2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Per 4 metus sukūrė 400 naujų šiuolaikiškų darbo vietų ir neketina sustoti

  • Įkelta: 2018-11-07

Miesto pakraštyje įsikūręs, nuoseklią plėtrą vykdantis Tauragės industrinis parkas (TIP) pastaruoju metu sulaukia vis daugiau investuotojų dėmesio. Čia veikiančios Australijos-JAV, Švedijos, Danijos, Norvegijos bei lietuviško kapitalo įmonės nuolat plečiasi. Didinamas gamybinių patalpų plotas, investuojama į modernią techniką, kuriamos naujos darbo vietos.

Vienai skandinavų kapitalo bendrovei pastatytas naujas cechas, kuriame čia veikianti gamybos įmonė sumontavo ketvirtosios pramonės revoliucijos įrenginį – robotizuotą dažymo liniją. Kitas investuotojas perkėlė dvi gumos produktų gamybos linijas, prie kurių jau pluša keliasdešimt tauragiškių. Trečiajam paruoštas sklypas su infrastruktūra, kur gamybos įmonė planuoja plėtrą kitais metais. Greta Tvenkinių gatvės esančiame žemės sklype vyksta grunto paruošiamieji darbai.

„Per metus veikiančios įmonės sukūrė 130 naujų darbo vietų o tai reiškia, kad į Tauragės rajono biudžetą šiemet įnešė papildomą 180 tūkst. Eur gyventojų pajamų mokesčio sumą. Iš viso šiandien čia veikiančiose įmonėse dirba apie 1 000 tauragiškių, vien per pastaruosius ketverius metus jos sukūrė 400 naujų darbo vietų,“ – teigė industrinio parko įkūrėjas Antanas Stankus.

TIP įsikūrusios įmonės savo darbuotojams išmoka apie 12 mln. eurų darbo užmokesčio per metus. Vidutiniai darbuotojų atlyginimai čia didesni nei Tauragės vidurkis, viršija Lietuvos vidurkį, kurį skelbia Statistikos departamentas. Skaičiuojama, kad pramonės zonoje dirbančių darbuotojų sumokėti mokesčiai rajono biudžetą papildo apie 1,3 mln. Eur suma per metus.

TIP-e šiemet įkurtas užsienio kapitalo startuolis, kuris planuoja pradėti veiklą žaliosios energijos srityje kitais metais.

Šiemet investuota į dalies Tvenkinių gatvės asfaltavimą, kur šiuo metu ruošiamas sklypas plėtrai. Kadangi čia planuojamas didelis sunkiasvorio aptarnaujančio transporto srautas, ši kelio atkarpa buvo projektuojama taip, kad atitiktų sunkiasvoriam transportui keliamus reikalavimus. Taip pat TIP valdanti UAB „Švytis“ investavo per 30 tūkst. Eur, už kuriuos sutvarkė apleistą savivaldybės sklypą Pramonės gatvėje, įrengė aikštelę, kuria nuo šiol gali naudotis tauragiškiai.

Pernai TIP-e lankėsi LR prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidentė davė startą kampanijai „Globali Tauragė“, kuri buria emigracijoje gyvenančius tauragiškius ir kviečia juos grįžti namo. Parko įkūrėjas džiaugiasi, kad apie 150 tauragiškių, kurie dirba TIP-e veikiančiose įmonėse, yra grįžę iš emigracijos.

Užs. Nr. 104

Respublikos gatvėje neseniai atidaryta tradicinių lietuviškų skanėstų – šakočių parduotuvė jau kviečia užsukti ir įsigyti ko nors gardaus. Juo labiau, kad jos lentynos nukrautos ne tik įvairaus dydžio ir skonio, įvairiai papuoštais šakočiais, bet ir kitokiais saldumynais – skruzdėlynais, grybukais, sausainiais. Vis dėlto svarbiausia prekė čia – būtent šakočiai: juos jau 20 metų kepa parduotuvės savininkės Ligitos Kužmarskienės įmonė, įsikūrusi Šilutėje.

Tauragėje įsikūrusiame nedideliame ceche gimsta mielos ir spalvingos tortų dekoracijos, keliaujančios po visą pasaulį. „Nojaus kepykla“ – pirmoji ir didžiausia tortų papuošimų gamintoja Lietuvoje, kurios įkūrėjai verslo idėją parsivežė iš emigracijos. Kad kiekviena šeimininkė pasijustų kepėja ir ypatinga proga nustebintų artimuosius puošniu tortu – tokia „Nojaus kepyklos“ misija.

Rajono spaudoje pasirodė informacija, jog Tauragės autobusų parko sandorius tikrina Viešųjų pirkimų tarnyba. Įmonės vadovas, vežėjų asociacijos „Linava“ viceprezidentas  Rimantas Martinavičius „Tauragės žinioms“ sakė dėl to esąs ramus – viskas įmonėje atliekama pagal įstatymo raidę. O paskleistas abejones Tauragės autobusų parko veiklos skaidrumu ir nauda direktorius vertina kaip nešvarius konkurentų žaidimus.  Taip pat vadovas džiaugėsi, jog į viešojo transporto rinką skverbiasi technologijos, o Tauragė žengia koja priekyje.

Aplinkos ministerijos paskelbtas taršos mažinimo planas sujudino ne tik automobilių vairuotojus, bet ir verslininkus, tiesiogiai „sėdinčius“ ant šio smulkaus verslo šakos. Tokių mūsų mieste apstu, nuo nepriklausomybės atgavimo iš Vokietijos ir Prancūzijos į Tauragę jie pramynė plačius kelius, kuriais rieda daugiausiai 10–14 metų senumo transporto priemonės. Todėl siekis apmokestinti dyzelines bei senesnes transporto priemones tiesiogiai kirs ne tik per pirkėjų, bet ir per prekybininkų kišenes. „Tauragės žinių“ pakalbinti naudotų automobilių verslo atstovai ironiškai klausė, ar žmonės turi pinigų elektromobiliams, ar naujesnes transporto priemones sugebės nusipirkti pensininkai ir studentai?

„Keda Trans“ – pirmoji logistikos įmonė Lietuvoje, pradėjusi teikti vairuotojų nuomos paslaugas užsienio partneriams. Bendrovės vadovas Kęstutis Onusaitis, nuosavo transporto verslo nusprendė imtis, kai Lietuvą krėtė finansinė krizė – 2009-aisiais. Kęstutis su žmona pasakoja, jog buvo ne vienas, sukiojęs pirštą prie smilkinio – visi uždaro verslus, o jūs pradedat. Tačiau tikėjimas savo jėgomis ir noras įgyvendinti svajonę vedė į priekį, ir ne veltui. „Keda Trans“ gyvuoja jau gerą dešimtmetį.