2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Anglijos darželinukai sėdės ant Tauragėje pagamintų kėdučių

  • Įkelta: 2010-07-12
Angliją jau pasiekė pirmoji iš „Medinėjos“ išgabenta vaikiškų lauko baldų siunta, įmonė, šiuos baldus įsigijusi, net svarsto tokių baldų gamybą iš Kinijos perkelti į Europą ir gal net į Tauragę. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Smulkųjį verslą išgelbėti dar gali eksportas – įsitikinęs jau daugiau nei dešimtį metų Tauragėje gyvuojančios įmonės „Medinėja“ savininkas Stasys Maziliauskas. Prieš keletą dienų į Angliją išlydėjęs pirmąją įmonės pagamintą lauko baldų siuntą, skirtą šios šalies mokykloms ir vaikų darželiams, verslininkas tikisi, kad sunkmetį išgyventi vis dėlto pavyks.

– Jei ne ryšiai su Anglija, šitas užsakymas, už ką esu dėkingas savo kolegai Tauragės industrinio parko atstovui Linui Stankui, nežinau, kaip būtų. Turbūt būtų tekę nemokamų atostogų išleisti visus septyniolika įmonės darbuotojų, – „Tauragės žinioms“ sakė iki šiol medines šarvuotas duris gaminusios įmonės savininkas Stasys Maziliauskas.

Į Angliją prieš keletą dienų išvyko pirmasis sunkvežimis „Medinėjos“ produkcijos. Tai mediniai lauko baldai, skirti Anglijos vaikams ir moksleiviams. Verslininkas sako labai apsidžiaugęs, kad bandomieji pavyzdžiai įmonei, Anglijos švietimo įstaigoms tiekiančiai baldus ir įvairias mokymo priemones, patiko. Esą šios šalies verslininkai jau susidomėjo ir „Medinėjos“ gaminamomis durimis. Baldai, skirti mažiesiems Anglijos piliečiams, atitinka aukščiausius Europos Sąjungos reikalavimus, yra ypač saugūs, nebijantys drėgmės, išraižyti vaikiškais piešiniais.

Ar neapmaudu, kad nagingi Lietuvos verslininkai pačią geriausią savo produkciją skiria užsienio, ne saviems vaikams? Jokia paslaptis – daugelyje mūsų šalies mokyklų mokykliniai suolai ne pirmos jaunystės, o ką jau kalbėti apie lauko baldus.

– Žinoma, kad to reikėtų ir mūsų vaikams, tačiau Lietuvos rinka tokios produkcijos neįperka. Jei pirktų, atsirastų, kas pagamina, – išlydėdamas pirmąją ką tik „iškeptos“ produkcijos siuntą kalbėjo S. Maziliauskas.

Pasak verslininko, jo žiniomis Anglijos darželinukams lietuviai gamina ir kitokią produkciją – ne tik baldus, bet ir įvairiausias spalvingas tobulinimosi priemones: kostiumus, ant kurių galima piešti, žaislinius namelius, skirtus žaidimų kambariams, lentynas kompiuteriams.

Paklaustas, gal jau mato ekonomikos atsigavimo požymių, „Medinėjos“ savininkas liūdnai purto galvą:

– Nežinau, kada vietos verslas atsigaus. Išliks tie, kurie sugebės išsaugoti darbuotojus, nesitikės daug uždirbti.

S. Maziliausko teigimu, pagalbos iš vietos valdžios Tauragės verslininkai nesitiki.

– Svarbu tik, kad netrukdytų, – „Tauragės žinioms“ sakė verslininkas.

Virš „Agavos“ baldų salono Bažnyčių gatvėje atidaryta žaislų išparduotuvė „Žaislų fėja“.
Minėdami savo 85-metį Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai apdovanojo labiausiai šalies ūkiui nusipelniusius žmones. Tradiciniai rūmų „Darbo žvaigždės“ apdovanojimai Vilniaus kongresų rūmuose šiemet įteikti Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiajam gydytojui prof. Vinsui Janušoniui ir UAB „Švytis“ generaliniam direktoriui Antanui Stankui.
Prezidento gatvės praeivių akys krypsta į rekonstruojamą „Rimtijos“ laidojimo namų aikštelę. Ne paslaptis ir tai, kad į redakciją skambina tauragiškiai, norintys sužinoti, ar tik ne už biudžetinius pinigus mero Prano Petrošiaus šeimai priklausantys laidojimo namai tvarkomi.
„Tauragės žinioms“ savo pavardės skelbti nepanoręs Šilalės verslininkas Sergėjus Tauragėje atidaro stogo dangų, jų priedų, fasado dangos ir apšiltinimo prekių parduotuvę. Mezgantis vis platesnį prekybinį tinklą UAB „Tiekimo lyderis“ savininkas įsitikinęs sėkmingo verslo plėtra.
„Tauragės žiniose“ išspausdinus straipsnį „Verslininko sklypą tauragiškiai verčia sąvartynu“, į redakciją užsukęs tauragiškis mūsų korespondentę tikino, kad ir verslininkas Edmundas Abromas, ir korespondentės pakalbintas aplinkosaugininkas sakė netiesą.