2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Lietuviškų braškių turguje beveik nėra

  • Įkelta: 2010-06-14
Tomo Raulinavičiaus nuotrauka

Birželio pradžioje prekyvietėse pasirodė pirmosios braškės. Išsiilgę šių uogų pirkėjai negailėjo 12 litų už kilogramą. Braškės beveik nepinga, o turguje įsigyti lietuviškose lysvėse užaugintų raudonųjų uogų beveik neįmanoma.

Tauragės turgelyje pardavinėjamų braškių gausu. Už lenkiškų kilogramą prašoma 7 litų, už lietuviškųjų 10–11 litų.

Dauguma prekybininkų sako uogas atsivežantys iš gerai žinomų Lietuvos braškynų. Tačiau „Tauragės žinių“ duomenimis pardavėjai sukčiauja ir atvežtines uogas parduoda už mūsų darželiuose auginamų uogų kainą. Prisistatyti nepanorusi prekybininkė žurnalistą patikino, kad braškės sumaišomos prieš parduodant, siekiant uždirbti kuo daugiau. Jos teigimu, įsigyti lietuviškų braškių turguje beveik neįmanoma.

Tarp Skaudvilės ir Adakavo esančiame Šidagių kaime nedidelį braškių darželį puoselėja Alfonsas Zemblys. Vyras sako, kad uogos dėl per didelės drėgmės pradėjo pūti. Ankstyvą jų derlių užtikrina agroplėvele apdangstytos lysvės. 20 kilogramų dienos derlių Alfonsas sako parduosiąs per gerą valandą. 11 litų už kilogramą kaina pirkėjų neatbaido, o lenkiškųjų uogų konkurencija jam nebaisi.

Dariaus ir Girėno gatvėje duris atvėrė naujas gėlių salonas. Jo bendrasavininkės Vaida Jurgilaitė ir Gražina Preikšaitienė tauragiškiams siūlo ne tik įvairų rūšių gėlių, bet ir švenčių aksesuarų.
Aludės Vytauto gatvėje savininkė Veronika Geštautienė ieško patalpų nuomininko. Daugiau nei 10 metų gyvavusi užeiga netrukus bus uždaryta.
Vietoje populiarios kavinės „Justė“ J. Tumo-Vaižganto gatvėje atidaryta baldų iš Vokietijos parduotuvė.
Duris užveria „Pupa“
  • Įkelta: 2010-05-28
Vaikiškais drabužėliais ir avalyne prekiaujanti parduotuvė „Pupa“, įsikūrusi viešbutyje „Tauragė“, skaičiuoja paskutines gyvavimo dienas.
Praeivius atgaivina ledai
  • Įkelta: 2010-05-21
Jau trečią vasarą miesto praeivius atgaivina iš margo autobusiuko pardavinėjami ledai. Prekybininkė Jolita sako, kad klientų netrūksta – jų ledai skiriasi nuo tų, kuriais prekiauja parduotuvės, yra švieži ir labai gardūs.