2019 Balandžio 22 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

12 kartą vyks bėgimas karių dienai paminėti

  • Įkelta: 2017-11-08
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šį sekmadienį bėgimo mėgėjai kviečiami į Taurų nuotykių parką, kuriame startuos tradicinis Tauragės bėgimas karių dienai paminėti. Šiemet vėl išvysime 500 karių savanorių, taip pat sportininkus ir mėgėjus iš visų Lietuvos miestų. Bėgime dalyvaus ir „Tauragės žinių“ komanda.

Tauragės bėgimo mėgėjų klubo (BMK) prezidentas Žygimantas Zaleckis tvirtina, jog šių metų renginys bus gerokai profesionalesnis už prieš tai vykusius. Dalyvaus tik užsiregistravę dalyviai, kuriems bus įtekti davikliai, tiksliai skaičiuojantys atstumą ir įveiktą distancijos laiką.

Anot A. Zaleckio, ši įranga naudota profesionalų sporte, šią vasarą surengtose Lietuvos triatlono Tauragės etapo varžybose. Bus ne tik greičiau ir tiksliau sumuojami dalyvių rezultatai, – šiemet pirmą kartą skaičiuojamas dalyvio starto mokestis. Kiekvienas įveikęs trasą gaus atminimo medalį, nugalėtojai ir prizininkai bus apdovanoti taurėmis ir dovanomis.

Šiemet bėgikai varžysis keturių nuotolių distancijose. Trumpiausias – 600 metrų ratas aplink Taurų pilį bus skirtas mažiausiems dalyviams. Mėgėjai kojas galės pramankštinti 1,8 km atkarpoje, kuri taip pat drieksis nuotykių parke (3 ratai aplink pilį).

Mėgėjai ir profesionalai jėgas išbandys 6 ir 12 km nuotolio distancijose. Šiemet ši trasa vingiuos iš Taurų nuotykio parko Konvencijos paminklo link. Bėgikai įveiks ratą, kurio atstumas – lygiai 6 km. Ilgiausios distancijos dalyviai įveiks du ratus.  

Dvyliktą kartą vyksiantį karių bėgimą šiemet organizuoja Tauragės rajono savivaldybės Sporto centras ir Bėgimo mėgėjų klubas (BMK).

Pernai Tauragės bėgime Lietuvos karių dienai paminėti dalyvavo apie 900 dalyvių. 6 km trasą kartu su sportininkais įveikė 500 karių savanorių. Tauragės bėgime dalyvavo ne tik mėgėjai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šilalės, bet ir šios sporto šakos profesionalai. 12 km distancijoje  nugalėjo 2016 metų Olimpinių žaidynių Brazilijoje maratono  rungties dalyvis Valdas Dopolskas iš Vilniaus. Atletas trasoje užtruko vos 38 min. 12 sek. Vyriausio dalyvio prizą tradiciškai atsiėmė nenuilstantis 84 metų senjoras, Matas Ankudavičius iš Kauno.

Prie dvyliktojo karių bėgimo finišo linijos dalyvių lauks arbata ir košė bei apdovanojimai.

Sekmadienį Lietuvos vyrų rankinio čempionato I lygos antrosiose varžybose Tauragės komanda susitiko su Alytaus SRC „Varsa-Stronglasas”. Lietuvos vicečempionų komandos dubleriai nepaliko vilčių „Šiltauros“ žaidėjams.

Antradienį Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos varžybose „Tauras“ neatsilaikė prieš Vilniaus „Vytį“. Vos 5 pergales šiame sezone iškovojusiai komandai gresia iškritimas į žemesnę II lygą.