2020 Vasario 21 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Į įspūdingą spektaklį istorinėje vietoje suplūdo minios

  • Įkelta: 2019-07-13

Reginos Vaičaitienės nuotraukos

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

800 m. Žemaitijos paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose jubiliejus tauragiškiams įsimins ilgam. Istorinėje vietoje, ant Ivangėnų piliakalnio vakar tūkstantinė minia stebėjo šviesų ir muzikos spektaklį „Legenda apie Pilėnus“, kuriuo pradėtas devintasis Liudo Mikalausko Tauragės muzikos festivalis.

Pasižiūrėti išskirtinio reginio skubėjo ne tik tauragiškiai – renginio organizatoriai dar jo pradžioje išsiaiškino, jog atvyko svečių ne tik iš aplinkinių rajonų – Raseinių, Šilalės, Jurbarko, bet ir iš Vilniaus, Kauno.

Leidžiantis saulei prasidėjęs spektaklis tęsėsi iki vėlumos, kol sutemus apšviestas Ivangėnų piliakalnis išryškino unikalų reginį, priminusį istorines žemaičių kovas, karžygių narsą bei tautiniais rūbais pasipuošusių lietuvaičių grožį. Puikios vaidybos, solistų balsų ir užburiančių šokių pakerėti žiūrovai atsistoję skandavo „bravo“ ir „ačiū“.

Naujausi istoriniai šaltiniai skelbia, jog būtent Ivangėnų (Karšuvos) piliavietėje išties buvo įsikūrę Pilėnai. „Legenda apie Pilėnus“ pasakoja apie išdavystę, kurią patiria Pilėnų kunigaikštis Margiris. Įdukros Mirtos išduotas, Margiris su savo kariais narsiai kaunasi prieš kryžiuočius, tačiau priešo pajėgos pasirodo esančios stipresnės. Nematydami vilties atsilaikyti ir suvokdami savo pralaimėjimą, Pilėnų gynėjai galiausiai pasirenka mirtį.

Pagrindinius vaidmenis „Legendoje apie Pilėnus“ atliko tautinių dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ bei ansamblio draugai, žymūs operos solistai: Margiris – Liudas Mikalauskas, Ūdrys – Rokas Šveisteris, Eglė – Dovilė Kazonaitė, Mirta – Ieva Filipkauskaitė, Rūtenis – Edgaras Davidovičius, Ulrichas – Egidijus Dauskurdis.

Po koncerto prasidėjo NAKTIGONĖ: raiteliai ganė žirgus, degė ugniakurai, skambėjo dainos, sutartinės, buvo skaitomos eilės.

Šįvakar Tauragės Pilies kiemelyje tęsis festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ šėlsmas. Atvyksta charizmatiški svečiai iš užsienio Krzysztof Kobyliński KK Pearlsbei Lietuvos džiazo grandai – Dainius Pulauskas su grupe.

Birželio 15 dieną Tauragėje planuojamas atviras katalikų bažnyčios renginys visuomenei. Tauragėje lankysis vyskupas Kęstutis Kėvalas ir pranciškonas Gediminas Numgaudis iš Kretingos, kurie ves konferenciją Kultūros rūmuose.

Penktus metus Tauragėje skaičiuojantis džiazo muzikos festivalis vėl kviečia į nepakartojamus renginius. Vakar šios muzikos gerbėjai rinkosi „Požerūnų malūne“ – klausė naujos tauragiškių grupės „Optima“, gospel choro „Gloria“ ir garsiųjų „Blues Makers“, o kartu ir darė gerus darbus, dalyvaudami LIONS klubo akcijoje. Žmonės dosniai aukojo reta genetine liga sergančiai Agnei. Kad ji galėtų ir toliau naudotis delfinų terapija, suaukota 1251 eurų.


Po vakarykščio lietaus išaušusi pirma išties vasariška diena vilioja į gatvę didelius ir mažus. Juo labiau, kad šiandien Tauragė pražydo visomis vasaros spalvomis: visame miesto centre pilna veiksmo. Labiausiai, ko gero, vilioja Bažnyčių gatvė, kurioje įsikūrė prekybininkai iš visos Lietuvos.

Kasmetinis tarptautinis vasaros renginys „Džiazo dienos Tauragėje“ džiazo ritmais nuaidi skirtingose erdvėse mieste ir už jo ribų. Pirmą kartą surengtas 2015 metais, tarptautinis gyvos muzikos festivalis netruko išsikovoti svarbią poziciją greta kitų muzikinių renginių Tauragėje. Kasmet renginys pritraukia vis daugiau įvairių Lietuvos ir užsienio šalių atlikėjų. Šiemet pirmasis festivalio akordas nuaidės miesto šventės metu ir bus itin skambus – jau šiandien, šeštadienį, 17 val., Jono Viktoro Kalvano parke koncertuos džiazo karalius iš Amerikos ir vienas seniausių bei populiariausių Lenkijos džiazo kolektyvų „Jazz Band Ball Orchestra“.