2020 Rugsėjo 28 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Miesto tvarkymo konkursą laimėję „Dunokai“ kainuos milijoną

  • Įkelta: 2018-06-21
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Praėjusią savaitę Tauragės rajono savivaldybėje rinkosi įmonių privatizavimo komisija, kuri patvirtino UAB Tauragės butų ūkis ir UAB „Dunokai“ privatizavimo programą. Anot savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, ją šiandien tvirtins Turto bankas, o liepos pabaigoje jau galima tikėtis aukciono paskelbimo. Parduodama bendrovė praėjusią savaitę pasirašė 4 iš 5 miesto tvarkymo paslaugų sutarčių. Tarptautinio konkurso paskelbimas savivaldybei sutaupys maždaug po 200 tūkst. eurų kasmet, nes penkerius metus taikytus įkainius „Dunokai“ sumažino trečdaliu.

Milijoninė apyvarta

Vyriausybei patvirtinus privatizuojamų valdiškų įmonių sąrašą, kliūčių Tauragės rajono savivaldybės valdomų dviejų bendrovių pardavimui nebeliko. Antradienį privatizavimo komisija, kurios nariai Modestas Petraitis, Regina Rimkienė, Vilmantas Liorančas, Pranas Petrošius, Arūnas Beišys, Silverijus Statkus ir Darius Bredelis, patvirtino įmonių privatizavimo programas. Komisijoje opozicijai atstovavę trys politikai balsavo prieš, nepaisant to, 4 komisijos narių balsais programos patvirtintos.

Anot savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, Tauragės butų ūkio ir UAB „Dunokai“ pardavimo aukcionas turėtų būti paskelbtas iki liepos pabaigos, šiandien privatizavimo programą svarstys ir tvirtins valstybės įmonė Turto bankas.

Savivaldybei priklausantys 56,14 proc. „Dunokų“ akcijų įvertinti 917 tūkst. eurų. Likusi dalis akcijų priklauso 89 fiziniams asmenims, turintiems mažiau kaip po 3 proc. bendrovės akcijų.

Visas įmonės nuosavas kapitalas siekia 1 mln. 141 tūkst. eurų, bendrovė turi ilgalaikio turto už 333 tūkst. Pernai bendrovės apyvarta siekė 1 mln. 117 tūkst. Eur, įmonė uždirbo 34 tūkst. grynojo pelno, kurio didžioji dalis buvo išmokėta akcininkams kaip dividendai.

Anot M. Petraičio, aukcionas vyks ne elektroniniu būdu. Potencialūs pirkėjai vokus su paraiškomis pateiks savivaldybei, įrašydami didžiausią siūlomą sumą. Vokai bus atplėšti dalyvaujant potencialiems pirkėjams, laimės pasiūlęs didžiausią sumą.

Sutaupys trečdaliu

Nauji „Dunokų“ savininkai paveldės ir įmonės sudarytas sutartis. Bemaž metus trukęs, į 5 dalis išskaidytas miesto tvarkymo konkursas „Dunokams“ buvo sėkmingas – bendrovė neteko tik vienos srities pajamų – elektros tinklų priežiūros paslaugas teiks UAB „Mano aplinka“. Sutartys pasirašytos birželio 4 dieną.

Kaip informavo M. Petraitis, pradinė sutarties vertė trejų metų laikotarpiui yra: gatvių, aikščių ir šaligatvių eksploatavimo (priežiūros ir remonto) paslaugoms – 1 mln. 170 tūkst. Eur su PVM, technikos nuomos su vairuotoju paslaugoms 45 000 Eur, skverų, parkų apželdinimo ir želdinių priežiūros paslaugoms 120 000 Eur, gatvių apšvietimo elektros tinklų eksploatavimo paslaugoms 240  000 Eur, kapinių priežiūros paslaugos 240 000 Eur. Sumos orientacinės, jos gali mažėti arba didėti iki 30 proc., priklausomai nuo faktiškai atliktų darbų kiekio pagal poreikį.

