2020 Vasario 18 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Teismas skyrė baudą grožio salono „Tavo stilius“ vadovei

  • Įkelta: 2020-01-10
Autorės nuotrauka

Vakar Tauragės apylinkės teismas paskyrė 2 tūkst. eurų baudą Tauragėje veikiančio grožio salono savininkei už beveik 25 tūkst. eurų pajamų neįtraukimą į apskaitą ir klaidingų metinių pajamų pelno deklaracijų pateikimą.

„Tauragės žinių“ duomenimis, bauda skirta Remigijai Jasulaitienei, Atgimimo aikštėje esančio grožio salono „Tavo stilius“ savininkei.

Bylos duomenimis, grožio salono savininkė nuo 2018 m. sausio 1 d. iki 2019 m. lapkričio 30 d. tendencingai neapskaitė iš klientų gautų pajamų už šiems suteiktas kirpimo paslaugas bei parduotas priežiūros priemones.

„Ji būdama atsakinga už įmonės buhalterinės apskaitos organizavimą, ataskaitų pateikimą bei veiklą, į apskaitą neįtraukė visų ūkinių operacijų ir įvykių. Ji taip pat nesilaikė teisės aktų keliamų reikalavimų dėl darbo su kasos aparatu, dėl ko FNTT pareigūnai patikrinimo metu kasos aparate rado 100 eurų perteklių, nors pagal kasos aparato duomenis, kasoje piniginių lėšų iš viso neturėjo būti. Moteris pateikė prašymą bylą nagrinėti jai nedalyvaujant. Prašyme nurodė, kad dėl padarytų nusižengimų gailisi ir prašė skirti švelnesnes nuobaudas“, – rašoma spaudai išplatintame Tauragės apylinkės teismo pranešime.

Teismas įvertinęs byloje esančių ir nustatytų įrodymų visumą, konstatavo, jog moters kaltė dėl buhalterinę apskaitą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų įrodyta. Moters atsakomybę lengvinančiomis aplinkybėmis teismas pripažino tai, kad ji pripažino padariusi administracinius nusižengimus, dėl jų nuoširdžiai gailėjosi bei juos padarė sulaukusi 65 metų.

„Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Anksčiau už tokio pobūdžio nusižengimus ji nėra bausta. Be to, grožio salono vadovė teismui pateikė duomenis, kad įtraukė į įmonės buhalteriją neapskaitytas gautas pajamas, patikslino metinę pelno deklaraciją bei jau sumokėjo dalį pelno mokesčio valstybei už anksčiau neapskaitytas pajamas“, – rašoma pranešime.

Teismas atsižvelgdamas į moters prašymą bei bylos nagrinėjimo metu nustatytas aplinkybes, konstatavo, kad administracinės nuobaudos tikslai gali būti pasiekti paskyrus švelnesnes nuobaudas nei numatyti sankcijų minimumai, o atliktas FNTT patikrinimas pažeidėją įtakos prevenciškai daugiau nebedaryti tokio pobūdžio administracinių nusižengimų.

Didžiausia įmanoma sankcija už šiuos pažeidimus užtraukia baudą iki 5 590 eurų.

Nutarimas per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) šį mokesčių slėpimo atvejį Tauragėje aprašė dar gruodžio viduryje. FNTT Klaipėdos apygardos valdybai atlikus Tauragėje veikiančios kirpyklos patikrinimą, nustatyta, kad darbo vietą grožio specialistėmis nuomojančios bendrovės direktorė neįtraukia į apskaitą pajamų, gautų už klientams teikiamas paslaugas ir parduotas priežiūros priemones.

Įvertinus patikrinimo metu pateiktus paaiškinimus, išanalizavus įmonės pateiktus buhalterinės apskaitos dokumentus, nustatyta, kad į įmonės pajamas šiemet ir pernai iš viso neįtraukta beveik 25 tūkst. eurų už suteiktas kirpimo paslaugas ir parduotas priežiūros priemones (šampūnus, dažus, lakus, oksidantus ir kt.).

Kirpykla veikia Tauragės centre, joje paslaugas teikia 6 grožio specialistės, dirbančios pagal verslo liudijimus: kirpėjos, manikiūrininkės.

Nemalonumai pirmadienį aplankė Šilutės rajono ūkininką. 9 val. ryte atvykus į kiaulių fermą pastebėta, jog dingo ten stovėjęs automobilis „Ford Transit“.

Apie 13 val. lengvasis automobilis partrenkė Tilžės plentą dviračiu kirtusį vyrą. Dviratininkas išvežtas į ligoninę.

Tauragės garbės pilietis, tautodailininkas Antanas Bagdonas po savo mirties paliko didžiulę kūrinių kolekciją – bemaž 400 darbų. Iki šiol jie saugomi Griežpelkiuose, Virginijos ir Petro Dedūrų kaimo turizmo sodyboje. Kolekcija buvo tapusi nesantaikos tarp Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ ir P. Dedūros priežastimi. Tašką ginče padėjo Tauragės apylinkės teismas: pripažinta, kad ji priklauso muziejui.

Vakar Jūros upėje rastas pirmadienį dingusios moters kūnas. Moters aktyviai ieškojo policijos pareigūnai, Dapkiškių bendruomenė ir kaimynai.

Vos nugriaudėjus naujametiniam fejerverkui muštynės kilo Tauragės dvaro kaime. Šeši vyrai užpuolė dvidešimtmetį, sulaužė nosį. Popiet neblaivus 35-erių metų vyras gąsdino Tauragės autobusų stoties lankytojus, vieną jų sumušo. Vakarop, apie 17.40 val., konfliktas kilo tarp Dainavos g. gyvenančių sugyventinių.