2018 Birželio 20 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Piktinosi policininkų darbu

  • Įkelta: 2017-06-16
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Į redakciją kreipėsi policijos pareigūnų elgesiu pasipiktinęs tauragiškis. Vyriškis pasakojo, kad birželio 11-osios vakarą  grįžo iš  sodybos Dacijonų kaime į Tauragę. Pramonės gatvėje vyriškio vairuojamas automobilis „Citroen“ prasilenkė su policijos pareigūnų ekipažu „VW Passat“.

– Nors nepadariau jokio pažeidimo, pareigūnai apsisuko ir  mane su švyturėliais pasivijo. Pasijutau, kaip nusikaltėlis, tiesą sakant, gerokai išsigandau. Policininkai ne tik patikrino mano dokumentus, blaivumą, bet ir iškratė automobilį. Jokių pažeidimų nerado. Galiausiai pareigūnas Tomas Daukšys nusprendė man  skirti baudą (15 Eur) už tai, kad sustabdžiau automobilį ir neįsijungiau avarinio sustojimo šviesų. Esu nustebintas tokio policijos pareigūnų požiūrio į eismo dalyvius. Susidarė toks vaizdas, kad buvo ieškoma būdo surasti pažeidimą. Noriu sužinoti, ar  savaitgalį vyko koks nors specialus reidas, o gal tai yra įprasta pareigūnų patruliavimo praktika? Ar nebūtų užtekę įspėti manęs? – klausė Gintas.

Situaciją pakomentavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato  Reagavimo skyriaus vyresnysis tyrėjas Rolandas Rimkus.

– Dūmų be ugnies nebūna, vairuotojo elgesys toli gražu nebuvo tinkamas pareigūnų atžvilgiu. Peržiūrėjus vaizdo įrašą  matyti, kad  apie 17.28 val. tarnybinis automobilis prasilenkia su automobiliu „Citroen Berlingo“, Pramonės ir Švyturio gatvių sankryžoje. Policijos pareigūnams kilo įtarimas, kad vairuotojas gali būti neblaivus, todėl nutarta apsisukti ir sustabdyti vairuotoją blaivumo patikrinimui. Gedimino g. sustabdžius automobilį, vairuotojas ėmė agresyviai elgtis, į prašymus atidaryti  ir parodyti bagažinės turinį, atsakė „pasižiūrėk pats“. Mokė pareigūnus dirbti, užsipuolė, kad pareigūnai jį gaišina, neturi ką veikti ir panašiai, – situaciją pakomentavo R. Rimkus.

Vairuotojui policijos pareigūnai surašė administracinio nusižengimo protokolą pagal   Administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 1 d. „Kelio ženklų, žmonių vežimo reikalavimų nesilaikymas ar kitas Kelių eismo taisyklių pažeidimas“, kuriame sakoma, kad Kelių eismo taisyklėse nustatytos įspėjamųjų signalų naudojimo tvarkos pažeidimas užtraukia baudą nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų.

– Šiuo atveju vairuotojui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, kuriuo paskirta pusė sankcijoje numatytos minimalios baudos. Už šį pažeidimą įspėjimas netaikomas, – teigė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato  Reagavimo skyriaus vyresnysis tyrėjas R. Rimkus.

 

Šiąnakt ant kojų buvo sukelti Tauragės policijos pareigūnai. Nuo viaduko grasino nušokti septyniolikmetė.

Vakar naktį Dacijonuose pavogtas sidabrinės spalvos „BMW“ automobilis. 5 serijos modelis stovėjo privataus namo kieme, buvo užrakintas. Nukentėję asmenys apie vagystę informavo policijos pareigūnus, šie pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Raseinių rajone, Kryžkalnyje esančios degalinės aikštelėje, 61 metų vyras pistoletu grasino 58 metų vyriškiui ir privertė pasirašyti pinigų gavimo vekselio sutartį, – praneša Policijos departamentas. Nuostolis – 11780 eurų. Įtariamasis sulaikytas.

Antradienio pavakarę nuo laiptų iš didelio aukščio nukrito vos dvejų metų mergaitė. Vaikas po medikų apžiūros gydomas namie.