2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Tauragės rajone planuojami statyti saulės elektrinių parkai

  • Įkelta: 2010-07-16
Verslininkas Giedrius Stanevičius tikisi, kad Tauragės nekilnojamojo turto agentūra bus viena pirmųjų šalyje, užsimojusi statyti saulės jėgaines

Tauragės nekilnojamojo turto agentūra (TNTA) plečia savo veiklą. Iki šiol prekiavusi nekilnojamuoju turtu ir jį nuomojusi, dabar pasirinko naują ir dar mažai išvystytą verslo sritį – saulės energijos išgavimą.

Pasak TNTA juristo Giedriaus Stanevičiaus, bendrovė šiuo metu steigia dvi įmones – „Šviesos energiją“ ir „Šviesos greitį“, kurios statys saulės fotoelektrinių parkus Norkaičiuose bei Zuikiškėje, Tauragės rajone. G. Stanevičiaus teigimu, saulės jėgainės visiškai nepavojingos žmonėms ir aplinkai. Atvirkščiai – gamina švarią ir saugią energiją.

– Tačiau vis tiek saulės jėgainėms išsirinkome nuošalias vietas, kur nėra jokių namų. Planuojame statyti po 440 kilovatų galingumo saulės kolektorius kiekviename sklype. Sklypų plotas – po du hektarus kiekvienas. Aptvertuose sklypuose ganysis avys, kurios nuės žolę, – planais dalijosi G. Stanevičius.

Idėja statyti saulės fotoelektrinių parkus agentūrai kilo, kai sustojo nekilnojamojo turto verslas. G. Stanevičiaus tikinimu, plačiausiai pasaulyje saulės energiją naudoja vokiečiai. Paplitęs individualus saulės energijos išgavimo būdas tiesiog namo kieme ar ant stogo. Tačiau Lietuvoje toks energijos išgavimo būdas neapsimoka.

TNTA juristas redakcijai pasakojo, kad šiuo metu leidimus statyti saulės jėgaines yra gavusios vos kelios įmonės Lietuvoje. Tačiau šiuo metu verslininkai laukia, kada Energetikos ministerija priims Energetikos įstatymą. Jei jis bus naudingas verslininkams, t. y. saulės jėgainių energiją valstybė pirks už padorią kainą ir visą, kurią pagamina jėgainės, verslininkai skubės statyti saulės kolektorius, jei ne – pastangos, registruojant įmones ir išsiimant statybų leidimus, gali nueiti perniek. Tačiau TNTA nesnaudžia ir jau tvarkosi statybų dokumentus, nes nori būti viena pirmųjų šioje srityje.

TNTA planuoja saulės fotoelektrinių parkus statyti jau kitų metų pavasarį.

Vytauto g. 60, šalia Turizmo informacijos centro, duris atvėrė nauja jaunatviškos aprangos parduotuvė ,,Pas Reginą“. Šiose patalpose kurį laiką gyvavęs ,,Bitės“ salonas išsikėlė į Žalgirių mikrorajoną.
Smulkųjį verslą išgelbėti dar gali eksportas – įsitikinęs jau daugiau nei dešimtį metų Tauragėje gyvuojančios įmonės „Medinėja“ savininkas Stasys Maziliauskas. Prieš keletą dienų į Angliją išlydėjęs pirmąją įmonės pagamintą lauko baldų siuntą, skirtą šios šalies mokykloms ir vaikų darželiams, verslininkas tikisi, kad sunkmetį išgyventi vis dėlto pavyks.
Virš „Agavos“ baldų salono Bažnyčių gatvėje atidaryta žaislų išparduotuvė „Žaislų fėja“.
Minėdami savo 85-metį Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai apdovanojo labiausiai šalies ūkiui nusipelniusius žmones. Tradiciniai rūmų „Darbo žvaigždės“ apdovanojimai Vilniaus kongresų rūmuose šiemet įteikti Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiajam gydytojui prof. Vinsui Janušoniui ir UAB „Švytis“ generaliniam direktoriui Antanui Stankui.
Prezidento gatvės praeivių akys krypsta į rekonstruojamą „Rimtijos“ laidojimo namų aikštelę. Ne paslaptis ir tai, kad į redakciją skambina tauragiškiai, norintys sužinoti, ar tik ne už biudžetinius pinigus mero Prano Petrošiaus šeimai priklausantys laidojimo namai tvarkomi.