Vandalizmas žaidimų aikštelėje: sušaudė stendą, apdegino namelį
Įkelta:
2019-04-29
Nuotrauka

Į pavasarinę talką šeštadienį susirinkę Aerodromo bendruomenės „Aušra“ nariai liko priblokšti – rado apgadintą poilsio aikštelę, kurią buvo įsirengę savo pastangomis ir lėšomis. Chuliganai ne tik sugadino sūpynes – linksminosi išradingais būdais. Bandyta sudeginti žaidimų namelį, o stendas sušaudytas.

Bendruomenės „Tauragės aušra“ pirmininkas Aloyzas Turauskis „Tauragės žinioms“ sakė, kad žaidimų aikštelę nusiaubtą rado besiruošiant pavasarinei talkai, šeštadienį. Apie sugadintą bendruomenės turtą informuoti policijos pareigūnai ir ugniagesiai. Policija pranešė, jog pradėtas tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, o nuostoliai dar tikslinami. Anot A. Turauskio, iškviesti ir ekspertai, kurie tyrė, kokias šaunamaisiais ginklais buvo šaudoma. Pasak jo, greičiausiai tai – orinis pistoletas, galimai savadarbis.

Pirmadienį į įvykio vietą nuvykusi žurnalistė vaikų žaidimų aikštelę rado jau sutvarkytą – „Aušros“ bendruomenė šeštadienį plušėjo pavasarinės aplinkos švarinimo akcijos „Darom“ metu. Tačiau ant medinio vaikų žaidimo namelio aiškiai matyti deginimo žymės, apiplėšytas ir stogelis.

– Atėjom talkai ruoštis, ir radom padegtą namelį, sulaužytas sūpynes, stogą išplėšytą. Susitvarkėm, surinkom stiklus, šiukšles, gal dabar jau nurims, policija vis pravažiuoja, pasižiūri, – kalbėjo pirmininkas.

A. Turauskis pasakojo, jog žaidimų aikštelėje žmonės matė siautėjant keletą 12–15 metų paauglių.

– Mes patys nematėm, todėl ir kvietėm policiją. Yra žmonių, kurie matė, bandė pabaidyti juos. Bet dabar tokie įstatymai, kad baugu ką nors vaikams pasakyti, jei tėvai nesusitvarko, neišauklėja, svetimi neišauklės. Ne pirmą kartą nukenčia aikštelė, jie čia ateina parūkyti, įvairius gėrimus geria, šiukšlina, žiebtuvėlius sprogdina. Bandėm patys ieškoti, kai buvo stalus sulaužę, bet tegul tiria policija. Maždaug yra žinoma, kas, vardai surašyti, manau, greit suras, – sakė bendruomenės pirmininkas.

Vaikų žaidimo aikštelę bendruomenė „Tauragės Aušra“ yra įsirengusi ir prižiūri savo pastangomis. Žalioje pievelėje Vaivos gatvės gale įrengtos sūpynės vaikams, treniruokliai, suolelis, žaidimų namelis, tinklinio aikštelė.  Anot bendruomenės pirmininko, į aikštelę ateina tėvai su vaikais, žaidžia, džiaugiasi. Todėl labai nesmagu, kad kažkam jauki, žalia bendruomenės erdvė užkliūva. Pasak A. Turauskio, vienintelė išeitis atbaidyti chuliganus – įrengti stebėjimo kameras:

– Mieste juk irgi, vagia gėles, našlaites. Bet tik iki ten, kur stebėjimo kamera nepasiekia. Toj pusėj, kur kameros, nė viena našlaitė neišrauta. Policijos pareigūnai taip pat patarė, kad vaizdo kameros padėtų. Taigi, greičiausiai, susidėsim po kažkiek, ir pasistatysim, bus rami galva.

Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Tauragės rajone įvyko tragiškas eismo įvykis: 20-mečio vairuojama „Audi“ pervažiavo ant kelio gulėjusį 16-metį.
Nuotrauka
vairuotoja
Įkelta:
2021-01-16
Žmogaus mirtimi pasibaigusią avariją sukėlusi Jurgita K. teisme prisiekinėjo, kad jai gėda, ji labai gailisi, tačiau tai jos partrenkto vyro artimųjų neguodžia – mirusiojo atsiprašymai nesugrąžins. Be to, apklausiama pareigūnų ir teisme moteris pateikė net kelias versijas, kas įvyko, siekė kaltę suversti pačiam žuvusiajam, o galiausiai nustatyta, kad eismo įvykio metu ji buvo neblaivi. Be to,partrenkusi žmogų Jurgita K. jį paliko likimo valiai.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2021-01-15
Visuomenę sukrėtusioje byloje, kur Tauragės rajone, kaimo turizmo sodyboje nuo smurtinio išpuolio nukentėjo nepilnametė, – naujas posūkis. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas tenkino Klaipėdos apygardos prokuratūros kasacinį skundą. Prokuratūros nuomone, nuteistajam reikėtų taikyti realią laisvės atėmimo bausmę. Kaltinamasis iki tol buvo nuteistas lygtinai.
Nuotrauka
prekyba zmonemis
Įkelta:
2021-01-13
Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro (KOPŽI) vadovė Kristina Mišinienė savo gyvenimą skyrė kovai prieš nusikaltimus, kurių aukos dažniausiai jaučiasi bejėgės ir pačios sunkiai prabyla. Anot ekspertės, patiriančios spaudimą tiek iš išnaudotojų, tiek iš policijos pareigūnų prekybos žmonėmis aukos net nesitiki sulaukti pagalbos. Tačiau K. Mišinienės vadovaujama nevyriausybinė organizacija jau 20 metų dirba, siekdama užkardyti prekybos žmonėmis ir seksualinės prievartos atvejus Lietuvoje. Į KOPŽI akiratį visai neseniai pateko ir Tauragės apskrityje esantis Jurbarkas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-01-12
Policija vakar pradėjo tirti J. Navasaičio gatvėje esančiuose namuose įvykdytos vagystės aplinkybes. Ten gyvenanti šeima pasigedo santaupų.
Nuotrauka
žvakė
Įkelta:
2021-01-12
Vakar Skaudvilės miestelyje, apie 20.25 val., savo namuose rastas 45 m. vyro kūnas.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2021-01-12
Girtumas nėra pasiteisinimas ar lengvinanti aplinkybė – tai gerai sužino į teismą atvesti įtariamieji, kaltinami nusikaltimus įvykdę būdami neblaivūs. Apsvaigimą teisėjai vertina kaip sunkinančią aplinkybę. O kaltinamieji patys stebisi savo veiksmais – kartais jie blaiviu protu nesuvokia, kaip galėjo padaryti tokius nusikaltimus, dėl kurių tenka stoti prieš teismą. „Blaivas nebūčiau nė sugalvojęs to padaryti“, – dažnai teisėjams sako jie.
Nuotrauka
ruko
Įkelta:
2021-01-11
Dar 2013 metais administracine tvarka už kontrabandinių cigarečių laikymą nubaustas E. L. jam paskirtos baudos nemokėjo. Valstybė kantriai laukė, kol vyras sumokės baudą, tačiau šis, regis, ją pamiršo. Tad savo nusižengimą E. L. teko prisiminti iš naujo. Tiesa, kadangi vyras pinigų mokėti nepanoro, jam teks atlikti viešuosius darbus.
Nuotrauka
saviv
Įkelta:
2021-01-06
Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai pareikšti 7 asmenims, tarp kurių – 4 Jurbarko rajono savivaldybės administracijos darbuotojai: buvusi administracijos direktorė Vida Rekešienė, buvęs jos pavaduotojas Darius Juodaitis ir kiti du administracijos darbuotojai Rasa Pakštaitienė ir Monika Zarankienė. Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra.
Nuotrauka
antrankiai
Įkelta:
2021-01-05
To, ką išdarinėjo šis vyras, pakraupę klausėsi ir teisėjai, ir policijos pareigūnai. Šilalės rajone gimęs, anksčiau neteistas R. T. įtikėjo, kad jo buvusią sugyventinę apsėdo velnias. Šėtono išvarymo apeigos baigėsi išžaginimu. Nuo sistemingai smurtą prieš moterį naudojusio šilališkio kentėjo ir moters auginamos dukros – šias jis talžydavo diržu.  Tiesa, teismas nusprendė, kad mergaičių kančios vertos vos 500 eurų. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-27
Didžiausių metų švenčių ramybė ir susikaupimas aplankė ne visus: kai kam kilo noras krėsti šunybes: mikrorajone apgadinti net keli automobiliai, o Šakvietyje pasikėsinta pavogti „Audi A4“. Laimei, automobilis jau surastas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-26
Anksčiau už fizinio skausmo sukėlimą teistas Tauragėje stogdengiu dirbantis V. S. įklimpo į skolas. 17-metei dukrai alimentus mokantis tėvas dabar turės pagalvoti, iš kur sumokėti ir 3 tūkst. eurų baudą už vairavimą neblaiviam. Vyro istorija primena įtempto siužeto filmą – stogdengį girtą prie vairo pastebėjo ir jį sustabdė iš paskos važiavęs vairuotojas, kuris su girtuokliu dar ir apsistumdė. Visa tai stebėjo pilietiško vairuotojo, užkirtusio kelią avarijai, mažamečiai vaikai ir žmona.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-25
Nors šiais metais Lietuva Kūčias pasitiko aptuštėjusiomis aikštėmis šalia pagrindinių miesto elgių ir praretėjusių žmonių gretomis prie šventinių stalų, net neabejojama, kad ir šiais metais pareigūnams darbo netrūks, mat iš prekybos centrų alkoholiniai gėrimai buvo šluojami, o žinia, velnio lašai dažnai pastūmėja daryti nusikaltimus. Tačiau girtumas – toli gražu ne vienintelė per Kūčias įvykdomų nusikaltimų priežastis. „Tauragės žinios“ nusprendė išsiaiškinti, kokie nusikaltimai įvyksta per švenčiausią metų  dieną – Kūčias.