2020 Rugsėjo 28 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Svečiai „Senamiesčio apartamentus“ reitinguoja 10 balų

  • Įkelta: 2019-01-17

Nuotrauka iš booking.com

Bažnyčių gatvėje duris atvers modernus pastatas. Ten, kur prieš 28-erius metus ir pradėjo savo veiklą viena pirmųjų Tauragėje komercinė prekybinė firma „Agava“, dabar iškilo naujas šiuolaikiškas pastatas, kuriame – ne tik komercinės patalpos, bet ir svečių namai, pavadinti „Senamiesčio apartamentais“. Nors tai pirmieji žingsniai neišbandytoje verslo nišoje, PKF  „Agava“ direktorius Tadas Alijošius įsitikinęs: „Kai myli tai, ką darai, ir darai tai, ką myli, turi pasisekti“.

Nuo mažos parduotuvėlės – iki didžiulio prekybos centro

Irena ir Tomas Alijošiai vieni pirmųjų Tauragėje ėmėsi verslo, prieš kone tris dešimtmečius įkurdami komercinę prekybinę firmą „Agava“ Bažnyčių gatvėje. Tuomet tai buvo maža parduotuvėlė. Dabar šeimos versle sukasi ne tik Irena su Tomu, bet ir jų sūnūs Tadas ir Tomas. Sėkmingiausias šeimos verslo projektas – prieš keliolika metų Tauragėje pastatytas „Senukų“ prekybos centras Gedimino gatvėje. Šiandien „Agavoje“ dirba netoli šimto žmonių, pagrindinė įmonės veikla – mažmeninė prekyba statybinėmis medžiagomis.

Tarsi gulbė iš bjauriojo ančiuko

Ta maža parduotuvėlė Bažnyčių gatvėje dabar tapo dailiu šiuolaikišku reprezentatyviu pastatu, ant kurio fasado puikuojasi užrašas „Senamiesčio apartamentai“. Tiesa, fasadas dar ne visiškai baigtas.

Viskas vyko palaipsniui, per daugelį metų, pastatas buvo vis remontuojamas, plečiamas, ilgą laiką jame veikė buitinės technikos, baldų, patalynės, žaislų  parduotuvės, jame kurį laiką buvo įsikūrusi ir prekybos dėvėtais drabužiais tinklo parduotuvė.  

Vis dėlto, pasak I. Alijošienės, pastatai Bažnyčių gatvėje jau buvo seni, juos būtinai reikėjo atnaujinti iš pagrindų. Iš priekio 20 metrų pastato buvo nugriauta ir pastatyta iš naujo.

 „Savo sultyse verdam... “

Kodėl nuspręsta žengti būtent į apgyvendinimo verslą? Pirmiausia, pasak I. Alijošienės, akivaizdu, kad tokių paslaugų Tauragėje, nors ir yra, bet aiškiai per mažai.

– Apgyvendinimo paslaugos tikrai nebuvo pirmoje vietoje, bet kad nelabai daugiau čia ką sugalvosi. Komercinių patalpų jau ir taip daug kur tuščios stovi, stambesnių užsienio investicijų sulaukti mažai šansų. Tai tik tie patys vietiniai lokacijas pakeičia. Savo sultyse verdam... – atsidūsta T. Alijošius.

Jam pritaria ir I. Alijošienė:

– Pradedam suprasti, kad net Jurbarkas turizmo prasme yra pranašesnis už Tauragę. Verslumu jie nusileidžia, bet lankytinų objektų prasme – ne. Ten Nemunas, labai graži gamta, o pas mus nelabai yra kuo turistus privilioti.  Tad žmonės ilgesniam laikui retai apsistoja, dažniausiai – vienai nakčiai. Nesam nei Vilnius, nei Kaunas, nei Klaipėda. Norisi tą viltį turėti, kad Tauragė gyvuos, bet kartais pesimizmas apima...

Verslininkai sutinka, kad Tauragė yra atsigavusi ir sparčiai eina į priekį, pas mus yra Pagramančio regioninis parkas, Taurų parkas. Taigi įgyvendinama idėja turėti Tauragėje dar vieną kultūringą vietą, kur galima būtų apgyvendinti svečią. Norisi miesto svečius sutikti svetingai. 

