2020 Birželio 03 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Roko Baciuškos startą sužlugdė griežtas teisėjų sprendimas

  • Įkelta: 2019-06-17

Roko Baciuškos „Facebook“ profilio nuotrauka 

Savaitgalį vyko Pasaulio ralio kroso čempionatas Norvegijoje, pragariškame žiede Hell. Tauragiškis, talentingasis Rokas Baciuška kovingai pradėjęs kvalifikacinius važiavimus turėjo realias ambicijas patekti į pusfinalį, tačiau jaunojo lenktyninko viltis užgesino kvaila klaida bei teisėjų diskvalifikacija.

Pasaulio ralio kroso čempionato Norvegijos etapas Lietuvos ralio žvaigždei Rokui Baciuškai buvo kaip niekada įtemptas. Du etapus iki tol praleidęs dėl skyrybų su ankstesne komanda „Esmotorsport Labas-Gas“ jaunasis lenktynininkas turėjo pratintis prie naujo automobilio naujoje komandoje GC KOMPETITION. Atrodė, kad žalią „Škoda“ iškeitęs į juodą „Renault Megane RSRX“ Rokas yra nusiteikęs kovingai ir buvo pasiryžęs pakovoti dėl aukštų pozicijų.

Po pirmųjų kvalifikacinių važiavimų šeštadienį vaikinas su komanda buvo pakilęs į gana aukštas pozicijas ir turėjo realias galimybes patekti į pusfinalį. Užsidegusio ir lenktynių dvasios nepraradusio Roko tikslas buvo vienas – patekti į finalą. Sekmadienį po pirmojo kvalifikacinio važiavimo Rokas bendroje įskaitoje buvo 7-as. Po kitų važiavimų nukrito į 9-ąją poziciją. Bilietas į pusfinalį jau buvo komandos ir Roko rankose.

Vis dėlto teisėjai turėjo kitokią nuomonę. Teisėjai diskvalifikavo Roką Baciušką dėl taisyklių pažeidimo – variklio nustatymai prieštaravo varžybų reglamentui. Oficialiame komandos profilyje socialiniuose tinkluose Rokas ir komanda sprendimo plačiau nekomentavo, tik rašė, kad su teisėjų sprendimu komanda nesutinka, bet nieko pakeisti negali.

Teisėjai buvo griežti ir lenktynių nugalėtojui, Roko komandos draugui Antonui Marklundui. Iš jo apdovanojimas jau po ceremonijos buvo atimtas, kai teisėjai nustatė, kad lenktynininko automobilio priekinį bamperį laikantis rėmas yra 0,46 mm storesnis nei leidžia lenktynių reglamentas.

Tauragėje sportinę karjerą pradėjęs krepšinio talentas Matas Jogėla antrą kartą bandys patekti į pajėgiausią pasaulio krepšinio lygą. „Žalgirio“ komandai priklausantis 201 cm aukštaūgis ruošiasi nerti į 2019-ųjų NBA naujokų biržą.

Gegužės pabaigoje Vištyčio ežero poilsiavietėje (Vilkaviškio rajone) startavo antrus metus rengiamos dviračių bekelės varžybos „Hydra Epic 2019“. Iš įvairių Europos valstybių susirinkę dviratininkai lenktyniavo, kuris greičiau įveiks alinančią 800 km trasą. Šią distanciją per 4 dienas įveikęs tauragiškis Andrius Žalandauskas teigia, jog tokios varžybos palaužia net stipriausius vyrus. Jose būtina ne tik gera fizinė forma, psichologinis pasiruošimas, bet ir kokybiška technika.

Viena stipriausių FIA Pasaulio ralio-kroso čempionato komandų GC KOMPETITION praneša pasirašiusi ilgalaikę sutartį su jauniausiu pasaulio čempionato dalyviu lietuviu Roku Baciuška, rašoma pranešime. Taigi tauragiškis Rokas jau nuo kito pasaulio čempionato etapo, kuris vyks Norvegijoje po trijų savaičių, vairuos „Renault Megane RSRX“ automobilį. „Esu laimingas, galėdamas pranešti puikias naujienas. Mano čempionatas tęsiasi nuo Norvegijos“, savo „Facebook“ paskyroje rašo Rokas Baciuška.

„Bastilijos“ sporto komplekse įvyko rankinio turnyras gerai tauragiškiams žinomo rankininko Jono Zarėno atminimo taurei laimėti. 2015 m. užgesusi sportininko gyvybė rankinio varžybose buvo pagerbta pirmą kartą.

„Amadeus Dance“ šokėjai dalyvauja ne tik Lietuvos šokių varžybose, bet kasmet savo jėgas išbando ir tarptautiniuose konkursuose. Pernai dvi tauragiškių grupės iš Kroatijos parsivežė dvi pirmąsias vietas, o šiemet 70 klubo vaikų sėkmingai pasirodė tarptautinėse varžybose „I love dance“ Latvijoje.