2020 Birželio 04 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Svečiai „Senamiesčio apartamentus“ reitinguoja 10 balų

  • Įkelta: 2019-01-17

Nuotrauka iš booking.com

Bažnyčių gatvėje duris atvers modernus pastatas. Ten, kur prieš 28-erius metus ir pradėjo savo veiklą viena pirmųjų Tauragėje komercinė prekybinė firma „Agava“, dabar iškilo naujas šiuolaikiškas pastatas, kuriame – ne tik komercinės patalpos, bet ir svečių namai, pavadinti „Senamiesčio apartamentais“. Nors tai pirmieji žingsniai neišbandytoje verslo nišoje, PKF  „Agava“ direktorius Tadas Alijošius įsitikinęs: „Kai myli tai, ką darai, ir darai tai, ką myli, turi pasisekti“.

Nuo mažos parduotuvėlės – iki didžiulio prekybos centro

Irena ir Tomas Alijošiai vieni pirmųjų Tauragėje ėmėsi verslo, prieš kone tris dešimtmečius įkurdami komercinę prekybinę firmą „Agava“ Bažnyčių gatvėje. Tuomet tai buvo maža parduotuvėlė. Dabar šeimos versle sukasi ne tik Irena su Tomu, bet ir jų sūnūs Tadas ir Tomas. Sėkmingiausias šeimos verslo projektas – prieš keliolika metų Tauragėje pastatytas „Senukų“ prekybos centras Gedimino gatvėje. Šiandien „Agavoje“ dirba netoli šimto žmonių, pagrindinė įmonės veikla – mažmeninė prekyba statybinėmis medžiagomis.

Tarsi gulbė iš bjauriojo ančiuko

Ta maža parduotuvėlė Bažnyčių gatvėje dabar tapo dailiu šiuolaikišku reprezentatyviu pastatu, ant kurio fasado puikuojasi užrašas „Senamiesčio apartamentai“. Tiesa, fasadas dar ne visiškai baigtas.

Viskas vyko palaipsniui, per daugelį metų, pastatas buvo vis remontuojamas, plečiamas, ilgą laiką jame veikė buitinės technikos, baldų, patalynės, žaislų  parduotuvės, jame kurį laiką buvo įsikūrusi ir prekybos dėvėtais drabužiais tinklo parduotuvė.  

Vis dėlto, pasak I. Alijošienės, pastatai Bažnyčių gatvėje jau buvo seni, juos būtinai reikėjo atnaujinti iš pagrindų. Iš priekio 20 metrų pastato buvo nugriauta ir pastatyta iš naujo.

 „Savo sultyse verdam... “

Kodėl nuspręsta žengti būtent į apgyvendinimo verslą? Pirmiausia, pasak I. Alijošienės, akivaizdu, kad tokių paslaugų Tauragėje, nors ir yra, bet aiškiai per mažai.

– Apgyvendinimo paslaugos tikrai nebuvo pirmoje vietoje, bet kad nelabai daugiau čia ką sugalvosi. Komercinių patalpų jau ir taip daug kur tuščios stovi, stambesnių užsienio investicijų sulaukti mažai šansų. Tai tik tie patys vietiniai lokacijas pakeičia. Savo sultyse verdam... – atsidūsta T. Alijošius.

Jam pritaria ir I. Alijošienė:

– Pradedam suprasti, kad net Jurbarkas turizmo prasme yra pranašesnis už Tauragę. Verslumu jie nusileidžia, bet lankytinų objektų prasme – ne. Ten Nemunas, labai graži gamta, o pas mus nelabai yra kuo turistus privilioti.  Tad žmonės ilgesniam laikui retai apsistoja, dažniausiai – vienai nakčiai. Nesam nei Vilnius, nei Kaunas, nei Klaipėda. Norisi tą viltį turėti, kad Tauragė gyvuos, bet kartais pesimizmas apima...

Verslininkai sutinka, kad Tauragė yra atsigavusi ir sparčiai eina į priekį, pas mus yra Pagramančio regioninis parkas, Taurų parkas. Taigi įgyvendinama idėja turėti Tauragėje dar vieną kultūringą vietą, kur galima būtų apgyvendinti svečią. Norisi miesto svečius sutikti svetingai. 

Paprastai, bet ne prastai

– Dabar miesto centras toks išgražėjęs, norėjome ir mes nepadaryti Tauragei gėdos, – šypsosi „Agavos“ savininkė. – Ilgai svarstėm, ką čia įrengti.

– Turi nekilnojamąjį turtą ir reikia galvoti, kaip geriau jį panaudoti. Nutarėm, kad pirmajame aukšte prie gatvės įrengsim komercines patalpas – ten kokie 200 kv. metrų ploto, toliau nuo gatvės – moterų sporto klubas READY, jis jau veikia, – mintį pratęsia Tadas Alijošius.

Verslininkai teigia, kad sprendimą įrengti būtent apartamentus lėmė ir vieta: sutvarkytas ir patogus miesto centras, visas įstaigas, kavines galima pasiekti pėsčiomis.

