2019 Liepos 20 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Įtariama, kad Šilinės girininkijoje siaučia padegėjas

  • Įkelta: 2018-05-14
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Gaisrai miškuose nesiliauja – per kelias dienas kilo jau šeši, kadangi nei grybautojų, nei uogautojų šiuo sezonu nėra, įtariamas padegimas. Savivaldybėje sušauktas ekstremalių situacijų valdymo komisijos posėdis.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio vyriausiasis miškininkas  Antanas Gaudiešius sako, kad per kelias dienas miškas išdegė taip, kaip nebuvo išdegęs per penketą metų.

– Šiuo metu Tauragės miškuose pasiekta ketvirta gaisringumo klasė, artėjama prie pačios aukščiausios – penktosios. Miškas dega ruože nuo kariškių keliuko iki Žukų kelio. Visi gaisrai kyla Šilinės girininkijoje, palei keliukus. Matyt, pravažiuojant keliu kažkas padeginėja, kitaip nebus. Pirmasis gaisras šeštadienį kilo 42 miško kvartale, netoli kariškių bazės, antrasis naktį iš šeštadienio į sekmadienį – 30 kvartale, išdegė virš keturių hektarų miško paklodės. Šiandien degė miškas 16;15 kvartale ir už naujųjų kapinių. Iš viso šiandien gaisras kilo keturiose židiniuose, degė virš  1 ha miško plotas. Mišką gesino apie 50 miškininkų, gausios ugniagesių komandos ir karių pajėgos. Taip pat buvo padegtos dvi šakų krūvos,  – ekstremalių situacijų valdymo komisijos  posėdyje su situacija supažintino A. Gaudiešius.

Posėdžio metu svarstyta, kokių priemonių imtis, kad būtų užkirstas kelias galimam miškų gaisrų pavojui. Svarstyta apie ekstremalios situacijos paskelbimą, tačiau bent kol kas nuo šios minties susilaikyta, mat orų prognozės žada lietų.  Prašyta policijos pareigūnų pagalbos, kad skirtų papildomų pajėgų, kurie galėtų  patruliuoti Šilinės girininkijos miškais vingiuojančiais keliukais. Svarstyta apie draudžiamų ženklų miško prieigose įrengimą. Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis žadėjo susisiekti su pasieniečiais, kad reikalui esant, nakties metu virš Šilinės girininkijos būtų pakeltas sraigtasparnis. Miško plote, kur pastarosiomis dienomis siaučia gaisrai, ketinta įrengti vandens rezervuarą.

A. Gaudiešius pasakojo, kad dienos metu apie kilusius gaisrus informuoja trijose bokšteliuose budintys žmonės, tačiau didžiausia bėda naktį, kai žmonės baigia budėjimą. Tikimasi, kad galimą padegėją suvaldyti padės padidintas dėmesys ir mestos pajėgos.

Pirmadienio vakarą Mažonų seniūnijos Šaukėnų kaime policijos pareigūnai sulaikė ir į areštinę  uždarė du girtus traktorininkus. Abu „T40“ markės traktoriai nuvežti į Paberžės gatvėje esančią policijos aikštelę. Pareigūnai analogiško atvejo tikina nepamenantys.  

Praėjusią savaitę surengta neeilinė pareigūnų operacija, kurios metu suduotas triuškinantis smūgis Lietuvą ir kitas šalis šiurpinusiai „kamuolinių“ grupuotei. Paviešintame grupuotės narių sulaikymo vaizdo įraše matyti, kad viena iš sulaikymo operacijų įvykdyta ir Tauragėje, Norkaičių kaime. Tai patvirtino ir Policijos departamentas.

Finansinių bėdų turinčią UAB „Gralis“ užgriuvo teisiniai nemalonumai. Įmonės vadovui Gediminui Maškauskui Tauragės apylinkės teisme teko aiškintis, kodėl bendrovė, būdama skolinga valstybei beveik 10 tūkstančių eurų, pirmenybę teikė ne jai, o kitiems kreditoriams bei kodėl nesikreipiama į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo. G. Maškauskas savo ruožtu teigė, kad įmonė nebankrutuoja ir toliau gali sėkmingai dirbti.

Šeštadienio rytą, sankryžoje netoli degalinės „Viada“, susidūrė du automobiliai. „Audi“ nepraleido pagrindiniu keliu važiavusios „Honda“. Žmonės nenukentėjo, nors automobiliai apgadinti stipriai.