2020 Rugsėjo 30 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

„Rimtija“ griebiasi permainų

  • Įkelta: 2010-06-30
Karinos Sėrikovos nuotrauka

Prezidento gatvės praeivių akys krypsta į rekonstruojamą „Rimtijos“ laidojimo namų aikštelę. Ne paslaptis ir tai, kad į redakciją skambina tauragiškiai, norintys sužinoti, ar tik ne už biudžetinius pinigus mero Prano Petrošiaus šeimai priklausantys laidojimo namai tvarkomi.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus „Tauragės žinioms“ teigė, kad „Rimtijos“ aikštelė rekonstruojama ne už biudžetines, o už privačias lėšas.

Pasak įmonės „Rimtija“ direktoriaus Dariaus Petrošiaus, šiuo metu prie laidojimo namų vyksta aikštelės atnaujinimo darbai.

– Kadangi prie laidojimo namų nuolat laikydavosi didžiulė bala, reikėjo tą problemą taisyti, – sakė vienas laidojimo namų savininkų D. Petrošius.

Pasak įmonės vadovo, darbai ilgai neužsitęs, tačiau ateityje „Rimtija“ planuoja ir daugiau permainų, dėl kurių gali būti uždaryta viena iš kelių šarvojimo salių.

„Tauragės žinioms“ savo pavardės skelbti nepanoręs Šilalės verslininkas Sergėjus Tauragėje atidaro stogo dangų, jų priedų, fasado dangos ir apšiltinimo prekių parduotuvę. Mezgantis vis platesnį prekybinį tinklą UAB „Tiekimo lyderis“ savininkas įsitikinęs sėkmingo verslo plėtra.
„Tauragės žiniose“ išspausdinus straipsnį „Verslininko sklypą tauragiškiai verčia sąvartynu“, į redakciją užsukęs tauragiškis mūsų korespondentę tikino, kad ir verslininkas Edmundas Abromas, ir korespondentės pakalbintas aplinkosaugininkas sakė netiesą.
Birželio pradžioje prekyvietėse pasirodė pirmosios braškės. Išsiilgę šių uogų pirkėjai negailėjo 12 litų už kilogramą. Braškės beveik nepinga, o turguje įsigyti lietuviškose lysvėse užaugintų raudonųjų uogų beveik neįmanoma.
Dariaus ir Girėno gatvėje duris atvėrė naujas gėlių salonas. Jo bendrasavininkės Vaida Jurgilaitė ir Gražina Preikšaitienė tauragiškiams siūlo ne tik įvairų rūšių gėlių, bet ir švenčių aksesuarų.
Aludės Vytauto gatvėje savininkė Veronika Geštautienė ieško patalpų nuomininko. Daugiau nei 10 metų gyvavusi užeiga netrukus bus uždaryta.
Vietoje populiarios kavinės „Justė“ J. Tumo-Vaižganto gatvėje atidaryta baldų iš Vokietijos parduotuvė.
Duris užveria „Pupa“
  • Įkelta: 2010-05-28
Vaikiškais drabužėliais ir avalyne prekiaujanti parduotuvė „Pupa“, įsikūrusi viešbutyje „Tauragė“, skaičiuoja paskutines gyvavimo dienas.
Praeivius atgaivina ledai
  • Įkelta: 2010-05-21
Jau trečią vasarą miesto praeivius atgaivina iš margo autobusiuko pardavinėjami ledai. Prekybininkė Jolita sako, kad klientų netrūksta – jų ledai skiriasi nuo tų, kuriais prekiauja parduotuvės, yra švieži ir labai gardūs.
Nuo penktadienio „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos teritorijoje veikia čekų atrakcionai.
Nuo šiol prekiaus mėsa
  • Įkelta: 2010-05-17
Kurį laiką stovėjusi tuščia „Kaišiadorių paukštyno“ produkcija prekiaujanti krautuvė Bažnyčių gatvėje 4 ir vėl atveria duris. Nuo šiol ten bus prekiaujama mėsos gaminiais.
Savaitgalį balionai puošė ir kavinės „El Creco“ turėklus. Jie bylojo apie pagaliau pasibaigusius remonto darbus. Kavinės savininkas graikas Stergios Tsakalipis „Tauragės žinioms“ sakė, kad darbas kavinėje jau įsibėgėjo ir kad ši vieta sulaukia gausaus tauragiškių dėmesio.
Gegužės 4-ąją sukako metai, kai Vytauto gatvėje praeivius kvapais vilioja kebabinė „Pas Ahmedą“. Iš Turkijos atvykęs verslininkas „Tauragės žinioms“ atskleidė, kad Lietuvoje valdo tris greitojo maisto pardavimo taškus.
Uždengti parduotuvės „Žana“ langai ir joje jau keletą savaičių triūsiantys darbininkai byloja apie pokyčius drabužiais prekiavusioje krautuvėje.
Daugelio tauragiškių pamėgti vietinės verslininkės Birutės Aleksėjienės gaminiai – cepelinai, koldūnai, žemaičių blynai ir picos dingo iš prekybos.
Su Liudu Mikalausku, jo mama Virginija ir sužadėtine Sigita kalbėjomės tuoj po Velykų. Daug laiko Liudas sakė neturįs, skubąs į Kauną, kurį jau laiko savo namais. Šįkart susitikome ne tik paklausti, kaip sekasi išgarsėjusiam tauragiškiui, bet ir pasmalsauti, kokio verslo ėmėsi jo mama. Virginija sako, kad geriausias jo patarėjas – Liudas. Gaila tik, kad susitinka jiedu labai retai.
Ateities tako ir Gedimino gatvės daugiabučių gyventojai, pamatę rekonstruojamą buvusią boilerinę, ėmė svarstyti, kas gi ten bus.
Verslininką, Tauragėje ir už šalies ribų gerai žinomos baldų gamybos įmonės „Alantas“ savininką Juozą Kniukštą spaudžia skolos. Rajono savivaldybės Tarybos narys skelbiasi išparduodąs dalį savo turto.
Sunki žinia tauragiškiams – iš Tauragės traukiasi Švedijos elektronikos gamybos koncerno „Note“ antrinė įmonė „Note Tauragė“. Bedarbiais liks 111 prieš 12 metų Tauragės mieste įkurto fabriko darbuotojų.
Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius meta gelbėjimo ratą krašto verslui – sušauktas pirmasis jo ir verslo atstovų pasitarimas, skirtas išsiaiškinti, ko šiandien verslui labiausiai trūksta. Tačiau iš kviestų 400 verslininkų į susitikimą su rajono vadovu atvyko vos 12.
Sausio 14-ąją UAB „Švytis“ vystomame Tauragės industriniame parke viešėjo trys verslininkai iš Anglijos. Tikimasi, kad pernai Londone su Anglijos verslininkais užmegztas ryšys duos teigiamų rezultatų – Anglijos verslininkai renkasi vietą dujų turbinų fabriko statybai.