2020 Birželio 06 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Už antrą gyvenimą vyras turėtų dėkoti policijos pareigūnams

  • Įkelta: 2016-05-10
R. Stroputė ir M. Vaičiūnas. Tauragės AVPK nuotrauka.
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Vakar Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės AVPK) Viešosios tvarkos skyriaus patrulių būrio pareigūnams Ritai Stroputei ir Mariui Vaičiūnui, užtikrinant eismo saugumą bei viešąją tvarką, teko neeilinė užduotis. Patruliuojant pareigūnai iš budėtojų sulaukė pranešimo, kad vyras galimai ketina nusižudyti.

Gegužės 9 d. naktį, apie 23:46 val. budėtojas iš praeivio gavo pranešimą, kad parkelyje, esančiame Tauragėje už Jovarų kalno, vyras nešasi virvę bei riša kilpą ir, regis, nori pasitraukti iš gyvenimo.

Pareigūnai, nežinodami tikslios įvykio vietos, iš karto sureagavo į pranešimą ir nuvyko į parkelį. Pasišviesdama kelią žibintuvėliu, R. Stroputė išvydo ant medžio šakos kabantį vyrą. Tuo metu pilietis jau buvo be gyvybės ženklų. Pareigūnai nedelsdami nukabino asmenį nuo šakos ir pradėjo daryti dirbtinį kvėpavimą bei širdies masažą, kol vyras pradėjo kvėpuoti. Atsipeikėjęs vyriškis negalėjo pasakyti, kodėl nusprendė taip pasielgti, bet laimei, jam pavyko išvengti mirties. 33 metų vyras po įvykio buvo perduotas medikams.

Vos 9 mėnesius Tauragės AVPK dirbanti Rita ir nebenaujokas Marius (pastarajam jau tekę susidurti su situacija, kuomet žmogaus gyvybei gresia pavojus ir ją pavyksta išgelbėti) šį įvykį prisimins dar ilgai.

– Nemeluosim, iš tiesų bijojom. Bijojome ne to kas laukia, bet ar spėsime padėti žmogui. Laimei, spėjom. – prisimindami įvykio aplinkybes, pasakojo pareigūnai.

– Tą akimirką nieko negalvojome ir elgėmės taip, kaip esame apmokyti. Tikimės, kad jaunas vyras antrą kartą šios klaidos nebekartos.

Tauragės AVPK dar kartą primena, kaip elgtis pastebėjus asmenį, ketinantį pasitraukti iš gyvenimo:

Parodykite nuoširdų savo susirūpinimą pačiu žmogumi, jo išgyvenimais ir problemomis. Pasakykite, kad jis Jums rūpi, ir kad norite jam padėti;

Jei pastebėjote ketinantiems nusižudyti būdingus požymius, drąsiai klauskite: „Ar tu galvoji apie savižudybę?“ Nebijokite žodžio „savižudybė“. Atminkite, kad bet koks atsakymas, išskyrus griežtą „Ne“ reiškia „Taip“;

Gavę teigiamą atsakymą, paklauskite, ar jis turi parengęs konkretų savižudybės planą. Klauskite kur, kaip, kokiu būdu jis planuoja tai padaryti. Kuo tikslesnis planas – tuo didesnė rizika;

Pasistenkite nepalikti šio žmogaus vieno, kol rasite profesionalią pagalbą;

Turėkite omenyje, kad žmogus gali būti piktas. Nepriimkite pykčio asmeniškai, jis nukreiptas ne į jus, o į situaciją, dėl kurios žmogus kenčia. Neįsižeiskite ir nebūkite agresyvus, nereaguokite į provokavimą;

Klauskite, kaip jis jaučiasi ir atidžiai klausykite. Nesiginčykite dėl jo jausmų. Jei jis sako, kad jam blogai, reiškia, taip ir yra;

Nesakykite, kad žinote, kaip jis jaučiasi. Jūs nesate jo kailyje ir galite tik bandyti suprasti jo jausmus;

Neskubėkite smerkti, vertinti ir patarinėti. Jokiu būdu nesakykite, kad jo sprendimas yra kvailas, kad tai nieko nepakeis ir panašių dalykų.   

Skaudi nelaimė ištiko kelyje Tauragė-Šilalė. Motociklininkui susidūrus su „Audi“ markės automobiliu, du žmonės išvežti į ligoninę.

Policijos pareigūnai, siekdami išaiškinti ir užkardyti Kelių eismo taisyklių pažeidimus, mažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės, skaičių, gegužės mėnesį visoje šalyje vykdys prevencines eismo saugumo užtikrinimo priemones. 

Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai ieško Šilalės r. gyventojo, kaip įtariama, įvykdžiusio vagystę. Vyro atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Laužyne kilo gaisras
  • Įkelta: 2016-04-27

Šiandien popiet į Gaurės gatvėje esančią metalo supirktuvę skubėjo ugniagesių ekipažai. Greta metalinio angaro užsiliepsnojo nenaudojamas lengvasis automobilis. 

Tauragės rajono kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai prašo gyventojų atpažinti sukčiavimu įtariamą vyrą.