2020 Gegužės 28 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Rokas Baciuška išbandys jėgas 1006 km lenktynėse

  • Įkelta: 2019-07-19
Komandos nuotrauka

Profesionalų automobilių sporte aukštumų siekiantis tauragiškis Rokas Baciuška patyrė nesėkmę Pasaulio ralio etape Švedijoje. Bet jaunoji ralio žvaigždė nenuleidžia rankų ir rengiasi kitam etapui, kuris vyks Kanadoje. Taip pat vaikinas priėmė iššūkį ir dalyvaus šį savaitgalį vyksiančiose „Aurum 1006 km“ lenktynėse Palangoje.

Kol viso pasaulio lietuviai šventė Valstybės dieną, Mindaugo karūnavimą ir giedojo Tautišką giesmę, jaunoji Lietuvos ralio-kroso viltis Rokas Baciuška kovojo dėl palankių pozicijų Pasaulio ralio kroso čempionate Švedijoje. „GCK Academy“ komandai su „Renault Megane“ atstovaujantis Rokas patyrė sunkumų kvalifikaciniuose važiavimuose ir nepateko į finalinius važiavimus.

Lenktynininkas nenuleidžia rankų ir ruošiasi kitam etapui, kuris vyks rugpjūčio 3 d., Kanadoje, Grand Prix de Trois-Rivieres žiede. Kaip skelbia FIA (Tarptautinė automobilių federacija), Rokas šioms varžyboms patvirtintas kaip nuolatinis „GCK Academy“ komandos vairuotojas. Federacija pažymėjo, kad nors Rokas ir praleido porą etapų dėl perėjimo į kitą komandą sezono pradžioje, bet sugrįžęs į čempionatą parodė stiprius rezultatus ir aukštą meistriškumą.

Kad neprailgtų laikas tarp ralio čempionato etapų, Rokas pasiryžo dalyvauti šį savaitgalį Palangoje vyksiančiose „Aurum 1006 km“ lenktynėse, kuriose atstovaus „Noker Racing Team“. Šiais metais komandos gretose Baltijos šalių čempionate lenktyniauja Marius Slaboševičius ir Kęstutis Stasionis. Dviejų lenktyninkų šiose lenktynėse Palangoje užtektų, bet komanda nutarė ieškoti trečio vairuotojo, kuris papildytų komandos jėgas daug ištvermės reikalaujančiose važiavimuose ir suteiktų daugiau laisvės kuriant strategiją.

„Dviese lenktyniauti Palangoje įmanoma, tačiau lieka labai mažai erdvės taktikai. Todėl pasitarę su komandos vadovu Kazimieru Vasiliausku nutarėme ieškoti pagalbos. Natūralu, kad pradėjome žvalgytis nuo geriausių, tačiau dar „neužimtų“ lenktynininkų, kurie galėtų važiuoti „Aurum 1006 km“ lenktynėse. Taip natūraliai mūsų žvilgsniai nukrypo į vienintelį Pasaulio čempionate lenktyniaujantį lietuvį Roką Baciušką,“ – pasakoja K. Stasionis.

Rokas pernelyg nedvejojo. Kadangi savaitgalis laisvas, nes lenktynių technika šiuo metu keliauja į Kanadą, kur vyks septintasis Pasaulio ralio-kroso čempionato etapas, tauragiškis sutiko išmėginti jėgas visiškai naujoje jam disciplinoje.

Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, Rokui tokios lenktynės yra nauja patirtis. Iki šiol vaikinas turėjo patirties tik su kartingais ir ralio kroso-lenktynėse. Tačiau jaunoji žvaigždė teigė, kad turės užtektinai laiko priprasti prie automobilio bei trasos ir drąsiai priėmė jam suteiktą galimybę išbandyti jėgas.

Komanda „Noker Racing Team“ kelia sau aukštus tikslus – siekia laimėti savo klasės nugalėtojų titulą. Komanda su visiškai nauju „Volkswagen Golf TCR“ automobiliu po pirmų dviejų Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionato etapų pirmauja TCR klasės įskaitoje ir užima antrąją vietą bendroje rikiuotėje tarp 26 automobilių, kurie yra gerokai galingesni. Todėl komandos pastiprinimas 1006 km lenktynėse Roko Basciuškos jėgomis komandai teikia daug vilčių.

Visą savaitę žvejybos entuziastai iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos varžėsi dėl geriausio žvejo titulo turnyre „Tauragės karpis 2019“. Dalyviai varžėsi, kas pagaus didžiausią karpį bei daugiausia jų. Po finalinio svėrimo paaiškėjo, kad buvo pagauta daugiau nei pusė šimto karpių, bendras jų svoris sudarė daugiau nei pusę tūkstančio kilogramų. Vidutinis svoris – beveik 10 kilogramų. Didžiausias karpis svėrė 17,6 kg.

Savaitgalį, švęsdami Lietuvos valstybės šventę Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, sporto klubas „Fortūnos laisvalaikio centras“ pažymėjo simboliniu 100 km dviračių žygiu. Tai jau trečiasis toks žygis. Sulaukiama dalyvių ne tik iš Tauragės, bet ir iš Vilniaus. Visi dalyviai yra dviračių mėgėjai, pedalus minantys laisvalaikiu.

Tauragės rajono savivaldybė kasmet skiria skatinamąsias premijas rajono sportininkams už pasiektus rezultatus ir parodytą meistriškumą. 39-iems sportininkams ir jų treneriams paskirta iš viso 10 tūkst. eurų. Premijų dydžiai svyruoja nuo 50 iki 450 Eur.

Tauragėje jau penktąjį sezoną įpusėjo vasaros krepšinio 3x3 lyga. Net 12 komandų atkakliai varžosi dėl geriausiosios titulo. Kiekvieną antradienį krepšininkai renkasi Žalgirių gimnazijos stadione. Organizatoriai sako, kad įtampa sezone auga, kaip ir susidomėjusių žiūrovų skaičius. Kas šiemet taps prizininkais, kol kas neaišku. Visos komandos nusiteikusios atkakliai pakovoti.

Tauragės berniukų (gim. 2007 m.) futbolo komanda, treniruojama Tauragės sporto centro trenerio Tomo Rimo, tarptautiniame futbolo turnyre Lenkijoje tarp 18 komandų iškovojo auksą. Finale savo varžovus tauragiškiai įveikė užtikrintai 3:1. Rimtesnio pasipriešinimo tauragiškiai nesulaukė ir turnyrinėse varžybose. Komandos žaidėjas Vilius Kondrotas turnyre pelnė 14 įvarčių ir buvo pripažintas rezultatyviausiu turnyro žaidėju. Tai pirmas komandos auksinis pasirodymas tarptautiniuose turnyruose.