2018 Liepos 22 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

100 tauragiškių pasinaudos verslumo skatinimo platforma

  • Įkelta: 2017-10-06
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Savaitgalį Kultūros centre prasidėjo moksleiviams skirtas projektas „Creativity Lab“. Vieną pažangiausių pasaulyje verslumo skatinimo platformų išbandys 100 Tauragės moksleivių bei studentų.

Verslumo akademijos platforma jau trečius metus inicijuojama Vytauto Didžiojo universitete per metus išugdo daugiau nei 200 studentų ir moksleivių, kurie analizuoja virš 20 unikalių atvejų ir bendradarbiauja su daugiau nei 50 verslo įmonių bei organizacijų. Šiuo metu Kaune veikiantis centras, užmegzdamas ryšį su viešuoju sektoriumi bei vietos savivaldomis, vis labiau plečia savo veiklą ir inicijuoja verslumo  ekosistemos diegimą visoje Lietuvoje. „Centras plečia savo verslumo kompetencijų ugdymo modelį, sėkmingai išbandytą ne tik su studentais, bet ir pavasarį vykusioje „Kauno iššūkio“ praktinėje mokymų platformoje su aktyviausiais moksleiviais iš skirtingų Kauno mokyklų ir gimnazijų. Unikalus modelis skirtas Lietuvos mokiniams bus įgalintas Tauragės mieste, kur sukurta platforma, apimanti moksleivius, miesto bendruomenę ir verslininkus, padės ugdyti kūrybingą jaunimą, turintį  kritinį mąstymą ir gebantį realizuoti socialines bei verslo idėjas“ , – teigė VDU Verslo praktikų centro direktorius Osvaldas Stripeikis.

Tauragės moksleiviai praktiškai išbandė savo verslumo įgūdžius įvadiniame komandų formavimo renginyje „Entrepreneris“. Programos dalyviai turėjo galimybę paklausyti kūrybos studijos „Wide Wings“ vadovo Gedimino Tamulyno, PPKC direktorės, psichoterapeutės Ievos Šidlauskaitės-Stripeikienės, Tauragės Industrinio Parko Verslo plėtros direktorius Dariaus Stankaus ir Tauragės rajono mero patarėjo Dovydo Kaminsko pranešimų.

Projekte dalyvauja 5 Tauragės įmonės. Penkiasdešimt Tauragės gimnazistų ir moksleivių praktiniais darbais bando identifikuoti bendrovių problematinius taškus, rasti sprendimo būdus. Pasak D. Kaminsko, visos užduotys atliekamos praktiškai, o tai reiškia, kad jaunuoliai pradeda suprasti savo tikslus, siekius, stipriąsias puses ar net karjeros kryptis bei įgauna daug daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Mokymų metu, pasitelkiamos pasaulyje plačiai pripažintos metodikos, siekiama ugdyti žmones inicijuojančius pokyčius ne tik savo asmeniniame gyvenime, bet ir gimtajame mieste.

– Ne be reikalo šiai programai skiriama tiek dėmesio. Europos Komisija išrinko 50 geriausių sėkmingo universitetų ir įmonių bendradarbiavimo pavyzdžių Europoje ir pasaulyje, tarp kurių pateko ir vieninteliai Baltijos šalių atstovai – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Verslo praktikų centro platforma, kurią išbandys 100 tauragiškių, – džiaugsmo neslėpė D. Kaminskas.

Iki naujųjų metų „Creativity Lab“ praktinių mokymų modulyje dalyvaus keturių gimnazijų mokiniai ir Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentai. Po naujų  dar 50, „Tauragės challenge“ platformos įgyvendinimas tęsis iki 2018 m. gegužės. Proceso metu bus ugdomos šešios pagrindines verslumo kompetencijos: kūrybiškumas, komandinis darbas, ryšių mezgimas, savęs vertinimas, veiklumas ir problemų sprendimas. 

Praėjusią savaitę Vytauto gatvėje, buvusio knygynėlio patalpose, atidaryta nauja parduotuvė „Stylen“. Nedidelėje krautuvėlėje prekiaujama vyriška ir  moteriška avalyne, rūbais bei aksesuarais. Naujai „iškeptas“ verslininkas meta iššūkį – ateityje parduotuvė esą taps pigiausia, prekiaujančia naujais ir kokybiškais daiktais, Tauragėje.

Šių metų gegužės mėnesį 100 procentų saugos tarnybos „Tausauga“ akcijų įsigijo tarptautinės saugos įmonių grupės „GRIFS AG International“ bendrovė UAB „Grifs AG“. Akcijas įsigijusios bendrovės valdybos pirmininko Vytauto Kregždės teigimu, šalyje apsaugos rinka kasmet auga, matomas stabilus, beveik 5 procentus siekiantis, rinkos pajamų augimas, todėl nuspręsta plėstis.

25 metus veikianti baldų gamybos bendrovė „Alantas“ praėjusią savaitę atidarė naują cechą. 1000 kv. m plote sumontuotos naujos dažymo kameros su modernia oro ventiliavimo sistema, dirba baldų montuotojų komanda. Pasak įmonės direktoriaus Juozo Kniukštos, investicijos ne tik pagerino darbo sąlygas, bet ir leis padidinti gamybos apimtis. Verslininkas tikisi daugiau nei 2 mln. Eur metinę apyvartą padidinti dukart. 

Europos Sąjungos (ES) investicijomis pasinaudoja vis daugiau šalies verslininkų. Vieni jų – tauragiškių bendrovė „Wide Wings“, užsiimanti video filmų ir animacijos kūrimu. Bendrovės vadovas Gediminas Tamulynas tvirtina, kad priemonė „Dalinis palūkanų kompensavimas“ leido lengviau grąžinti paskolą bei išlaikyti žemesnes paslaugų kainas.

90 įmonių vienijanti Tauragės apskrities verslininkų asociacija (TAVA) patvirtino tris naujus narius. Įstojusios bendrovės galės naudotis ne tik nuolaidomis, bet ir disponuoti aktualiausia informacija, dalyvauti kursuose ir seminaruose.