2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Kodėl verslininkas išdrįso žmones vadinti kiaulėmis?

  • Įkelta: 2010-06-28
Daivos Sitnikienės nuotrauka

info@taurageszinios.lt

„Tauragės žiniose“ išspausdinus straipsnį „Verslininko sklypą tauragiškiai verčia sąvartynu“, į redakciją užsukęs tauragiškis mūsų korespondentę tikino, kad ir verslininkas Edmundas Abromas, ir korespondentės pakalbintas aplinkosaugininkas sakė netiesą.

Vyras (jo pavardė redakcijai žinoma) įsitikinęs, jog verslininkui Edmundui Abromui naudinga, kad tauragiškiai į jo sklypą suveža statybines ir kitokias atliekas, kurios esą užverčiamos žemėmis. Aplinkosaugininkai, skaitytojo nuomone, tik apsimeta nežiną, kuo užversta dauba ir buvęs tvenkinys, kuriame veisėsi žuvys, plaukiojo gulbės. Į redakciją užsukęs tauragiškis piktinosi verslininko žodžiais, kad yra žmonių kiaulių. Skaitytojas redakcijai paliko laišką, kurį spausdiname:

„Jūsų laikraštį ir darbą gerbiu. Perskaitau beveik viską, o straipsnį „Verslininko sklypą tauragiškiai verčia sąvartynu“ perskaičiau kelis kartus. Pyktis ima dėl neteisybės. Jūs nekalti, Jums meluoja ir tas verslininkas, ir gamtosaugininkas. <...> Koks ten buvo sklypas? Keli metrai žemės, o toliau pelkės, tvenkiniai, laukinė gamta. Ar jis nematė, kokį sklypą perka? Matė. Tik aklas galėjo nematyti. Tas gudrutis iš anksto buvo viską apgalvojęs: užversiu visokiausiu šlamštu ir štai, bus sklypas. <...> Ir štai prieš kelerius metus atsirado raudona lentelė su užrašu: priimu statybinį laužą. Tada ir pradėjo visi viską vežti. Net šiferį, padangas, visokias izoliacines medžiagas. O anais laikais izoliacijai dažniausiai naudodavo asbestą. Tai pavojingos medžiagos ir žmogui, ir gamtai, ir visai gyvūnijai. Netoliese teka Beržės upelis. Tai pasakykit, kiek metų sunksis nuodai į gruntinius ir atvirus vandenis? Amžinai! Užteks ir mums, ir vaikams, ir proanūkiams. <...> Šiukšles traktoriumi užlygino, užpylė šiek tiek juodžemiu. Užžėlė žolytė, kaip gražu. Pakeitė lentelę. Dabar ji žalia. Tikrai dabar parašyta, kad šiukšles draudžiama pilti. Aš į tą lentelę, žalią, atkreipiau dėmesį tik po Jūsų straipsnio. Ir tie kurie dar atveža visokio šlamšto, garantuoju, kad net nepastebėjo pasikeitimo. Jeigu jis toks sąžiningas, kaip galėjo nematyti, ką veža į jo sklypą, ką jo darbininkai stumdo žemyn. O gamtosaugininkai ką darė? Tiek metų vežė kalnus šiferio ir nieko. <...> Jo sklypas, jis ir turi atsakyti. Be jokių išlygų!“

Tačiau verslininkas Edmundas Abromas „Tauragės žinias“ tikina, kad jo sklype niekad nebuvo lentelės su užrašu „Priimu statybinį laužą“. Jis sako tokią lentelę ir pats kažkur buvo matęs, tik neprisimena kur. Esą priešingai – už savo lėšas jam ne kartą teko vežti šiukšles į Ližių, vėliau – Leikiškės sąvartyną.

– Visiškas prasimanymas. Kam man tos padangos, šiferis? Ar ant padangų ką nors gali pastatyti? Nebevalioju jau kovoti su šiukšlintojais. Teks šlagbaumą pastatyti, kad be mano žinios nieko neįvežtų, – sakė verslininkas.

Birželio pradžioje prekyvietėse pasirodė pirmosios braškės. Išsiilgę šių uogų pirkėjai negailėjo 12 litų už kilogramą. Braškės beveik nepinga, o turguje įsigyti lietuviškose lysvėse užaugintų raudonųjų uogų beveik neįmanoma.
Dariaus ir Girėno gatvėje duris atvėrė naujas gėlių salonas. Jo bendrasavininkės Vaida Jurgilaitė ir Gražina Preikšaitienė tauragiškiams siūlo ne tik įvairų rūšių gėlių, bet ir švenčių aksesuarų.
Aludės Vytauto gatvėje savininkė Veronika Geštautienė ieško patalpų nuomininko. Daugiau nei 10 metų gyvavusi užeiga netrukus bus uždaryta.
Vietoje populiarios kavinės „Justė“ J. Tumo-Vaižganto gatvėje atidaryta baldų iš Vokietijos parduotuvė.
Duris užveria „Pupa“
  • Įkelta: 2010-05-28
Vaikiškais drabužėliais ir avalyne prekiaujanti parduotuvė „Pupa“, įsikūrusi viešbutyje „Tauragė“, skaičiuoja paskutines gyvavimo dienas.