Tarptautinis atviras viešasis konkursas buvo skelbiamas pirmą kartą, o miesto tvarkymo paslaugos suskirstytos į 5 barus – gatvių, aikščių ir šaligatvių eksploatavimą; gatvių apšvietimo elektros tinklų eksploatavimą; skverų, parkų apželdinimo ir želdinių priežiūros darbus; kapinių priežiūros darbus, techninės įrangos nuomą. Taip buvo tikimasi, kad dalyvaus daugiau įmonių ir pavyks sumažinti kainą.

M. Petraitis teigė, jog pagal naujas sutartis savivaldybė sutaupys per 200 tūkst. eurų miesto tvarkymui kasmet, mat dalyvaudama konkurse įmonė įkainius sumažino kone dvigubai. 2017-aisiais už miesto tvarkymo paslaugas „Dunokams“ savivaldybė atseikėjo per 600 tūkst. eurų, panašiai tiek ir 2016-aisiais.

Esą naujose sutartyse nurodyti miesto tvarkymo paslaugų teikimo įkainiai mažesni nuo 30 iki 50 proc. Pavyzdžiui, šaligatvių ir aikštelių valymo įkainis žiemą sumažėjo nuo 27 Eur iki 11 Eur per mėnesį, šaligatvių valymas vasarą – nuo 13 Eur iki 6,30 Eur už 100 kv. m.

Pirkimo techninėje specifikacijoje nurodytas valomų šaligatvių ir įvažiavimų plotas – 43445 kv. m, valomų aikščių plotas – 10907 kv. m.  

„Dunokų“ direktorius Audrius Mosėjus į komentarus apie įmonės kainodarą nesileido. Paklaustas, kaip vertina konkurso rezultatus, taip pat nedaugžodžiavo:

– Niekaip nevertinam, niekaip. Yra laimėtas konkursas, 4 dalys, ir viskas. Kainas diktuoja rinka, procentaliai yra skaičiuojama, mes patys nežinom tų kainų, o jūs jau žinot. Čia ne viešas dalykas yra, tikrai neviešinsim, – sakė savivaldybės kontroliuojamos įmonės direktorius.

Privatizacijai A. Mosėjus taip pat sakė nesirengiantis, „tegul savivaldybė rengiasi“.

„Dunokų“ istorija

UAB „Dunokai“ veiklos pradžia – 1963 metai. Būtent tada įsikūrė Tauragės komunalinių įmonių kombinatas. 1990 m. lapkričio mėn. perregistruotas į valstybinę komunalinių paslaugų įmonę, 1993 m. vasario mėn. į valstybinę akcinę komunalinių paslaugų įmonę. 1994 m. gruodžio mėnesį reorganizuota į akcinę bendrovę „Dunokai“. 2003 m. liepos 7 d. reorganizuota į uždarąją akcinę bendrovę „Dunokai“.

Bendrovės įstatinis kapitalas padalintas į 31 268 paprastąsias vardines akcijas. Vienos akcijos nominali vertė – 9,85 Eur. Pernai birželį pagrindinis bendrovės akcininkas – Tauragės rajono savivaldybė nusprendė parduoti savo valdomų akcijų dalį, kuri sudaro 56,14 procentų.

 

 

Turbūt nedaug kas žino, jog Tauragėje jau 18 metų gyvuoja žvejybinių blizgių gamybos įmonė, kurios produkcija prekiauja per 250 žūklės reikmenų parduotuvių Lietuvoje. „Zumpės“ tvenkinio hidronimu pavadintos įmonės produkcija turi gilias tradicijas, dar nuo Skaičiavimo mašinų gamyklos laikų. Todėl tauragiškių gamybos blizgės kokybe nenusileidžia užsienietiškoms, teigia patyrę žvejai, o kai kurios jų tapusios klasikinėmis.    

