2020 Gegužės 28 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Dviračių žygio iššūkį sporto entuziastai skyrė Lietuvai

  • Įkelta: 2019-07-17
Organizatorių nuotrauka

Savaitgalį, švęsdami Lietuvos valstybės šventę Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, sporto klubas „Fortūnos laisvalaikio centras“ pažymėjo simboliniu 100 km dviračių žygiu. Tai jau trečiasis toks žygis. Sulaukiama dalyvių ne tik iš Tauragės, bet ir iš Vilniaus. Visi dalyviai yra dviračių mėgėjai, pedalus minantys laisvalaikiu.

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė vienas dviračių žygio organizatorių Tadas Rapolavičius, žygio idėja kilo bendraminčių rate svarstant, kad reikėtų nuveikti kažką pozityvaus ir gero. Buvo nuspręsta organizuoti dviračių iššūkio žygį ir nuvažiuoti 100 km. „Praėjusiais metais tai buvo labai simboliška, nes Lietuva šventė 100-ąjį gimtadienį. Nuvažiavę distanciją, atvykome į Pilies aikštę ir kartu draugiškai sugiedojome Tautišką giesmę“, – pasakojo Tadas.

Šiame žygyje dalyvauja visi norintys, nepriklausomai nuo amžiaus. Šiemet visą distanciją įveikė du dešimties metų vaikai. Žygeivius visą kelią lydi autobusiukas, ant kurio kabo Lietuvos trispalvė. Trečius metus dalyvių skaičius lieka panašus – apie trisdešimt dviratininkų. „Smagu matyti lojalius žygeivius, kurie trečius metus važiuoja su mumis ir sako, kad nepaliks šio žygio“, – įspūdžiais su „Tauragės žiniomis“ dalijosi Tadas.

Prie žygeivių prisijungia ir dalyviai iš Vilniaus. Pirmajame žygyje buvo vienas dalyvis, šiemet dalyvavo du vilniečiai vaikai, kuriems tėvai dviračius atgabeno iš sostinės. Tadas pažymėjo, kad visi dalyviai nėra profesionalūs dviratininkai. Todėl 100 km distancija dalyviams tikrai yra nepaprastas iššūkis.

Tauragės rajono savivaldybė kasmet skiria skatinamąsias premijas rajono sportininkams už pasiektus rezultatus ir parodytą meistriškumą. 39-iems sportininkams ir jų treneriams paskirta iš viso 10 tūkst. eurų. Premijų dydžiai svyruoja nuo 50 iki 450 Eur.

Tauragėje jau penktąjį sezoną įpusėjo vasaros krepšinio 3x3 lyga. Net 12 komandų atkakliai varžosi dėl geriausiosios titulo. Kiekvieną antradienį krepšininkai renkasi Žalgirių gimnazijos stadione. Organizatoriai sako, kad įtampa sezone auga, kaip ir susidomėjusių žiūrovų skaičius. Kas šiemet taps prizininkais, kol kas neaišku. Visos komandos nusiteikusios atkakliai pakovoti.

Tauragės berniukų (gim. 2007 m.) futbolo komanda, treniruojama Tauragės sporto centro trenerio Tomo Rimo, tarptautiniame futbolo turnyre Lenkijoje tarp 18 komandų iškovojo auksą. Finale savo varžovus tauragiškiai įveikė užtikrintai 3:1. Rimtesnio pasipriešinimo tauragiškiai nesulaukė ir turnyrinėse varžybose. Komandos žaidėjas Vilius Kondrotas turnyre pelnė 14 įvarčių ir buvo pripažintas rezultatyviausiu turnyro žaidėju. Tai pirmas komandos auksinis pasirodymas tarptautiniuose turnyruose.

Iš Tauragės kilusi šokėja, daugkartinė Lietuvos čempionė Aistė Survilaitė kartu su partneriu Leonardo Lini tapo jaunimo iki 21 metų čempionais Lotynų Amerikos šokių grupėje ir suaugusiųjų finalininkais nacionaliniame Italijos čempionate, kuris vyko Napolyje. Šokėjams papildomas iššūkis buvo varginantis karštis bei tai, kad ši pora buvo vienintelė, kuri šoko daugiau nei vienoje grupėje.

Tauragės „Versmės“ gimnazijos futbolo komanda dalyvavo respublikiniame „Golo“ turnyre. Šiame futbolo turnyre buvo užsiregistravę 365 komandos iš visos Lietuvos. Super finale varžėsi 10 geriausių komandų. Tauragės komanda pirmą kartą gimnazijos istorijoje iškovojo aukštą, trečiąją vietą. Pergalė nebuvo lengva.