2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Verslininkui – „Darbo žvaigždė“

  • Įkelta: 2010-07-06
Iiš kairės: Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų direktorius Viktoras Krolis, Klaipėdos rūmų prezidentas Benediktas Petrauskas, verslininkas Antanas Stankus su žmona Birute ir rūmų viceprezidentas Raimondas Karpavičius. K. Kantauto nuotrauka

Minėdami savo 85-metį Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai apdovanojo labiausiai šalies ūkiui nusipelniusius žmones. Tradiciniai rūmų „Darbo žvaigždės“ apdovanojimai Vilniaus kongresų rūmuose šiemet įteikti Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiajam gydytojui prof. Vinsui Janušoniui ir UAB „Švytis“ generaliniam direktoriui Antanui Stankui.

Tauragėje veikiančios UAB „Švytis“ generalinis direktorius Antanas Stankus – Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos narys nuo 1996 metų.

„Darbo žvaigždės“ apdovanojimas Tauragės verslininkui skirtas už į kraštą pritrauktas užsienio investicijas. Skaičiuojama, kad šio verslininko pastangomis per ketverius pastaruosius metus į Tauragę užsienio šalių verslas investavo per 70 mln. litų. Pagrindiniai investuotojai – Danija, Švedija ir Norvegija.

Paklaustas, kodėl rinkosi bendradarbiauti būtent su skandinavais, A. Stankus išsakė nuomonę, kad šios šalys tradiciškai laikomos Baltijos regiono šalimis, todėl jos artimos Lietuvos mentalitetui. Verslininkas įsitikinęs, kad pritraukti į Tauragės kraštą užsienio investuotojų galima būtų ir daugiau.

– Tačiau vietos valdžia apie tai tik kalba, o nieko nedaro. Šiandien mes neturime nė vieno iki galo paruošto žemės sklypo, kuris turėtų bent kadastrinį numerį, kurį galėtume investuotojams pasiūlyti, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo A. Stankus.

Paklaustas, ar paglostė širdį gautas apdovanojimas, verslininkas kuklinosi, jo teigimu, užsienio investicijų pritraukimo srityje jis jau dirba 14 metų.

– Malonu, kad atkreipė dėmesį, apie 10 tūkstančių kilometrų dėl šių reikalų per tiek metų esu nuvažiavęs, – sakė A. Stankus.

2001 m. A. Stankaus vadovaujamam „Švyčiui“ atiteko „Lietuvos eksporto prizas“. Šį apdovanojimą yra gavusios „Verslo žinios“, AB „Rokiškio sūris“, AB „Achema“, AB „Lietuvos geležinkeliai“, AB „Utenos trikotažas“ ir kitos stambios Lietuvos bendrovės.

Prezidento gatvės praeivių akys krypsta į rekonstruojamą „Rimtijos“ laidojimo namų aikštelę. Ne paslaptis ir tai, kad į redakciją skambina tauragiškiai, norintys sužinoti, ar tik ne už biudžetinius pinigus mero Prano Petrošiaus šeimai priklausantys laidojimo namai tvarkomi.
„Tauragės žinioms“ savo pavardės skelbti nepanoręs Šilalės verslininkas Sergėjus Tauragėje atidaro stogo dangų, jų priedų, fasado dangos ir apšiltinimo prekių parduotuvę. Mezgantis vis platesnį prekybinį tinklą UAB „Tiekimo lyderis“ savininkas įsitikinęs sėkmingo verslo plėtra.
„Tauragės žiniose“ išspausdinus straipsnį „Verslininko sklypą tauragiškiai verčia sąvartynu“, į redakciją užsukęs tauragiškis mūsų korespondentę tikino, kad ir verslininkas Edmundas Abromas, ir korespondentės pakalbintas aplinkosaugininkas sakė netiesą.
Birželio pradžioje prekyvietėse pasirodė pirmosios braškės. Išsiilgę šių uogų pirkėjai negailėjo 12 litų už kilogramą. Braškės beveik nepinga, o turguje įsigyti lietuviškose lysvėse užaugintų raudonųjų uogų beveik neįmanoma.
Dariaus ir Girėno gatvėje duris atvėrė naujas gėlių salonas. Jo bendrasavininkės Vaida Jurgilaitė ir Gražina Preikšaitienė tauragiškiams siūlo ne tik įvairų rūšių gėlių, bet ir švenčių aksesuarų.