2020 Liepos 06 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Savivalda

Įvardyta nauja mero komandos narė

  • Įkelta: 2016-05-09
Kęstutį Gabšį mero patarėjo pareigose pakeis tauragiškė Vytautė Čėsnaitė. Laimos Kavaliauskaitės nuotrauka

Gegužės 4 dieną Tauragės rajono vadovai surengė spaudos konferenciją, kurios metu pristatė praėjusio mėnesio bei pirmojo metų ketvirčio darbus. Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis konferenciją pradėjo sveikinimu žiniasklaidos atstovams – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga. Susitikimo metu žurnalistams atskleista, kas pakeis pareigas paliekantį mero patarėją Kęstutį Gabšį. 

Pristatė mėnesio darbus

Rajono meras S. Mičiulis žurnalistams pasakojo apie balandžio mėnesio išvykas, mūsų savivaldybėje priimtas delegacijas. Meras taip pat informavo, jog pastaruoju metu jis su vicemere, administracijos direktoriumi ir Tauragės rajono savivaldybės nariais lankosi rajono seniūnijose: susitikimų metu gyventojams pristato veiklos ataskaitas, aptaria bendruomenei aktualius klausimus. 
Rajono vadovas užsiminė ir apie vasaros stovyklas vaikams, tačiau dar negalėjo atsakyti, kur dėl to žmonėms reikia kreiptis. Kol kas tik renkamos paraiškos stovykloms organizuoti, o kai paaiškės detalės, apie tai bus paskelbta viešai. Didžiausia problema – stovyklų vadovų paieškos, kadangi šie privalo turėti pedagoginį išsilavinimą. Meras sakė, kad į organizuojamas stovyklas ketinama integruoti ir socialinės rizikos šeimų vaikus.

Darbus pavyksta nupirkti pigiau 

Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis trumpai apžvelgė pirmojo šių metų ketvirčio veiklą. Jis kalbėjo apie organizuojamus konkursus į laisvas darbo vietas seniūnijose, savivaldybės administracijoje, taip pat apie lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ ir Tauragės priešgaisrinės tarnybos vyriausiųjų buhalterių paieškas. M. Petraitis pasakojo ir  apie Viešųjų pirkimų konkursus. Anot jo, UAB „Dunokai“ nelaimėjo gatvių duobių taisymo konkurso, o laimėjusi įmonė darbus pažadėjo atlikti 30 proc. pigiau. Už šią sumą bus galima sutvarkyti daugiau gatvių. 27-30 procentais mažesnėmis kainomis buvo laimėti ir kiti su gatvių būklės gerinimu susijusių darbų konkursai. Šiemet tikimasi baigti rekonstruoti D. Poškos ir Daržų gatves. 
M. Petraitis atskleidė, kad siekdama kontroliuoti sunaudojamo kuro kiekius, tai yra savivaldybės vairuotojus, administracija pirks GPS įrangą, kurios dėka galės matyti mašinų kelionės maršrutus. 
Konferencijos metu savivaldybės administracijos direktorius išvardijo vykdomus ir planuojamus projektus. Renovacijos laukia M. Mažvydo progimnazija, vaikų reabilitacijos centras-mokykla „Pušelė“, Moksleivių kūrybos centras. Norkaičių kaime bus įrengtas pėsčiųjų takelis. Suplanuotas ir Zumpės tvenkinio aplinkos sutvarkymas Žalgirių mikrorajone.

Pranešė apie laimėtą bylą

Administracijos direktorius informavo, kad savivaldybės naudai paskelbtas sprendimas byloje su Tauragės verslininku Romualdu Ozgirdu ir UAB „Hidroenergija“. Klaipėdos apygardos teismo sprendimu R.Ozgirdas ir „Hidroenergija“ solidariai Tauragės rajono savivaldybės tarybos naudai turės sumokėti apie 563 tūkstančių eurų skolą su 5 procentų palūkanomis.
„Tauragės žinios“ primena, kad 2001 metų lapkritį tuometinis Tauragės apskrities viršininkas su Romualdu Ozgirdu pasirašė hidrotechnikos kompleksų nuomos sutartį, pagal kurią verslininkui 50-čiai metų buvo išnuomoti keturi Tauragės ir Jurbarko hidrotechnikos kompleksai, tarp jų ir Balskų. R. Ozgirdas įsipareigojo per 6 mėn. po sutarties pasirašymo pradėti pirmos hidroelektrinės statybos darbus ir mokėti metinį nuomos mokestį. Tačiau Tauragės rajono savivaldybės tarybos teismui pateiktais duomenimis nuomos mokesčio R. Ozgirdas nemokėjo. Sumokėti nuomos mokestį solidariai su bendrove „Hidroenergija“ savivaldybės taryba prašė, nes būtent ši bendrovė ant Balskų tvenkinio kranto pastatė hidroelektrinę. Šis sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Dėliojama turgelio vizija

Antroje spaudos konferencijos dalyje rajono vadovai atsakė į žurnalistų klausimus. „Tauragės žinios“ teiravosi, kada numatyta pradėti rekonstruoti turgelį Dariaus ir Girėno gatvėje. Sužinojome, kad lėšų tam yra, tačiau kol kas dėliojamos vizijos, kuriuose sektoriuose bus prekiaujama pieno, kuriuose mėsos ar kitais produktais. Vėliau, anot mero, bus tariamasi su prekybininkais. Sustatyti specialius prekybinius konteinerius esą užteks mėnesio. Šiuo metu, kaip sakė S. Mičiulis, prekybininkai turgelyje dirba antisanitarinėmis sąlygomis. 
Meras taip pat pažadėjo, kad Tauragės rajono savivaldybė sieks, jog tauragiškiams būtų sudarytos palankios sąlygos įsigyti vietos ūkininkų ekologiškos produkcijos. 

