2020 Liepos 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Kyšio davimu kaltintas vyras įrodė esąs nekaltas

  • Įkelta: 2019-06-21
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės rajono gyventojas, dar užpernai, gruodžio 11-ąją, apkaltintas kyšio davimu policijos pareigūnui, išteisintas. Tauragės apylinkės teismas paskelbė, kad kaltinamasis veikos, turinčios nusikaltimo ar nusižengimo požymių,nepadarė.

Kaip skelbiama teismo nuosprendyje, V. Z., būdamas neblaivus (1,6 prom.),susikivirčijo su buvusia žmona, su kuria kartu gyveno, ir ši iškvietė policijos pareigūnus. Vyras teismui pasakojo, kad moteris ėmė šūkauti, grasino iškviesianti policiją. Norėdamas išvengti didesnio konflikto, vyras išėjo į kiemą. Buvusi žmona policiją visgi iškvietė. Policininkai neblaivų vyrą nuvežė į policijos komisariatą, nors ir nenustatė smurto artimoje aplinkoje fakto. Nekonfliktavo vyriškis ir su pareigūnais.

Teismo posėdžio metu kaltinamasis pasakojo, kad, vykstant į komisariatą policijos automobiliu, prašė pareigūnų jį paleisti, kadangi nieko neteisėto nepadarė, tačiau pareigūnai vis tiek jį ten vežė. Supratęs, kad greičiausiai komisariate teks ilgiau pabūti, vienam iš pareigūnų davė piniginę su joje buvusiais 248 eurais. Vyras teisinosinet nežinojęs, kiek pinigųyrapiniginėje, tačiau žinojo, kad areštinėje paimami visi daiktai. Dėl girtumo jis neprisiminė visų įvykio aplinkybių, tačiau neturėjo ketinimo papirkti pareigūnus.

Nors apklausiami pareigūnai teisme teigė, kad vyrą vežė į komisariatą išblaivymui ir administracinio nusižengimo protokolo surašymui už neblaivaus asmens pasirodymą viešoje vietoje, teismo šie pareigūnų paaiškinimai neįtikino. Vyrui protokolas už nusižengimą nebuvo surašytas. Pareigūnai negalėjo paaiškinti, kaip užfiksavo viešą vietą, kurioje, jų teigimu, vyras buvo neblaivus, kadangi pagal iškvietimą vyko į kaltinamojo namus.

Vienas iš pareigūnų teismui nurodė, kad vyrą įspėjo dėl kyšio davimo, tačiau garso įrašo, kuris buvo darytas tarnybiniame automobilyje, aprašyme tai neužfiksuota. Be kita ko, jo kolega nurodė, kad negirdėjo, kaip buvo siūlomas kyšis, tik pamatė, kad antrasis pareigūnas grįžo į automobilį nešinas pinigine.

Teismas konstatavo, kad nepasitvirtinus iškvietimo priežasčiai, pareigūnai neturėjo teisinio pagrindo vyrą vežti išblaivymui iš jo namų, nes nenustatyta, kad jis būtų elgęsis agresyviai ar būtų smurtavęs prieš buvusią sutuoktinę.

Teismo vertinimu, situacija, kurią prokuroras įvertino kaip kyšio davimą, nebūtų susidariusi, jei pareigūnai, laikydamiesi Policijos pareigūnų veiklos instrukcijos reikalavimų, būtų sudrausminę ir įspėję vyriškį dėl galimos atsakomybės. Šiuo atveju to nebuvo padaryta. Nesant objektyvių įrodymų, kad vyras turėjo realų ketinimą papirkti pareigūną, bei nenustačius, už kokius neteisėtus veiksmus toks kyšis galėjo būti duodamas, priimtas išteisinamasis nuosprendis.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

 

Policijos pareigūnai pranešė apie Raseinių rajone sustabdytą automobilį, kuriame aptikta nemaža kontrabandinių cigarečių siunta, iš viso 3 999 pakeliai. Akcizines prekes neteisėtai gabenęs pilietis – tauragiškis.

Šiąnakt girti jaunuoliai siautėjo Stoties gatvėje. Pranešama, jog įsismarkavę 21-erių ir 19-os piliečiai išdaužė svetimo automobilio ir dviejų butų langus.

Tauragės policija praneša, jog vakar 55-erių gyventojas įkliuvo su 30 l naminukės. Už tai vyriškiui gresia baudžiamoji atsakomybė.

Smurtas prieš paauglę Tauragės rajono kaimo turizmo sodyboje sukrėtė visą šalį. Stipriai sumušta mergina gydoma reanimacijoje, o jos artimieji kreipėsi pagalbos į visuomenę. Tuo metu įtariamasis toliau lanko mokyklą.

Vakar pavakare Jovarų mikrorajone be sąmonės rastas 52-ejų vyriškis. Galimai sumuštas žmogus paguldytas į ligoninę.

„Tauragės žiniose“ rašėme apie kovo pabaigoje pavogtą kasos aparatą iš degalinės Žygaičiuose. Policija praneša sugavusi vagį, kuris apšvarino ne tik šią, bet ir Vaidatonių kaime esančią degalinę. Identifikuoti įtariamąjį padėjo pastarojoje buvusios vaizdo kameros.

Į pavasarinę talką šeštadienį susirinkę Aerodromo bendruomenės „Aušra“ nariai liko priblokšti – rado apgadintą poilsio aikštelę, kurią buvo įsirengę savo pastangomis ir lėšomis. Chuliganai ne tik sugadino sūpynes – linksminosi išradingais būdais. Bandyta sudeginti žaidimų namelį, o stendas sušaudytas.