Paprastai, bet ne prastai

– Dabar miesto centras toks išgražėjęs, norėjome ir mes nepadaryti Tauragei gėdos, – šypsosi „Agavos“ savininkė. – Ilgai svarstėm, ką čia įrengti.

– Turi nekilnojamąjį turtą ir reikia galvoti, kaip geriau jį panaudoti. Nutarėm, kad pirmajame aukšte prie gatvės įrengsim komercines patalpas – ten kokie 200 kv. metrų ploto, toliau nuo gatvės – moterų sporto klubas READY, jis jau veikia, – mintį pratęsia Tadas Alijošius.

Verslininkai teigia, kad sprendimą įrengti būtent apartamentus lėmė ir vieta: sutvarkytas ir patogus miesto centras, visas įstaigas, kavines galima pasiekti pėsčiomis.

Antrajame aukšte nuo praėjusių metų birželio pabaigos jau įrengti 4 kambariai, šį mėnesį bus baigti įrengti dar 7.

– Tad iš viso nuomosim 11 kambarių, pozicionuojam juos kaip apartamentų nuomą, – pasakoja T. Alijošius. – Kambariai įrengti paprastai, bet ne prastai. Jie jaukūs, kiekviename yra ir virtuvėlė su mikrobange, šaldytuvu, elektriniu virduliu, chalatais, visais reikalingais indais, kava, arbata, yra ir bendra skalbyklėlė.  Kambariuose veikia nemokamas internetas, stovi plačiaekraniai televizoriai su gausybe kanalų, oro kondicionieriai, rekuperacinis vėdinimas. Pastate svečiai ras ir skalbyklėlę su skalbimo mašina ir džiovykle, lyginimo lenta ir lygintuvu. Be to, visai šalia įsikūrusioje kavinukėje „Vero cafe“ svečiai galės nemokamai papusryčiauti – pusryčių kuponas įskaičiuotas į kambario kainą.

Verslas turi būti mielas širdžiai

– Čia labiau romantika, smagus dalykas, – sako verslininkas.

Pasak jo, tai tik pirmi žingsniai į apgyvendinimo verslą, todėl klausimų kol kas kur kas daugiau nei atsakymų, ir kaip seksis, pasakyti dar sunku. Vis dėlto jis įsitikinęs, kad jei darai tai, ką myli, ir myli tai, ką darai, sėkmė turi ateiti. O jam šis verslas mielas – smagu sutikti vis naujus žmones, su jais bendrauti, juos pažinti. Ir nėra geresnio įvertinimo už svečio pasakomą „10 balų!“.

– Bet kad ir rytoj gautum tą 10 balų, turi daryti taip pat gerai arba dar geriau, – teigia T. Alijošius.

Pasak jo, tai šeimos verslas. Ir jis pats, ir visa šeima nebijo jokio darbo – jei reikia ką padaryti, ima ir daro, nežiūrėdami į pareigas. Apartamentuose kol kas dirba tik viena tvarkytoja.

Svečių, kaip pasakoja Alijošiai, jau būta visokiausių, ir iš tolimiausių šalių atvykusių, ir emigrantų, į gimtinę grįžtančių vos kelioms dienoms sutvarkyti kokių nors reikalų.

Kambarius galima užsisakyti populiariame apgyvendinimo patalpų rezervacijos portale booking.com. Apartamentuose viešėję svečiai booking.com sistemoje jiems skyrė maksimalų reitingą – 10 balų.

Gal ir sunkoka patikėti – Tauragėje šiuo metu yra 116 viešojo maitinimo įmonių, vien šiemet jų įsteigta 17. Restorano vardą turi tik viena  jų – vakar „Tauragės“ viešbučio pirmajame aukšte duris atvėręs „Da Feng“. Pasak jo savininkės Almos Marozienės, svajonės pildosi lėtai: idėja sukurti tokį restoraną gimė prieš penkerius metus, o įgyvendinta per pusmetį.

 

„Bratoil“ degalinę, esančią Gedimino gatvėje, Tauragėje, įsigijo degalinių tinklas „Circle K“. Pasak bendrovės atstovės, bendra planuojama investicija į įsigytą degalinę, įskaitant ir jos įsigijimo išlaidas, sieks apie 2,15 mln. eurų. Ketinama iš esmės atnaujinti degalų pylimo zoną, pastatyti naują, gerokai didesnę parduotuvę, įrengti visiškai naują automobilių plovyklą.

