2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Savaitgalį laukia intriguojantis R. Baciuškos startas

  • Įkelta: 2019-04-04
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Jungtinių Arabų Emyratų Abu Dabio mieste šeštadienį startuos Pasaulio ralio-kroso čempionato varžybos. Į pirmąjį šio sezono etapą išvyko ir „ESmotorsport-LabasGas“ komandos nariai, kurių gretose – Tauragės auto sporto žvaigždė Rokas Baciuška. 
Pirmą kartą Lietuvos automobilių sporto istorijoje galingiausioje Pasaulio ralio-kroso čempionato klasėje „Supercar“ varžysis lietuvių „ESmotorsport-LabasGas“ komanda, kuriai atstovaus jaunas Lietuvos talentas, praėjusių metų Europos ralio-kroso čempionas S1600 klasėje Rokas Baciuška. Tai bus ir pirmas kartas, kai Pasaulio ralio-kroso čempionate lenktyniaus „Škoda“ markės automobilis.

Didelis būrys lietuvių Persijos įlankoje įsikūrusį Abu Dabio miestą pasiekė jau antradienio rytą bei pradėjo pasiruošimo darbus penktadienį startuosiančioms Pasaulio ralio-kroso čempionato varžyboms. 
Komandos lenktynininkas Rokas Baciuška, užsienio žiniasklaidos pramintas jaunuoju komandos ginklu, su kitais komandos nariais į karščiu alsuojantį Jungtinių Arabų Emyratų pusiasalį atvyko trečiadienį.  Jaunam ir talentingam Lietuvos lenktynininkui tai bus pirmasis jo startas Pasaulio ralio-kroso čempionate. Iki tol jis varžėsi Europos čempionato įskaitose. Lietuvis yra jauniausias šių metų čempionato dalyvis.

Šiandien čempionato dienotvarkėje numatytas startinių pozicijų burtų traukimas pirmajai kvalifikacijai. Penktadienį 13 valandą vietos laiku prasidės laisvosios treniruotės, o 16 valandą – kvalifikaciniai važiavimai.

Šeštadienį lenktynių diena vėl prasidės kvalifikaciniais važiavimais. 18.45 valandą vietos laiku numatyti pusfinalių važiavimai, iškart jiems pasibaigus prasidės pusfinaliai ir finalas. 19.50 val. numatytas etapo nugalėtojų podiumas ir apdovanojimai. Varžybas Lietuvoje transliuos TV6 kanalas. Transliacijos pradžia – šeštadienį, 17 val.

89 jaunieji badmintonininkai iš 28 šalies mokyklų, pasižymėjusių savo miestų ir rajonų mokyklų pirmenybėse, dalyvavo Tauragėje vykusiose devintosiose mokyklų finalinių žaidynių badmintono varžybose. Jose sėkmė lydėjo Žalgirių merginas.

Pirmadienį, Lietuvoje švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo dieną, „Bastilijoje“ buvo surengta „Krepšinio diena“. Jos metų geriausios Sekmadienio krepšinio lygos komandos varžėsi dėl taurės, o pavienėse rungtyse savo individualų meistriškumą įrodinėjo ekipų lyderiai.

Iki Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliaraus sezono pabaigos likus vienai savaitei, paaiškėjo šio etapo nugalėtojas. Juo tapo Šakių „Vytis“, šiuo metu turintis 31 pergalę ir 9 pralaimėjimus. Kur kas prastesnėje situacijoje yra Tauragės krepšinio klubas, kuriam reikia ne tik pergalės prieš jaunuosius žalgiriečius, bet ir 15 taškų pranašumo prieš jonaviškius.

Tauragiškis, Europos ralio kroso čempionas„ Super 1600“ klasėje Rokas Baciuška paskelbė ambicingus artėjančio sezono planus. Jaunoji automobilių sporto žvaigždė jungiasi prie komandos „ES Motorsport – Labas Gas“ ir dalyvaus FIA pasaulio čempionate (FIA World Rallycross Championship).

Tauragės „Fortūna-Agava“ krepšininkai, užsitikrinę vietą kitame etape, gali dairytis į varžovus, kurie paaiškės po šio savaitgalio varžybų. Didžiausia tikimybė, kad tauragiškiai atkrintamosiose susitiks su Biržų, Akmenės arba Kelmės komandomis.