Vasario 22 dieną dingęs tauragiškis karys, po trijų mėnesių intensyvių paieškų, rastas negyvas, skelbia portalas 15min.lt. Kaune dingusio Deivido Petkaus kūnas aptiktas Nemune.

Sekmadienio naktį Žygaičiuose esančioje degalinėje pasidarbavo plėšikai. Iš ryto į darbą atėję degalinės darbuotojai pasigedo kasos aparato.

Šiąnakt iš Skaudvilės tvenkinio ištrauktas penkiolikmečio kūnas. Vaikino artimieji pasigedo šiam negrįžus iš mokyklos, buvo paskelbta paieška. Naktį tvenkinio dugne skenduolį rado ugniagesiai. 

Vakar popiet miesto centre įvykdytas įžūlus apiplėšimas. Trys jaunuoliai gatvėje garbaus amžiaus moteriai iš rankų išplėšė rankinę.

​Jau skelbėme, jog visą vasarį Tauragės AVPK pareigūnai aktyviai patruliavo nežymėtomis transporto priemonėmis, fiksuodami kelių eismo taisyklių pažeidėjus. Pastebėta, jog išjungus greičio matuoklius stipriai padaugėjo greičio viršytojų. 

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai praneša toliau aktyviai fiksuojantys vairuotojus, kurie nesilaiko kelių eismo taisyklių reikalavimų keliuose. Patruliuojama ir policijos skiriamaisiais ženklais nežymėtais automobiliais.

 

Trečiadienį Tauragės apylinkės teismas atmetė Audriaus Bitino ieškinį, kuriame jis prašė panaikinti savivaldybės Tarybos sprendimą. Praėjusių metų rugsėjo mėnesį atleistas Sporto mokyklos direktorius turės padengti beveik 3,5 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų. Tiesa, šį sprendimą A. Bitinas dar gali apskųsti.

Šeštadienį, 19.30 val., į Stoties gatvės ir Tremtinių kelio sankryžą skubėjo specialiosios tarnybos – geležinkelio pervažoje įvyko avarija. Bendruoju pagalbos telefonu buvo pranešta apie eismo įvykį, kurio metu traukinys rėžėsi į lengvąjį automobilį.

Pastarosiomis dienomis policija pranešė apie tris atvejus, kai gyventojai rado apgadintus ar apvogtus savo automobilius.

Trečiadienį Lietuvos prokuratūra minėjo 100-mečio jubiliejų. Nežinia, ta ar kita proga išvakarėse Tauragės apygardos prokuroras Eduardas Builisovas kilnojo taurelę, tačiau darbo dienos pabaigoje jis įkliuvo prie vairo girtas. Pasak Tauragės apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro, E. Builisovas nuo pareigų nušalintas, o Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo ikiterisminį tyrimą.

Paryčiais ugniagesiai buvo iškvieti į Birutės gatvę. Atvira liepsna degė trisdešimties metų senumo „Citroen“.

Penktadienio rytas vėl paženklintas avarija. 8.00 val., Prezidento gatvėje, netoli M. Mažvydo progimnazijos susidūrė du automobiliai Opel ir „WV Touran“. Nukentėjusių nėra, tačiau abi transporto priemonės apgadintos stipriai.

Šįryt, apie 8 val. Gedimino ir Prezidento gatvių sankryžoje susidūrė du automobiliai. Nukentėjusių nėra, tačiau vienas iš automobilių, „VW Passat“, apgadintas smarkiai.

Iki 2016 metų Pagramančio regioninio parko direktorius pareigas ėjęs, o vėliau Rietavo miškų urėdo konkursą laimėjęs Vaidotas Šliogeris sulaukė teismo sprendimo. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai nustatė, kad jis kartu su kolega klastojo VĮ Rietavo miškų urėdijos viešųjų pirkimų dokumentus.

Kaip informavo Tauragės apylinkės teismo atstovas ryšiams su visuomene Mindaugas Radvila, teismas paskelbė nuosprendį 25 metų tauragiškiui, kuris pripažintas kaltu dėl vagystės įsibrovus į svečių namelį. R. V. paskirta reali 2 metų laisvės atėmimo bausmė.

Sulaikytas vogtas BMW X5
  • Įkelta: 2018-11-16

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja apie sėkmingą operaciją sulaikant automobilių vagis. Lapkričio 14-ąją, prieš pat vidurnaktį, realizuodami kriminalinės žvalgybos informaciją, pareigūnai surengė pasalą asmenų grupei, užsienyje vogusiai prabangius automobilius ir pargabendavusiai juos į Lietuvos Respubliką.

Šalia Sungailiškių trasos, kurioje metai iš metų vyksta automobilių lenktynės – antras eismo įvykis per dvi savaites. Spalio 13-ą jaunuoliai žvyrkelyje išvertė apšvietimo stulpą, tuomet niekas nenukentėjo. Lapkričio pirmąją kitų vaikinų pasivažinėjimas baigėsi liūdniau – vienas iš į griovį nulėkusio automobilio keleivių išvežtas į ligoninę.

Pirmadienio rytą socialiniuose tinkluose tauragiškiai dalijosi filmuotu vaizdeliu, kuriame matyti nuo M. Mažvydo liuteronų bažnyčios per sankryžą skriejantis policijos ekipažas su švyturėliais. Paaiškėjo, jog pareigūnai gaudė nedrausmingą motorolerio vairuotoją.