Antrajame aukšte nuo praėjusių metų birželio pabaigos jau įrengti 4 kambariai, šį mėnesį bus baigti įrengti dar 7.

– Tad iš viso nuomosim 11 kambarių, pozicionuojam juos kaip apartamentų nuomą, – pasakoja T. Alijošius. – Kambariai įrengti paprastai, bet ne prastai. Jie jaukūs, kiekviename yra ir virtuvėlė su mikrobange, šaldytuvu, elektriniu virduliu, chalatais, visais reikalingais indais, kava, arbata, yra ir bendra skalbyklėlė.  Kambariuose veikia nemokamas internetas, stovi plačiaekraniai televizoriai su gausybe kanalų, oro kondicionieriai, rekuperacinis vėdinimas. Pastate svečiai ras ir skalbyklėlę su skalbimo mašina ir džiovykle, lyginimo lenta ir lygintuvu. Be to, visai šalia įsikūrusioje kavinukėje „Vero cafe“ svečiai galės nemokamai papusryčiauti – pusryčių kuponas įskaičiuotas į kambario kainą.

Verslas turi būti mielas širdžiai

– Čia labiau romantika, smagus dalykas, – sako verslininkas.

Pasak jo, tai tik pirmi žingsniai į apgyvendinimo verslą, todėl klausimų kol kas kur kas daugiau nei atsakymų, ir kaip seksis, pasakyti dar sunku. Vis dėlto jis įsitikinęs, kad jei darai tai, ką myli, ir myli tai, ką darai, sėkmė turi ateiti. O jam šis verslas mielas – smagu sutikti vis naujus žmones, su jais bendrauti, juos pažinti. Ir nėra geresnio įvertinimo už svečio pasakomą „10 balų!“.

– Bet kad ir rytoj gautum tą 10 balų, turi daryti taip pat gerai arba dar geriau, – teigia T. Alijošius.

Pasak jo, tai šeimos verslas. Ir jis pats, ir visa šeima nebijo jokio darbo – jei reikia ką padaryti, ima ir daro, nežiūrėdami į pareigas. Apartamentuose kol kas dirba tik viena tvarkytoja.

Svečių, kaip pasakoja Alijošiai, jau būta visokiausių, ir iš tolimiausių šalių atvykusių, ir emigrantų, į gimtinę grįžtančių vos kelioms dienoms sutvarkyti kokių nors reikalų.

Kambarius galima užsisakyti populiariame apgyvendinimo patalpų rezervacijos portale booking.com. Apartamentuose viešėję svečiai booking.com sistemoje jiems skyrė maksimalų reitingą – 10 balų.

Gal ir sunkoka patikėti – Tauragėje šiuo metu yra 116 viešojo maitinimo įmonių, vien šiemet jų įsteigta 17. Restorano vardą turi tik viena  jų – vakar „Tauragės“ viešbučio pirmajame aukšte duris atvėręs „Da Feng“. Pasak jo savininkės Almos Marozienės, svajonės pildosi lėtai: idėja sukurti tokį restoraną gimė prieš penkerius metus, o įgyvendinta per pusmetį.

 

„Bratoil“ degalinę, esančią Gedimino gatvėje, Tauragėje, įsigijo degalinių tinklas „Circle K“. Pasak bendrovės atstovės, bendra planuojama investicija į įsigytą degalinę, įskaitant ir jos įsigijimo išlaidas, sieks apie 2,15 mln. eurų. Ketinama iš esmės atnaujinti degalų pylimo zoną, pastatyti naują, gerokai didesnę parduotuvę, įrengti visiškai naują automobilių plovyklą.

„Sigitos kepiniai“ – tradicinis šeimos verslas, kurio šeimininkai puoselėja tas pačias vertybes jau 25-erius metus. Šiandien įmonės jubiliejų Sigita ir Albinas Geštautai pasitinka derindami tradicijas ir modernius sprendimus. Praėjusią savaitę duris atvėrė atnaujinta jų produkcijos parduotuvėlė Respublikos g. „Saldumynų namai“, kurioje galima ne tik įsigyti skanėstų šventei, bet ir vietoje užkrimsti, patogiai prisėdus, išgerti arbatos.

Tauragės apskrities verslininkų asociacija, jau penktus metus iš eilės organizuojanti TAVA atviro verslo dienas, lapkričio 5–9 dienomis sukvietė gimnazijų, progimnazijų, vidurinių, pagrindinių mokyklų moksleivius, priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikus, profesinio rengimo centro bei Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentus ir jų vadovus į savo įmones susipažinti su verslininkų vykdoma veikla, verslo procesais, bei pasidalinti sėkmės istorijomis.

Miesto pakraštyje įsikūręs, nuoseklią plėtrą vykdantis Tauragės industrinis parkas (TIP) pastaruoju metu sulaukia vis daugiau investuotojų dėmesio. Čia veikiančios Australijos-JAV, Švedijos, Danijos, Norvegijos bei lietuviško kapitalo įmonės nuolat plečiasi. Didinamas gamybinių patalpų plotas, investuojama į modernią techniką, kuriamos naujos darbo vietos.