Praėjusį antradienį Žygaičių kaime ūkininko Alvydo Merkelio valdose susirinko Tauragės apskrities žemdirbiai. Bendradarbiaujant su AB „Kauno grūdai“ įvyko renginys „Lauko diena“, kuriame ūkininkai galėjo ne tik įvertinti modernų šeimininko A. Merkelio pieno ūkį, bet ir aptarti susidariusius rūpesčius.

Į antradienį bendradarbiavimo centre „Spiečius“ vykusį reginį „Moteris versle: galimybės ir iššūkiai“ susirinko dailiosios lyties atstovės iš Tauragės, Šilutės, Šiaulių ir Klaipėdos. Kai kurios – norėdamos susitikti pažįstamas verslo atstoves, kitos – išgirsti taip trokštamus verslo sėkmės receptus.

„Tauragės žinios“ ne kartą rašė apie planus ir bandymus atgaivinti Vytauto ir Jūros gatvių  pabaigoje esantį kareivinių miestelį. Netoliese vis dar apleistų didžiulių pastatų besikuriančios modernios pramogų ir užimtumo erdvės teikia vilčių, jog neilgai trukus ši miesto dalis atgis. Savivaldybė savo iniciatyva rekonstravo 2 pastatus bei stato baseiną, likusias kareivines imta aktyviai pardavinėti aukcione. Vieną iš pastatų įsigiję verslininkai planuoja svečių namus, kiti istorinę praeitį menantys vaiduokliai – privatizuojamų sąraše.

Braškių augintojai trina rankomis – kaip reta šiltas ir ankstyvas pavasaris sparčiai nokina uogas. Pirmosios braškės graibstyte graibstomos. „Per pusvalandį išpardaviau 50 kilogramų braškių,“ – teigia „Eco braškė“ savininkas Vaidas Rimkus.  Pirkėjų negąsdina nė kaina. Už kilogramą lietuviškų braškių negailima ir 6 eurų.

Pastaruoju metu lyg grybai po lietaus Tauragėje „dygsta“ grožio oazės. Naujų grožio salonų savininkai nusiteikę optimistiškai ir tiki naujo verslo sėkme. O šios srities senbuvės teigia, kad rinka jau ir taip perpildyta. „Tauragėje greit kiekvienas klientas turės po atskirą meistrą,“ – įsitikinusi 33 metus grožio srityje dirbanti kosmetologė.

Penkerius metus Dariaus ir Girėno gatvėje dirbęs Šiaulių banko Tauragės klientų aptarnavo skyrius keliasi į Bažnyčių gatvę. Dėl kraustymosi procesų dvi dienas šį bankinė įstaiga nedirbs.

Nekilnojamojo turto skelbimų portalo aruodas.lt duomenimis, šiuo metu Tauragės rajone parduodami 37 butai, kurių kainos siekia nuo 253 Eur iki 841 Eur už kvadratinį metrą. „Tauragės žinių“ duomenimis, rajono nekilnojamo turto rinką dar šiemet papildys du nauji projektai. Antram gyvenimui prikeliamas daugiabutis namas vaiduoklis J. Tumo-Vaižganto gale, į kurį ketinama investuoti 1,5 mln. eurų, ir buvęs darželio „Ereliukas“ pastatas, kuris virs gyvenamaisiais butais ir kotedžais. Pastarąjį palankiai vertina nekilnojamo turto ekspertai, ir, nors statybos pilnu tempu dar net neprasidėjo, jame jau rezervuota 11 butų. Tuo tarpu namo vaiduoklio sėkme abejojama, nors jame taip pat planuojami modernūs statybos sprendimai.

Prieš penkerius metus Taurų nuotykių parke atidarytą restoraną „Pasaga“ valdo nauji šeimininkai. Iš emigracijos grįžę tauragiškiai nusprendė investuoti į maitinimo paslaugas teikiančią įmonę bei klientus vilioti lietuviškais patiekalais.