„Sigitos kepiniai“ – tradicinis šeimos verslas, kurio šeimininkai puoselėja tas pačias vertybes jau 25-erius metus. Šiandien įmonės jubiliejų Sigita ir Albinas Geštautai pasitinka derindami tradicijas ir modernius sprendimus. Praėjusią savaitę duris atvėrė atnaujinta jų produkcijos parduotuvėlė Respublikos g. „Saldumynų namai“, kurioje galima ne tik įsigyti skanėstų šventei, bet ir vietoje užkrimsti, patogiai prisėdus, išgerti arbatos.

Tauragės apskrities verslininkų asociacija, jau penktus metus iš eilės organizuojanti TAVA atviro verslo dienas, lapkričio 5–9 dienomis sukvietė gimnazijų, progimnazijų, vidurinių, pagrindinių mokyklų moksleivius, priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikus, profesinio rengimo centro bei Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentus ir jų vadovus į savo įmones susipažinti su verslininkų vykdoma veikla, verslo procesais, bei pasidalinti sėkmės istorijomis.

Miesto pakraštyje įsikūręs, nuoseklią plėtrą vykdantis Tauragės industrinis parkas (TIP) pastaruoju metu sulaukia vis daugiau investuotojų dėmesio. Čia veikiančios Australijos-JAV, Švedijos, Danijos, Norvegijos bei lietuviško kapitalo įmonės nuolat plečiasi. Didinamas gamybinių patalpų plotas, investuojama į modernią techniką, kuriamos naujos darbo vietos.

 

Respublikos gatvėje neseniai atidaryta tradicinių lietuviškų skanėstų – šakočių parduotuvė jau kviečia užsukti ir įsigyti ko nors gardaus. Juo labiau, kad jos lentynos nukrautos ne tik įvairaus dydžio ir skonio, įvairiai papuoštais šakočiais, bet ir kitokiais saldumynais – skruzdėlynais, grybukais, sausainiais. Vis dėlto svarbiausia prekė čia – būtent šakočiai: juos jau 20 metų kepa parduotuvės savininkės Ligitos Kužmarskienės įmonė, įsikūrusi Šilutėje.

Tauragėje įsikūrusiame nedideliame ceche gimsta mielos ir spalvingos tortų dekoracijos, keliaujančios po visą pasaulį. „Nojaus kepykla“ – pirmoji ir didžiausia tortų papuošimų gamintoja Lietuvoje, kurios įkūrėjai verslo idėją parsivežė iš emigracijos. Kad kiekviena šeimininkė pasijustų kepėja ir ypatinga proga nustebintų artimuosius puošniu tortu – tokia „Nojaus kepyklos“ misija.

Rajono spaudoje pasirodė informacija, jog Tauragės autobusų parko sandorius tikrina Viešųjų pirkimų tarnyba. Įmonės vadovas, vežėjų asociacijos „Linava“ viceprezidentas  Rimantas Martinavičius „Tauragės žinioms“ sakė dėl to esąs ramus – viskas įmonėje atliekama pagal įstatymo raidę. O paskleistas abejones Tauragės autobusų parko veiklos skaidrumu ir nauda direktorius vertina kaip nešvarius konkurentų žaidimus.  Taip pat vadovas džiaugėsi, jog į viešojo transporto rinką skverbiasi technologijos, o Tauragė žengia koja priekyje.

Aplinkos ministerijos paskelbtas taršos mažinimo planas sujudino ne tik automobilių vairuotojus, bet ir verslininkus, tiesiogiai „sėdinčius“ ant šio smulkaus verslo šakos. Tokių mūsų mieste apstu, nuo nepriklausomybės atgavimo iš Vokietijos ir Prancūzijos į Tauragę jie pramynė plačius kelius, kuriais rieda daugiausiai 10–14 metų senumo transporto priemonės. Todėl siekis apmokestinti dyzelines bei senesnes transporto priemones tiesiogiai kirs ne tik per pirkėjų, bet ir per prekybininkų kišenes. „Tauragės žinių“ pakalbinti naudotų automobilių verslo atstovai ironiškai klausė, ar žmonės turi pinigų elektromobiliams, ar naujesnes transporto priemones sugebės nusipirkti pensininkai ir studentai?

