2019 Gegužės 23 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Per mėnesį dingo trys tauragiškiai

  • Įkelta: 2017-11-28
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Pirmadienį į pareigūnus kreipėsi dingusio 55 metų Jono Jankausko artimieji. Per pastarąjį mėnesį tai jau trečias dingęs tauragiškis – artimieji ir pareigūnai šaukiasi visuomenės pagalbos ieškant taip pat be žinios dingusių 89 metų Bronislavos Jorudienės bei 25 metų Arvydo Mockaus. 

„Dingo kaip į vandenį“

J. Jankausko brolienė Lina pasakojo, kad Gedgaudiškės kaime gyvenančio Jono, pasigesta penktadienio vakarą. Vyras išėjo į parduotuvę apsipirkti ir negrįžo.

– Jonas niekur nedirbo, turi neįgalumą, gyvena vienas. Netoliese gyvena jo mama, jiedu susieidavo, pabendraudavo. Jono pasigedome penktadienio vakarą – išėjo į Kryžkalnį apsipirkti ir negrįžo. Dingo kaip į vandenį,  – pasakojo L. Jankauskienė.

Pirmadienį apie dingusį informuotas Tauragės apskrities vyriausias policijos komisariatas, pradėtas ikiteisminis tyrimas. Pareigūnai peržiūrėjo Kryžkalnio parduotuvėje įtaisytos vaizdo kameros įrašus. Juose matyti, kad J. Jankauskas penktadienio pavakarę apsiperka ir išeina.

Vėliau muitininkai J. Jankauską matė keliu pareinantį nuo Kryžkalnio su baltu maišeliu rankose, tačiau namo jis taip ir negrįžo. Artimieji apklausinėjo dingusiojo draugus, išvaikščiojo pakeles, laukus, tačiau jokių vyro pėdsakų nerado. Pirmadienio vakarą J. Jankausko artimieji socialiniame tinkle „Facebook“ kreipėsi  į  visuomenę prašydami padėti surasti dingusįjį.

Tauragės AVPK atstovė spaudai Lina Banienė informavo, kad šiandien vyro paieškos  darbams bus pasitelktas kinologų šuo, jeigu J. Jankausko rasti nepavyks, rytoj dirbs paieškos būriai.

Ką nors žinančius apie dingusį J. Jankauską artimieji prašo informuoti tel. 8 637 38 791; 8 638 00 004 arba pranešti policijai.

Vaikino pėdos veda prie upės

Jau antrą savaitę artimieji neranda ir 25 metų dingusio tauragiškio Arvydo Mockaus. Šeima vaikino pasigedo lapkričio 18-osios vakarą. Lemtingą vakarą A. Mockus kartu su draugais Jurbarko rajone  šventė gimtadienį. Po šventės draugai Arvydą parvežė į senelio ūkį Rikyškiuose, tačiau pas senelį vaikinas taip ir nepasirodė. Apie nelaimę informuota Tauragės policija, kuri pradėjo paiešką, pagalbos kreiptasi ir į visuomenę, šukuotos vienkiemio apylinkės. Netoli prie senelio sodybos esančių tvenkinių  rasti ir vaikino daiktai – šlepetė, piniginė ir mobilusis telefonas. Narai patikrino netoli dingimo vietos esančius tvenkinius, tačiau nieko nerado, į pagalbą pasitelktas ir kinologų šuo.

Dingusio artimiesiems, draugams šukuojant Šešuvio pakrantes rasta antra vaikino šlepetė ir slydimo žymės. Jurbarko priešgaisrinės ir  gelbėjimo tarnybos ugniagesiai per savaitę išžvalgė upę,  tačiau jų  pastangos buvo bergždžios.

Kadangi A. Mockaus dingimo vieta yra Jurbarko rajone, Tauragės AVPK komisariato pareigūnai kartu su Jurbarko pareigūnais vykdė bendrus paieškos darbus. Vėliau paiešką perėmė Jurbarko policijos pareigūnai.

Pasak Jurbarko rajono policijos komisariato viršininko Aivaro Dumčiaus, penktadienį buvo kreiptasi į Policijos departamentą dėl sraigtasparnio pakėlimo, tačiau dėl prastų oro sąlygų sraigtasparnis nebuvo pakeltas.

Visgi žvalgyba iš viršaus buvo atlikta – giminaičiams į pagalbą atėjo Tauragės aeroklubo  pilotai. Buvo išžvalgytos vienkiemio apylinkės, paupys, tačiau daugiau dingusiojo pėdsakų surasti nepavyko.

– Kadangi paiešką perėmėme tik dabar, iš naujo tikriname visą informaciją. Aiškinamės, su kuo dingusysis bendravo, ar neturėjo priešų. Ar pastaruoju metu nebuvo užsidaręs. Fiziškai artimieji ir pareigūnai išžvalgė visas apylinkes, dabar atliekame kitus paieškos veiksmus – tikriname telefonų išklotines, analizuojame pokalbius internetinėje erdvėje.  Nuolat palaikome ryšį su artimaisiais, kurie nenuleidžia rankų ir tikisi geriausio, – kalbėjo A. Dumčius.

Pasak A.Mockaus sesers Vilijos Mockutės, vilti surasti brolį vis dar rusena, todėl  grupelė žmonių kasdien jo  ieško, tiek sausumoje, tiek vandenyje iš valties.

– Nebežinodami, ko griebtis, kreipėmės net į ekstrasensus, tačiau ir jų nuomonės skirtingos. Vieni sakė, kad brolis nebegyvas, o kiti tvirtino, kad Arvydas gyvas, – kalbėjo dingusio sesuo.

Išėjo į parduotuvę ir negrįžo

Tauragės AVPK pareigūnai ieško be žinios dingusios 89 metų Bronislavos Jorudienės, gyvenančios Tauragėje, Didvyrių gatvėje. Moteris iš namų išėjo spalio 27 d. ir iki šiol negrįžo.

Bronislava Jorudienė policijos pareigūnų duomenimis, 2017 m. spalio 27 d. apie 14.13 val. lankėsi parduotuvėje „Norfa“, Tauragėje (Stoties g.). Iš parduotuvės moteris išėjo apie 14.43 val. Senolė vilkėjo juodos spalvos odinę striukę, tamsiai mėlynos spalvos kelnes, rudos spalvos beretę, avėjo juodos spalvos batus su sagtimis. Rankose nešėsi spalvotą medžiaginį krepšelį bei ilgą žalios spalvos skėtį su kotu. Gyventojų, žinančių apie dingusios senolės buvimo vietą ar galinčių suteikti kitos informacijos, prašoma pranešti Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams.

 

Trečiadienio popietę Dariaus ir Girėno gatvėje, ties Tauragės rajono savivaldybės administracijos pastatu, vilkikas kliudė automobilio šoną ir nuplėšė apdailos juostą.

Penktadienį apie 7.20 val. automobilis sankryžoje mirtinai sužalojo vaiką. Patikslintais duomenimis, žuvo berniukas, besimokantis  M. Mažvydo progimnazijos pirmoje klasėje. 

Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teisme baigta nagrinėti išžaginimo byla. Jau anksčiau už smurtinį nusikaltimą teistam kaltinamajam skirta reali laisvės atėmimo bausmė.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai prašo gyventojų atpažinti asmenį, kuris užsipylė degalų ir už juos nesumokėjęs pasišalino iš įvykio vietos.