2019 Lapkričio 12 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Patyręs badmintono veteranas iš Pabaltijo čempionato grįžo su dviem medaliais

  • Įkelta: 2019-06-18

Pabaltijo veteranų čempionato vyrų dvejeto kategorijoje sidabro medalius laimėję J. Šileris (iš kairės) ir T. Tereping

Kęstučio Suprono nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės sporto centro badmintono treneris Jonas Šileris liko nepralenkiamas Prienuose vykusiame Pabaltijo veteranų badmintono čempionate. Vyriausiųjų amžiaus grupėje (70 metų ir daugiau) sportininkas laimėjo aukso medalį. Dvejetų varžybose kartu su estų sportininku iškovojo sidabro medalius. Čempionate žaidė pusantro šimto sportininkų iš Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos.

Tarp pusantro šimto iš Pabaltijo į Prienuose vykusį veteranų badmintono čempionatą atvykusių sportininkų 105 buvo iš Lietuvos. Juos delegavo 23 klubai. Sportininkai varžėsi aštuoniuose amžiaus grupėse. Vyrų vienetų grupėje tauragiškio J. Šilerio varžovai buvo estai. Patyręs sportininkas pirmajame susitikime savo varžovą Jaak Ruun įveikė 21:8, 21:10. Rimtesnio pasipriešinimo nesukūrė ir Juri Veerits, kurį J. Šileris įveikė 21:14, 21:6.

Toks rezultatas badmintono treneriui leido iškovoti aukso medalį. J. Šileriui tai pirmasis Pabaltijo senjorų čempiono vardas šioje amžiaus grupėje. Prieš tai jis keletą metų žaidė 65+ amžiaus grupėje. Dvejetų varžybose 70 metų ir vyresnių nesusidarė, tad J. Šileris poroje su estu Tonu Tereping žaidė 65+ amžiaus grupėje. Čia patyrusiam sportininkui teko paplušėti.

Pirmajame susitikime J. Šilerio ir T. Tereping pora lengvai 21:9, 21:5 įveikė estus J. Jarvik ir J. Veerits. Bet tik po atkaklios kovos 23:21, 21:12 pavyko palaužti lietuvių V. Krinicko ir S. Liaudansko pasipriešinimą. Kovoje dėl Pabaltijo čempionų vardo 9:21, 17:21 teko nusileisti estų dvejetui A. Kivisaar ir A. Raig.

Pačių jauniausių veteranų 35+ grupės tokio rango čempionate pirmą kartą rungtyniavo Tauragės „Volano“ badmintono klubo atstovai Jolita Pilypaitė, Tadas Jarutis ir Darius Jurgilas. Jie žaidė tik dvejetų kategorijose. Vyrų dvejetų rungtyje T. Jarutis ir D. Jurgilas, patyrę du pralaimėjimus ir šventę vieną pergalę, užėmė aštuntąją vietą. Mišrių dvejetų kovose T. Jarutis ir J. Pilypaitė po dviejų pralaimėjimų ir vienos pargalės liko dvylikti.

Savaitgalį vyko Pasaulio ralio kroso čempionatas Norvegijoje, pragariškame žiede Hell. Tauragiškis,talentingasis Rokas Baciuška kovingai pradėjęs kvalifikacinius važiavimus turėjo realias ambicijas patekti į pusfinalį, tačiau jaunojo lenktyninko viltis užgesino kvaila klaida bei teisėjų diskvalifikacija.

Tauragėje sportinę karjerą pradėjęs krepšinio talentas Matas Jogėla antrą kartą bandys patekti į pajėgiausią pasaulio krepšinio lygą. „Žalgirio“ komandai priklausantis 201 cm aukštaūgis ruošiasi nerti į 2019-ųjų NBA naujokų biržą.

Gegužės pabaigoje Vištyčio ežero poilsiavietėje (Vilkaviškio rajone) startavo antrus metus rengiamos dviračių bekelės varžybos „Hydra Epic 2019“. Iš įvairių Europos valstybių susirinkę dviratininkai lenktyniavo, kuris greičiau įveiks alinančią 800 km trasą. Šią distanciją per 4 dienas įveikęs tauragiškis Andrius Žalandauskas teigia, jog tokios varžybos palaužia net stipriausius vyrus. Jose būtina ne tik gera fizinė forma, psichologinis pasiruošimas, bet ir kokybiška technika.

Viena stipriausių FIA Pasaulio ralio-kroso čempionato komandų GC KOMPETITION praneša pasirašiusi ilgalaikę sutartį su jauniausiu pasaulio čempionato dalyviu lietuviu Roku Baciuška, rašoma pranešime. Taigi tauragiškis Rokas jau nuo kito pasaulio čempionato etapo, kuris vyks Norvegijoje po trijų savaičių, vairuos „Renault Megane RSRX“ automobilį. „Esu laimingas, galėdamas pranešti puikias naujienas. Mano čempionatas tęsiasi nuo Norvegijos“, savo „Facebook“ paskyroje rašo Rokas Baciuška.