragei pasiūlė Atviros Lietuvos fondas. Sakė, kad Tauragė aktyvi, todėl mums tokia dovana. Kiek žinau, tik 5 miestuose bus panašios diskusijos. Aišku, renginys skirtas priminti, kad mes esame europiečiai, kad jau 15 m. esame Europos Sąjungoje, kad artėja svarbūs Europos Parlamento rinkimai, kad mes ne tik kad privalome eiti balsuoti, bet tai turime daryti labai atsakingai ir išsiųsti ten dirbti to vertus žmones. Kaip sakė Eeuropos Komisijos Atstovybės Lietuvoje vadovas A. Pranckevičius, praeitą savaitę lankydamasis Tauragėje, ne Europos Parlamento problema, jei išrinksime netinkamus žmones, tai bus Lietuvos problema,“ – „Tauragės žinioms“ teigė I. Aleknienė.

Žurnalistas Paulius Gritėnas ir teisininkas pokalbyje su aktoriumi Giedriumi Savicku kvies kitu kampu pažvelgti į save ir kitus, bei aplinką, kurioje gyvename. Trečią sezoną gyvuojantis moderatorių Pauliaus ir Andriaus duetas provokuoja žymius žmones linksmai ir saviironiškai diskusijai apie Europos įtaką Lietuvai ir Lietuvos įtaką Europai.

Diskusija vyks Bendruomenių namuose, Vytauto g. 141. Įėjimas nemokamas. 

 

Aktyvios Tauragės miesto kultūrinio baro dalyvės – Genovaitė Šimaitienė ir Regina Vaičaitienė kitą savaitę pristatys parodą „Šaknimis ir šakomis“. Tai pirmas bendras mamos ir dukros kūrybinės sąjungos projektas, kuriame bus pristatomi tapybos ir fotografijos darbai. 

Visus, mylinčius muziką, balandžio 8 dieną, 17.30 val., Tauragės muzikos mokykla kviečia į „Paryžiaus dueto“ nemokamą koncertą. Koncertuos klarnetininkas Tomas Milerius (Prancūzija / Lietuva) ir pianistė Youmi Choi (Prancūzija / Pietų Korėja). Tomui koncerte taip pat ralkins jo tėtis bei mokytojas Antanas Milerius (klarnetas, Lietuva).   

Įvairius žanrus išbandęs Moksleivių kūrybos centro Pilies teatras antradienį pristatė spektaklį „Vainikas babūnei“. Dokumentinė, pagal tikrus faktus surežisuota kompozicija prieš antradienio premjerą stipriau plakti vertė ne vieną šio spektaklio aktoriaus širdį. Kaip pripažino scenarijaus autorė ir režisierė Jolanta Kazlauskienė, nerimavo ir ji, nes tai pirma istorinio pobūdžio drama, kuri skiriama Tauragės žiūrovams ir Žemaitijos bei kovų už Lietuvos nepriklausomybę atkūrimo metams.   

Kovo 6 dieną B. Baltrušaitytės Viešojoje bibliotekoje vyko ilgai lauktas tauragiškio, kraštiečio Gedimino Kasparavičiaus knygos „Nemunas Lietuvos gyvenime 1918–1990 metais“ pristatymas. Nemunas „atitekėjo“ iki Tauragės į tas erdves, kur įvyko pirmosios Gedimino pažintys su knygomis. Šiandien bebaigianti išnykti profesinė upeivių bendruomenė – vienas įdomiausių šios knygos aspektų.

Kovo 6 d. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ įvyko moksleivių liaudies dailės konkursinės parodos „Sidabro vainikėlis“ rajoninio turo uždarymas ir laureatų paskelbimas. Šių metų „Sidabro vainikėlis“ nustebino gausiu dalyvių skaičiumi, iš viso eksponuota 117 darbų.