Miesto pakraštyje įsikūręs Tauragės industrinis parkas (TIP) pradėjo įgyvendinti dar vieną plėtros etapą. Greta Tvenkinių gatvės esančiame žemės sklype vyksta paruošiamieji darbai, kadangi galimybe statyti čia gamyklas domisi keturi nauji investuotojai.

Šį mėnesį Tauragės rajone, Žygaičių seniūnijos Zoliškių kaime, pradės veikti pirmasis Lietuvoje krematoriumas gyvūnams. Jame ketinama kremuoti augintinius, kurių svoris neviršija 100 kilogramų. Tikimasi, kad iš užsienio parsivežta ir kelis metus brandinta mūsų kraštiečio Vitalijaus Žebelio idėja prigis Lietuvoje ir suformuos humaniškesnes atsisveikinimo su gyvūnais tradicijas.

AB „Vilkyškių pieninė“, 2017-aisiais pripažinta metų investuotoja, planuoja dar vieną didžiulį projektą Tauragėje. Įmonės vadovas Gintaras Bertašius pateikė rajono savivaldybei prašymą išnuomoti greta neseniai išdygusio AB „Modest“ išrūgų perdirbimo cecho esantį sklypą, kadangi planuoja dar vienos gamyklos statybą. Preliminariais duomenimis, pieno perdirbimo gigantė ketina investuoti 30–40 mln. eurų į sūrių gamyklą ir sukurti 50 naujų darbo vietų. Trečiadienį Taryba spręs dėl šio projekto pripažinimu regioninės svarbos projektu.

Praėjusių metų liepą „Tauragės žinios“ rašė, jog Tauragės šilumos tinklams pavyko išsrėbti 2015-aisiais įmonei vadovavusio Vaclovo Karbauskio privirtą košę – įtikinti Klaipėdos apygardos teismą, jog jo sudarytos sutarties su „Timbex“ nutraukimas užtikrino vartotojų interesus. Tai yra ne tik nemokėti UAB „Timbex“ 90 tūkst. eurų kompensacijos už negautas pajamas, bet ir prisiteisti 10 tūkst. Eur bylinėjimosi išlaidų. Tačiau tuo bėdos nesibaigė, „Timbex“ surašė kasacinį skundą Aukščiausiajam Teismui, reikalaudama grąžinti pirmos instancijos teismo jiems naudingą nuosprendį. Šįkart šilumininkai galutinai apgynė įmonės ir vartotojų interesus – teisėjų kolegija konstatavo, jog nutraukdama sutartį su „Timbex“ ir taip sutaupydama 330 tūkst. eurų, bendrovė elgėsi teisėtai. 

Nors 2017-ieji UAB „Dunokai“ nebuvo tokie pelningi kaip prieš tai buvę metai, įmonės veiklos rezultatus valdybos pirmininkas Modestas Petraitis vertina gerai. 37 tūkst. grynojo pelno uždirbusios įmonės direktoriui priedas prie atlyginimo padidintas nuo 20 iki 30 procentų, papenėti ir bendrovės akcininkai – dividendams išmokėti šiemet paskirta 15 tūkst. eurų.

Nors 2017-ieji UAB „Dunokai“ nebuvo tokie pelningi kaip prieš tai buvę metai, įmonės veiklos rezultatus valdybos pirmininkas Modestas Petraitis vertina gerai. 37 tūkst. grynojo pelno uždirbusios įmonės direktoriui priedas prie atlyginimo padidintas nuo 20 iki 30 procentų, papenėti ir bendrovės akcininkai – dividendams išmokėti šiemet paskirta 15 tūkst. eurų.

Nors 2017-ieji UAB „Dunokai“ nebuvo tokie pelningi kaip prieš tai buvę metai, įmonės veiklos rezultatus valdybos pirmininkas Modestas Petraitis vertina gerai. 37 tūkst. grynojo pelno uždirbusios įmonės direktoriui priedas prie atlyginimo padidintas nuo 20 iki 30 procentų, papenėti ir bendrovės akcininkai – dividendams išmokėti šiemet paskirta 15 tūkst. eurų.