„Keda Trans“ – pirmoji logistikos įmonė Lietuvoje, pradėjusi teikti vairuotojų nuomos paslaugas užsienio partneriams. Bendrovės vadovas Kęstutis Onusaitis, nuosavo transporto verslo nusprendė imtis, kai Lietuvą krėtė finansinė krizė – 2009-aisiais. Kęstutis su žmona pasakoja, jog buvo ne vienas, sukiojęs pirštą prie smilkinio – visi uždaro verslus, o jūs pradedat. Tačiau tikėjimas savo jėgomis ir noras įgyvendinti svajonę vedė į priekį, ir ne veltui. „Keda Trans“ gyvuoja jau gerą dešimtmetį.

Šiais metais į naują vietą „Prekybos banke“ persikėlusios picerijos „Piri piri“ savininkė prasitarė apie bankrotą. Moteris tikina, kad jos maitinimo įstaigos nesėkmių kalti konkurentai, siekiantys sužlugdyti jos verslą. Žodžių į vatą moteris nevyniojo, tauragiškius išvadino „debilais“.

Prieš keturis metus Antoninai Toliušei metus valstybės tarnybos darbą Rusijos Federacijoje, artimieji buvo prieš jos sprendimą gyventi ir dirbti Lietuvoje. Atvykusi į Lietuvą jauna moteris ėmėsi savo gimtojoje šalyje gan populiarios valgomų puokščių gamybos. Sulaukė susidomėjimo. Svajoja įkurti dirbtuves.

 

Žurnalo „Verslo klasė“ skelbiamame didžiausių Lietuvos bendrovių pagal 2017 m. pardavimo pajamas tūkstantuke yra ne viena Tauragės apskrities įmonė. Aukščiausiai šiame sąraše iškilusi AB „Vilkyškių pieninė“, užimanti 51 poziciją.

Pagramantyje, Akmenos gatvėje, kurios vienoje pusėje čiurlena Akmena, kitoje gėlynuose skendintys namai, veikia siuvykla, kurios produkcija keliauja į Olandiją. 24-erius metus gyvuojančios įmonės savininkė Raselė Stružeckienė atvira – pastaraisiais metais konkurencija gerokai praretino siuvyklos užsakovų gretas. Iš įvairaus asortimento – nuo proginių suknelių iki laisvalaikio rūbų ir žaislų, šiuo metu beliko tik pastarieji. Tačiau moteris uždaryti siuvyklos negalvoja, dalijasi naujomis idėjomis, o labiausiai vertina atsidavusius darbuotojus, kurie kartu su ja nuo pat įkūrimo.

Į „Tauragės žinių“ redakciją kreipėsi viena smulkiųjų UAB „Dunokai“ akcininkių (vardas ir pavardė redakcijai žinomi, – red. past.). Moteris teigia nerimaujanti dėl savivaldybės kontroliuojamo įmonės akcijų paketo privatizavimo, esą smulkieji akcininkai jaučiasi atsidūrę nežinioje. „Jeigu savivaldybė parduoda, mes irgi norime parduoti savo akcijas, tik nežinome, kaip,“ – savo nerimą išsakė moteris.

Praėjusią savaitę Tauragės rajono savivaldybėje rinkosi įmonių privatizavimo komisija, kuri patvirtino UAB Tauragės butų ūkis ir UAB „Dunokai“ privatizavimo programą. Anot savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, ją šiandien tvirtins Turto bankas, o liepos pabaigoje jau galima tikėtis aukciono paskelbimo. Parduodama bendrovė praėjusią savaitę pasirašė 4 iš 5 miesto tvarkymo paslaugų sutarčių. Tarptautinio konkurso paskelbimas savivaldybei sutaupys maždaug po 200 tūkst. eurų kasmet, nes penkerius metus taikytus įkainius „Dunokai“ sumažino trečdaliu.

