2020 Birželio 07 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Tauragę sudrebins dar vienas verslo forumas

  • Įkelta: 2019-02-19
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Politikos, verslo ir kultūros žurnalas IQ, rajono savivaldybė ir Tauragės apskrities verslininkų asociacija (TAVA) vasario 21 dieną kviečia į forumą „Tauragė 2019 – regiono verslo ir plėtros perspektyvos“. Kartu su ekonomistais, rinkodaros, kitų sričių ekspertais bus diskutuojama apie regionų patrauklumo didinimą, miesto rinkodarą, emigraciją / migraciją, talentų pritraukimą bei kitas aktualias temas.

Kaip „Tauragės žinioms“ teigė IQ ir alfa.lt vyriausiasis redaktorius Ovidijus Lukošius, tai yra 9-asis jų ir Lietuvos banko bei Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje rengiamas forumas.

– Tikslas yra pažiūrėti, kokia situacija regionuose. IQ žurnale jau buvo išleisti du straipsniai, kaip Tauragė kovojo su emigracija. Apžvalgų bus ir daugiau, – teigė O. Lukošius.

Žurnalo vyriausiojo redaktoriaus nuomone, forume svarbią dalį užims ne tik ekonomistų įžvalgos, bet ir EK atstovybės Lietuvoje pranešimai. Ne paslaptis, kad prie regionų augimo ženkliai prisidėjo Europos Sąjungos lėšos. Tačiau jos sumažės, nes Sanglaudos fondo lėšos skiriamos atsižvelgiant į šalies išsivystymo rodiklius, kurie lyginami su ES vidurkiu. Bendrojo ES vidaus produkto (BVP) vidurkio rodiklius jau yra pasiekęs Vilnius, todėl regionams teks pasukti galvą, kaip gauti pinigų.

– Trinkelėms ir šviestuvams ES pinigų galimybės nebus. Forume apie tai bus ir šnekama. Jog reiks investuoti į mokslą, išmaniąją įrangą, – tvirtino O. Lukošius.

Ilgalaikių veiksmingų sprendimo būdų, pakreipsiančių regionus pažangos keliu bus bandoma ieškoti drauge. IQ forume dalyvaus Seimo narė Aušrinė Norkienė, Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, pranešimus skaitys Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis, Lietuvos banko Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyresnysis ekonomistas Darius Imbrasas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas,  Tauragės rajono mero patarėjas Dovydas Kaminskas.

Tauragės industrinio parko steigėjas Antanas Stankus pristatys pranešimą „Tarptautinio verslo plėtra regione: kas lemia sėkmingą investicijų pritraukimą“, o AB Vilkyškių pieninės generalinis direktorius ir steigėjas Gintaras Bertašius – „25 metų rezultatas: 1000 darbo vietų ir didžiausių regiono eksportuotojo bei investuotojo titulai“.

Pasak TAVA valdybos pirmininkės Giedrės Stulginskienės, po forumo vyks tradiciniai apskrities verslininkų apdovanojimai. Šiemet bus renkamos dvi geriausios Tauragės rajono bei po vieną Pagėgių savivaldybės, Šilalės ir Jurbarko rajono bendrovės.

– Šių metų TAVA apdovanojimai išsiskirs tuo, kad peržengsim asociacijos ribas ir išrinksime ne iš narių, bet absoliučiai geriausias įmones pagal numatytus kriterijus, – teigė 90 narių asociaciją vienijančios organizacijos pirmininkė G. Stulginskienė.

Didelis Regionų lyderystės forumas Tauragėje buvo surengtas ir 2017 metais. Visą dieną vykusioje diskusijoje dalyvavo įvairių sričių specialistai, ekonomistai ir verslininkai.  Praėjusiais metais Tauragės rajono savivaldybė už verslumo skatinimą pelnė „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą.  

Užs. Nr. 12

 

 

Jaunam žmogui imtis nuosavo verslo reikia nemažai drąsos. 27-erių Viktorija Andrikienė tam ryžosi – vakar ji atidarė didelių dydžių moteriškų drabužių parduotuvę. Susidoroti su kylančiais iššūkiais ir įgyvendinti savo svajonę Viktorijai jėgų suteikia artimųjų palaikymas ir neblėstantis optimizmas.

Mažąją bendriją „Skaidrus medis“, gyvuojančią vos metus ir gaminančią prabangius vienetinius nepakartojamo grožio stalus iš medžio ir epoksido, įkūrė 24-erių Giedrė Abromaitė, su draugu grįžusi iš užsienio. Nors pradėti verslą buvo nelengva ir, jei reikėtų šį kelią pakartoti dar kartą, pasak jos, labai gerai pagalvotų, mergina dėl nieko nesigaili ir tiki tuo, ką daro. 

Bažnyčių gatvėje duris atvers modernus pastatas. Ten, kur prieš 28-erius metus ir pradėjo savo veiklą viena pirmųjų Tauragėje komercinė prekybinė firma „Agava“, dabar iškilo naujas šiuolaikiškas pastatas, kuriame – ne tik komercinės patalpos, bet ir svečių namai, pavadinti „Senamiesčio apartamentais“. Nors tai pirmieji žingsniai neišbandytoje verslo nišoje, PKF  „Agava“ direktorius Tadas Alijošius įsitikinęs: „Kai myli tai, ką darai, ir darai tai, ką myli, turi pasisekti“.

Gal ir sunkoka patikėti – Tauragėje šiuo metu yra 116 viešojo maitinimo įmonių, vien šiemet jų įsteigta 17. Restorano vardą turi tik viena  jų – vakar „Tauragės“ viešbučio pirmajame aukšte duris atvėręs „Da Feng“. Pasak jo savininkės Almos Marozienės, svajonės pildosi lėtai: idėja sukurti tokį restoraną gimė prieš penkerius metus, o įgyvendinta per pusmetį.

 

„Bratoil“ degalinę, esančią Gedimino gatvėje, Tauragėje, įsigijo degalinių tinklas „Circle K“. Pasak bendrovės atstovės, bendra planuojama investicija į įsigytą degalinę, įskaitant ir jos įsigijimo išlaidas, sieks apie 2,15 mln. eurų. Ketinama iš esmės atnaujinti degalų pylimo zoną, pastatyti naują, gerokai didesnę parduotuvę, įrengti visiškai naują automobilių plovyklą.