Atėjus pavasariui atnaujinti moteriškų, vyriškų ir vaikiškų drabužių garderobą kviečia „Notilė“. Vasario 16-osios gatvėje įsikūrusi nauja parduotuvė prekiauja iš Anglijos parvežtais kokybiškais drabužiais, avalyne, žaislais. Ir turbūt vienintelė Tauragėje – dirbs net sekmadieniais. 

Kitą savaitę verslo ir eksporto skatinimo organizacija „Versli Lietuva“ Tauragėje įsteigs trečiąjį šalyje bendradarbystės centrą „Spiečius“. Tai – jauno verslo vystymosi skatinimo centrai, pritaikyti smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, vykdantiems veiklą ne ilgiau kaip 5 metus. Naujos patalpos bus pritaikytos „freelanceriams“, kurie nemokamai galės naudotis kompiuterizuota darbo vieta ir specialistų konsultacijomis.

Žvejybos tinklų gamybos įmonė UAB „Egersund Net“ jau įgyvendina naujo profesinio mokymo – pameistrystės programą.  Po „Saugaus darbo garanto“ (SDG) ir įmonės vykdytų mokymų, 10 asmenų sėkmingai įsidarbino pagal neterminuotas darbo sutartis, skelbia Teritorinė darbo birža.

Prieš šešis metus atsidariusią piceriją „Piri piri“ šiuo metu valdo nauja savininkė Edita Acas. Ryžtinga moteris tikina, kad per metus spėjo pakeisti įmonės personalą, išplėsti meniu ir net perkėlė verslą į erdvesnes patalpas. „Viską darome dėl klientų: čia daugiau vietos automobiliams, saugiau vaikams, erdviau pietaujantiems,“ – tikino verslininkė.

Pavasarinė sėja jau ant nosies ir rūpestingi daržininkai bei sodininkai parduotuvėse žvalgosi sėklų, substratų, trąšų. Gausų sodo prekių asortimentą siūlo prieš dvi savaites Šilalės gatvėje duris atvėrusi nauja parduotuvė  „Kad augtų ir  žydėtų“. Parduotuve mamai rūpintis padeda 26 metų tauragiškė Greta Kavaliūnaitė, kuri  gerovę Vokietijoje iškeitė į meilę Lietuvai.

 

Prasidėjo antrasis Tauragės rajono savivaldybės su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Verslo praktikų centru inicijuoto projekto „Creativity Lab“ ciklas, kuriuo siekiama ugdyti moksleivių asmenines kompetencijas. Prie projekto prisijungė nauji įvairių sričių specialistai, nusprendę pasidalinti savo patirtimi.

Praėjusį pirmadienį Tilžės pl. 10 atidarytas naujas autoservisas-parduotuvė „Autrida“ bei rankinė automobilių plovykla „Stymita“. Verslo idėja tauragiškiams Donatui Klumbiui ir Remigijui Visockiui kilo iškart sužinojus apie strategiškai patogioje vietoje, ties magistraliniu keliu Šiauliai-Kaliningradas, nuomojamas patalpas. Vaikinai subūrė profesionalų kolektyvą, servisą aprūpino naujausiais įrankiais bei technologijomis, o klientų patogumui įrengė laukimo zoną.

Prieš savaitę Vytauto gatvėje, 91 numeriu pažymėtame name duris atvėrė picerija „Kings pica“ . Tauragiškių širdis nauja maitinimo įstaiga bandys užkariauti jau gerai pažįstamais skoniais ir visiškai naujomis, dar niekur neragautomis picomis bei burnoje tirpstančiais šonkauliukais.  

Kasmetiniuose Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos organizuojamuose apdovanojimuose, kurie atspindi šalies įmonių sėkmingą veiklą, eksporto plėtrą, įvertinta AB „Vilkyškių pieninė“ įmonių grupė. Bendrovės generaliniam direktoriui įteiktas apdovanojimas už sėkmingus praėjusių metų eksporto rezultatus, kurie išaugo 40 proc.