Turbūt nedaug kas žino, jog Tauragėje jau 18 metų gyvuoja žvejybinių blizgių gamybos įmonė, kurios produkcija prekiauja per 250 žūklės reikmenų parduotuvių Lietuvoje. „Zumpės“ tvenkinio hidronimu pavadintos įmonės produkcija turi gilias tradicijas, dar nuo Skaičiavimo mašinų gamyklos laikų. Todėl tauragiškių gamybos blizgės kokybe nenusileidžia užsienietiškoms, teigia patyrę žvejai, o kai kurios jų tapusios klasikinėmis.    

Praėjusį antradienį Žygaičių kaime ūkininko Alvydo Merkelio valdose susirinko Tauragės apskrities žemdirbiai. Bendradarbiaujant su AB „Kauno grūdai“ įvyko renginys „Lauko diena“, kuriame ūkininkai galėjo ne tik įvertinti modernų šeimininko A. Merkelio pieno ūkį, bet ir aptarti susidariusius rūpesčius.

Į antradienį bendradarbiavimo centre „Spiečius“ vykusį reginį „Moteris versle: galimybės ir iššūkiai“ susirinko dailiosios lyties atstovės iš Tauragės, Šilutės, Šiaulių ir Klaipėdos. Kai kurios – norėdamos susitikti pažįstamas verslo atstoves, kitos – išgirsti taip trokštamus verslo sėkmės receptus.

„Tauragės žinios“ ne kartą rašė apie planus ir bandymus atgaivinti Vytauto ir Jūros gatvių  pabaigoje esantį kareivinių miestelį. Netoliese vis dar apleistų didžiulių pastatų besikuriančios modernios pramogų ir užimtumo erdvės teikia vilčių, jog neilgai trukus ši miesto dalis atgis. Savivaldybė savo iniciatyva rekonstravo 2 pastatus bei stato baseiną, likusias kareivines imta aktyviai pardavinėti aukcione. Vieną iš pastatų įsigiję verslininkai planuoja svečių namus, kiti istorinę praeitį menantys vaiduokliai – privatizuojamų sąraše.

Braškių augintojai trina rankomis – kaip reta šiltas ir ankstyvas pavasaris sparčiai nokina uogas. Pirmosios braškės graibstyte graibstomos. „Per pusvalandį išpardaviau 50 kilogramų braškių,“ – teigia „Eco braškė“ savininkas Vaidas Rimkus.  Pirkėjų negąsdina nė kaina. Už kilogramą lietuviškų braškių negailima ir 6 eurų.

Pastaruoju metu lyg grybai po lietaus Tauragėje „dygsta“ grožio oazės. Naujų grožio salonų savininkai nusiteikę optimistiškai ir tiki naujo verslo sėkme. O šios srities senbuvės teigia, kad rinka jau ir taip perpildyta. „Tauragėje greit kiekvienas klientas turės po atskirą meistrą,“ – įsitikinusi 33 metus grožio srityje dirbanti kosmetologė.

Penkerius metus Dariaus ir Girėno gatvėje dirbęs Šiaulių banko Tauragės klientų aptarnavo skyrius keliasi į Bažnyčių gatvę. Dėl kraustymosi procesų dvi dienas šį bankinė įstaiga nedirbs.

Nekilnojamojo turto skelbimų portalo aruodas.lt duomenimis, šiuo metu Tauragės rajone parduodami 37 butai, kurių kainos siekia nuo 253 Eur iki 841 Eur už kvadratinį metrą. „Tauragės žinių“ duomenimis, rajono nekilnojamo turto rinką dar šiemet papildys du nauji projektai. Antram gyvenimui prikeliamas daugiabutis namas vaiduoklis J. Tumo-Vaižganto gale, į kurį ketinama investuoti 1,5 mln. eurų, ir buvęs darželio „Ereliukas“ pastatas, kuris virs gyvenamaisiais butais ir kotedžais. Pastarąjį palankiai vertina nekilnojamo turto ekspertai, ir, nors statybos pilnu tempu dar net neprasidėjo, jame jau rezervuota 11 butų. Tuo tarpu namo vaiduoklio sėkme abejojama, nors jame taip pat planuojami modernūs statybos sprendimai.

Prieš penkerius metus Taurų nuotykių parke atidarytą restoraną „Pasaga“ valdo nauji šeimininkai. Iš emigracijos grįžę tauragiškiai nusprendė investuoti į maitinimo paslaugas teikiančią įmonę bei klientus vilioti lietuviškais patiekalais.