Kas pakeis K. Gabšį? 

Konferencijoje dalyvavęs mero patarėjas Kęstutis Gabšys kitą savaitę paliks savo pareigas. Rajono vadovo paklausėme, ar iš tiesų pasitraukusį mero patarėją pakeis šiuo metu Vilniuje gyvenanti tauragiškė Vytautė Čėsnaitė. S. Mičiulis patvirtino – tai tiesa. Rajono vadovas žurnalistų paprašė merginos kol kas netrukdyti, nes šiuo metu ji atostogauja. Esą suspėsime tai padaryti jai pradėjus eiti savo pareigas.
V. Čėsnaitė mokėsi Tauragės „Versmės“ gimnazijoje. Baigė studijas Vilniaus dizaino kolegijoje. Redakcijos žiniomis, mergina ketina iš sostinės sugrįžti gyventi į Tauragę. V. Čėsnaitė yra ragavusi žurnalisto duonos „Tauragės žinių“ redakcijoje, pastaruoju metu dirbo marketingo specialiste nekilnojamojo turto plėtros ir statybų kompanijoje „Citus Construction“. Susisiekti su V. Čėsnaite „Tauragės žinių“ žurnalistams nepavyko. 

Užvakar Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje išnagrinėtos beveik šešios dešimtys įvairių klausimų: nustatyti žemės mokesčių tarifai ir lengvatos, išklausytos bei patvirtintos rajono ugdymo ir medicinos įstaigų metinės veiklos ataskaitos. Posėdis užtruko ilgai, tačiau praėjo ganėtinai ramiai – be didelių ginčų. Visgi Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė išsakė nemažai pastabų dėl sprendimų projektų. 

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, mero pavaduotoja Aušrinė Norkienė, administracijos direktorius Modestas Petraitis susitiko su Žygaičių ir Sartininkų gyventojais, kuriems pristatė savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2015 m. veiklos ataskaitas. 

Po keturių mėnesių darbo prašymą atleisti iš užimamų pareigų pateikė Tauragės rajono mero patarėjas viešiesiems ryšiams Kęstutis Gabšys. Klaipėdoje gyvenančio 37-erių metų vyro pasitraukimo motyvas – nuovargis, ilgi kelionės į darbą atstumai.

Tauragės rajono savivaldybė informuoja, kad iki gegužės 6 dienos rajono valdžia lankysis bendruomenėse, kur bus pristatomos Tauragės rajono savivaldybės tarybos, savivaldybės mero ir administracijos direktoriaus 2015 m. veiklos ataskaitos. 

Šiandien Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomi 28 klausimai. Pirmuoju buvo patvirtinta mero Sigito Mičiulio veiklos ataskaita. Prieš darbą Tarybos posėdžio dalyviai sugiedojo „Tautišką giesmę“.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis savivaldybės tarybai pristatė 2015-ųjų veiklos ataskaitą. Nuveikta nemažai. Metinis biudžeto planas įvykdytas su kaupu. Tačiau iš nuosavo verslo į savivaldybę atėjęs M. Petraitis pripažįsta, jog darbą jis įsivaizdavo kiek kitaip – sunkiausia buvo priprasti prie ilgų biurokratinių terminų. 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis ir toliau krato tūkstantinius pelnus įvairiems tiekėjams nešusias sutartis. Šią savaitę paaiškėjo, jog buvusi rajono valdžia savivaldybės darbuotojų mobiliam ryšiui išleisdavo bemaž 20 kartų daugiau nei ši paslauga kainuoja dabar.  

Vietos politikai apsisprendė, kokios pertvarkos laukia mokyklų 2016–2020 metais. Išnagrinėti ir su bendruomenėmis apsvarstyti keli pertvarkos variantai. Nors moksleivių skaičius mažėja, mokyklos tuštėja, ypač kaimuose, drastiškų priemonių Taryba nesiėmė.

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino vieną svarbiausių metinių dokumentų, kuris, be abejonės, palies visus rajono gyventojus – 2016-ųjų metų rajono biudžetą. Šiam parengti tiek rajono vadovai, tiek savivaldybės finansų skyriaus ar kiti administracijos darbuotojai bei tarybos nariai įdėjo nemažai pastangų. Biudžetą Tauragės rajono savivaldybė apskrityje priėmė pirmoji.

Nuo vasario 10-osios Tauragės rajono savivaldybėje rajono gyventojai gali susitikti su vietos politikais ir jiems išsakyti savo problemas, tiekti pasiūlymus. Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai pagal grafiką rinkėjus išklausys kiekvieną trečiadienį nuo 17–18 val. Interesantai bus priimami savivaldybės administracijos pastato pirmame aukšte, 115 kab.

Baigėsi gruodžio pradžioje paskelbtas konkursas miesto seniūno pavaduotojo pareigoms užimti. Norą dirbti seniūno pavaduotoju pareiškė 13 pretendentų. Konkurso reikalavimus ir šiai pareigybei reikalingus tęstus išsilaikė šeši. Į atranką atvyko keturi. Konkursą laimėjo Žilvinas Majus, Tauragės rajono savivaldybės administracijos Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas.