2020 Liepos 11 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Policija ginasi įžeidusi neblaivų neregį

  • Įkelta: 2016-05-19
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Sveikųjų bendravimas su vienokią ar kitokią negalią turinčiais žmonėmis, neretai, tampa išbandymu visiems. Šią savaitę socialiniame tinkle „Facebook“ išplatinta 22 metų tauragiškio istorija parodo, kad ši problema aktuali. Tiesa, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai neigia jiems mestus kaltinimus dėl požiūrio į neįgalų asmenį.   

Jei esi neįgalus, privalai būti namuose? 

Interneto socialiniuose tinkluose išplatinta Tauragėje gyvenančio neregio Alekso istorija po susitikimo su policijos pareigūnais:

„Niekaip negaliu užmiršti vieno įvykio. Kadangi esu iš tų neregių, kurie stengiasi nesėdėti užsidarę namuose, gana dažnai susiduriu su įvairiausiais kuriozais. Šį kartą įsitikinau, kad ir Tauragės policininkams reiktų švietimo kaip elgtis su regėjimo negalią turinčiais žmonėmis. O dabar apie viską nuo pradžių. Važiavau su pusbroliais ir draugais, kai mūsų automobilį sustabdė policijos pareigūnai. Patikrino vairuotojo dokumentus, blaivumą, o po to priėjo prie keleivių. Taigi, išlaipino jie mane iš mašinos, nors net nežinau, ar iš tiesų keleivis privalo išlipti, ir pasakė eiti iki jų tarnybinio automobilio. Prieš išlipdamas iš transporto priemonės pareigūnams paminėjau, kad esu neregys. Išlipau ir ėjau link tos pusės, kur girdėjau mašinų ūžimą. Tada pareigūnas pakeltu tonu pasakė, kad ne į tą pusę einu, ne ten stovi jų mašina. Dar kartą pakartojau, kad nematau, kur stovi jų mašina ir tik po trijų kartų, kai pareigūnus įtikinau, kad esu neregys, sulaukiau pareigūnų pagalbos. Kai nuėjome į tarnybinį automobilį policininkas paklausė, ar aš vartojau alkoholį. Atsakiau: taip, šiandien vartojau. Tada dar kartą paklausė: o tai tu tikrai aklas? Atsakymas – taip. Visiškai nieko nematai? Atsakiau, kad visiškai nieko. O tada ir prasidėjo kurioziški pareigūnų klausimai, kurie mane nemaloniai nustebino: tai kur tu būdamas aklas ir girtas dar važinėji? Kodėl ne namuose, jeigu aklas? Kodėl išgėręs, jeigu aklas? Jeigu turi negalią, tu dabar turėtum būti namuose! Koks įstatymas arba straipsnis numato, kad žmogus su negalia turi būti užsidaręs namuose nuo tam tikros valandos arba negali išgerti nei trupučio alkoholinio gėrimo? Ir tik paskiausiai sulaukiau klausimo, kodėl važiavau nesegėdamas saugos diržo. Sutikau, kad pažeidžiau taisykles ir pasiūliau pareigūnams už tai skirti baudą, nesikabinėjant prie kitų dalykų. Juk aš esu suaugęs žmogus, kaip visi kiti turintys teisę važiuoti kur noriu ir kada noriu ir ne darbo metu ne viešoje vietoje vartoti alkoholinius gėrimus tiek, kiek pats noriu! Be to, neprivalau būti namuose nuo tam tikros valandos, nes nesu prasižengęs! Pareigūnai įspėjo dėl saugos diržo ir liepė grįžti į mašiną bei užsisegti diržą. Tuo susitikimas su pareigūnais ir baigėsi. Iš vienos pusės atrodytų, kad čia nieko tokio, bet stebina Tauragės policijos komisariato pareigūnų suvokimas. Nejaugi negalią turtintis žmogus privalo sėdėti namuose ir negali gyventi pilnaverčio gyvenimo, niekur važiuoti, juo labiau naktį?“, – „Facebook“ socialiniame tinkle, o vėliau ir „Tauragės žinioms“ dėstė 22 metų regėjimo negalią turintis tauragiškis. 

Pareigūnai neigia jaunuolio pasakojimą

Laišką su tauragiškio internete paviešinta istorija persiuntėme Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovei ryšiams su visuomene Rūtai Janavičiūtei ir paprašėme, kad atsakingi pareigūnai pakomentuotų situaciją. Redakcijai pateiktame atsakyme pirmiausia paaiškinta, kodėl buvo sustabdyta transporto priemonė, kurioje sėdėjo minėtas jaunuolis. Anot R. Janavičiūtės, patruliuodami pareigūnai pastebėjo, kaip pravažiuojančiame automobilyje vienas iš keleivių, atsidaręs transporto priemonės langą, sėdėjo išlindęs į lauką ant durelių rėmo. Jiems kilo pagrįstas įtarimas, kad automobilyje sėdėję asmenys galimai neblaivūs. Keleiviai to neneigė. 

– Paprašius asmenų ateiti prie tarnybinio automobilio ir pateikti savo duomenis protokolų surašymui, nes keleiviai nesegėjo saugos diržų, vienas iš asmenų, kaip paaiškėjo vėliau, buvo neregys. Vaikinas apie savo negalią pranešė vėliau, kai priėjo prie tarnybinio automobilio. Natūralu, kad pareigūnai manė, jog vaikinas, eidamas link tarnybinio automobilio, svirduliavo dėl vartoto alkoholio, nes ir pats neslėpė, esantis neblaivus. Paaiškėjus, kad vaikinas nemato, patrulis jį palydėjo atgal iki automobilio. Tokių teiginių kaip: „Jeigu tu turi negalią, tu dabar turėtum būti namuose“ pareigūnai neišsakė, – paaiškino Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai. 

 

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai ir toliau drausmina asmenis, nepaisančius Kelių eismo taisyklių ir pažeidžiančius viešąją tvarką. Nors pareigūnai po kiekvieno savaitgalio informuoja visuomenę apie nuolatos vykdomas prevencines priemones, kurių metu siekiama išaiškinti pažeidėjus, tačiau nei tai, nei gresianti atsakomybė asmenų neatgraso nuo neteisėtų veikų. 

Sekmadienio vakarą tauragiškiams gerai žinomame bare-kavinėje „Pelėda“ įvyko muštynės. Į užmiestyje esančią linksmybių vietą buvo iškviesti policijos pareigūnai.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai ir Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė praėjusių metų pabaigoje pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis.

Vakar Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Tauragės AVPK) Viešosios tvarkos skyriaus patrulių būrio pareigūnams Ritai Stroputei ir Mariui Vaičiūnui, užtikrinant eismo saugumą bei viešąją tvarką, teko neeilinė užduotis. Patruliuojant pareigūnai iš budėtojų sulaukė pranešimo, kad vyras galimai ketina nusižudyti.

Skaudi nelaimė ištiko kelyje Tauragė-Šilalė. Motociklininkui susidūrus su „Audi“ markės automobiliu, du žmonės išvežti į ligoninę.

Policijos pareigūnai, siekdami išaiškinti ir užkardyti Kelių eismo taisyklių pažeidimus, mažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės, skaičių, gegužės mėnesį visoje šalyje vykdys prevencines eismo saugumo užtikrinimo priemones. 

Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai ieško Šilalės r. gyventojo, kaip įtariama, įvykdžiusio vagystę. Vyro atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Laužyne kilo gaisras
  • Įkelta: 2016-04-27

Šiandien popiet į Gaurės gatvėje esančią metalo supirktuvę skubėjo ugniagesių ekipažai. Greta metalinio angaro užsiliepsnojo nenaudojamas lengvasis automobilis. 

Tauragės rajono kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai prašo gyventojų atpažinti sukčiavimu įtariamą vyrą.

Tauragės „Tauro“ ir Klaipėdos „Atlanto“ futbolo klubų atstovų kova Klaipėdos apygardos teismo salėje baigėsi – trečiadienį priimtas tauragiškiams palankus sprendimas. Tauragės futbolo klubui už perparduotą vartininką Edviną Gertmoną Klaipėdos „Atlantas“ turės sumokėti 100 tūkst. eurų bei procesines 5 proc. palūkanas. Sprendimas per 30 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

Pirmadienį iš Gedimino g. 31 numeriu pažymėto daugiabučio, pirmo aukšto laiptinės, pavogtas vaikiškas „Willi way“ firmos vežimėlis.

Antradienį Tauragės rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs administracinio teisės pažeidimo bylą, 38 m. vyrui Ž. K. už tai, kad neblaivus vairavo kliento automobilį, kuris buvo atiduotas valymui, skyrė 30 parų areštą.

Partrenktas moksleivis
  • Įkelta: 2016-04-22

Šįryt Gedimino ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje partrenktas per pėsčiųjų perėją ėjęs vaikas. Mažametis greitosios medicinos pagalbos automobiliu išvežtas į ligoninę.

Sekmadienį paryčiais Tilžės plente apšaudytas važiuojantis automobilis. Šūvių metu išdaužti mašinos stiklai, žmonės nenukentėjo.

Lietuvoje šiuo metu atliekami 47 ikiteisminiai tyrimai dėl prekybos žmonėmis, 6 iš jų Tauragėje. Lyginant su kitais šalies rajonais, Tauragė atrodo kaip vienas karščiausių prekybos žmonėmis taškų. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vygandas Mylimas paaiškina, kad už tai tam tikra prasme reikia dėkoti policijai – esą kiek išaiškinta nusikalstamų veikų, tokie ir skaičiai. 

Šiandien, apie 14 valandą, į Gedimino gatvę, netoli didžiųjų prekybos centrų, skubėjo policijos pareigūnų ir medikų ekipažai. Pirminiais duomenimis, po garbaus amžiaus tauragiškio vairuojamu „Ford Mondeo“ automobiliu pakliuvo per gatvę ne pėsčiųjų perėjoje ėjęs Gintaras J., gim. 1978 m.

Praėjusios savaitės viduryje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai išaiškino asmenis, laikiusius daugiau kaip 2 000 nelegalių cigarečių pakelių. Savaitės pabaigoje, penktadienį, pareigūnams įkliuvo ir dar vienas vyriškis, neteisėtai laikęs akcizais apmokestintas prekes.

Gedimino gatvėje, eismo įvykio metu, šiandien popiet nukentėjo dvi moterys. Per reguliuojamą perėją ėjusias moteris partrenkė „Audi“ automobilis.

Šįvakar apie 18 valandą Šilalės gatvėje lengvasis automobilis partrenkė dviratininką. Dviračiu važiavęs jaunuolis išgabentas į ligoninę.

Vakar, apie 15.10 val., iš devynaukščio prie autobusų stoties, devinto aukšto balkono, ant šaligatvio iškrito ir žuvo 49 metų vyras. Nelaimė įvyko prie pat grožio salono. 

 

Ketvirtadienį ryte UAB „Sandralita“ vadovė Sandra Lukošienė pastebėjo, kad buvo apvogtos jos vadovaujamos įmonės patalpos. Vagišiai pasisavino apie 70-ies automobilių dokumentus ir beveik 10 tūkstančių eurų. Aikštelę saugojusios UAB „Rimsauga“ direktorius tikina kaltas nesijaučiąs. Automobilių pardavimo aikštelės direktorė tikina apie įvykį neturinti jokios informacijos. Pastaroji priklauso bendrovei „Ravita ir Ko“.

Policijos pareigūnai, siekdami išaiškinti ir užkardyti Kelių eismo taisyklių pažeidimus, taip pat mažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės, skaičių, balandžio mėnesį visoje šalyje vykdys policines saugaus eismo užtikrinimo priemones.

Trečiadienį prieš teismą stojo buvusi antstolio Romualdo Aleksandro Genučio buhalterė Vida Laugalienė. Moteris kaltinama septynerius metus klastojusi dokumentus ir tokiu būdu pasisavinusi daugiau nei 70 tūkst. eurų. Vietoj sergančio antstolio dirbanti Nijolė Genutienė pasakojo vagystę pastebėjusi visiškai atsitiktinai.

Savaitgalį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Tauragės AVPK) Kelių policijos skyriaus ir Viešosios tvarkos skyriaus patrulių būrio pareigūnai užtikrino viešąją tvarką ir kelių eismo saugumą.

Šiandien priešpiet Vytauto ir T. Ivanausko gatvių sankryžoje susidūrė du automobiliai. Kadangi sužeistų nebuvo ir vairuotojai patys susitarė, policijos pareigūnai į įvykio vietą nebuvo kviečiami.