Nekilnojamo turto rinka: pernai buvo parduota 530 namų ir butų
Įkelta:
2019-04-24
Nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas

SEB banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Vaidas Žagūnis

Registrų centras skelbia, kad pirmąjį šių metų ketvirtį nekilnojamojo turto (NT) rinka Lietuvoje augo nuosaikiai – sudaryta 6,4 proc. sandorių daugiau nei per praėjusių metų tą patį laikotarpį. Panaši statistika fiksuojama ir Tauragėje, čia ženkliai didėjo parduodamų gyvenamųjų namų skaičius. SEB Banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktoriaus Vaido Žagūnio teigimu, tai susiję su augančiu Tauragės ekonominiu aktyvumu, kuris nemažai susijęs ir su plėtojamu Tauragės industriniu parku bei kylančiomis tauragiškių pajamomis.

Augantys skaičiai

Visoje šalyje, preliminariais Registrų centro duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį savininkus pakeitė 7,9 tūkst. butų – 7,1 proc. daugiau nei praėjusių metų sausį–kovą (7,4 tūkst.). Šiose suvestinėse pirmauja sostinė, taip pat kiti didieji Lietuvos miestai, išsiskiria Alytus ir Palanga, kuriose fiksuojamas parduodamo nekilnojamo turto augimas.

Remiantis dviejų metų duomenimis, Tauragės rinkoje augo gyvenamųjų namų pardavimai. Registrų centro atstovas spaudai Mindaugas Samkus informavo, kad pirmąjį šių metų ketvirtį Tauragės rajone buvo parduoti 72 butai ir 41 gyvenamasis namas. Pernai analogišku laikotarpiu savininkus pakeitė 76 butai ir 31 gyvenamasis namas.

Per visus 2018 m. visame rajone parduota 319 butų ir 211 gyvenamųjų namų (2017 m. atitinkamai 300 butų ir 175 gyvenamieji namai).

Ilgus metus nekilnojamo turto pardavimo veikla užsiimantis Virginijus Šimkūnas sako, jog rinką pagyvino valstybės parama jaunoms šeimoms, kurios kiekvienas iš sutuoktinių yra ne vyresnis nei 35 metai.

– Praktiškai tos šeimos sutaupys banko palūkanas, geras dalykas šita parama, bet jau baigėsi. Tų pirkėjų nėra daug, dažniausiai dirbantys kituose miestuose, arba Industriniame parke (Tauragės industrinis parkas (TIP), – red. past.), kur atlyginimai didesni, – situaciją vertino V. Šimkūnas.

Optimistinės prognozės

Apie sujudimą nekilnojamojo turto rinkoje „Tauragės žinios“ neseniai rašė. Nekilnojamojo turto projektus vystančio bendrovės „Apastata“ ir „Minestas“ teigia, kad tauragiškių susidomėjimas jų parduodamais naujai įrengtais būstais nemažas. J. Tumo-Vaižganto gatvėje tvarkomo daugiabučio, buvusio vaiduoklio, valdytojai tikina, kad  net ketvirtadalis butų jau parduota.

Pozityvias prognozes piešia ir bankininkai. Pastarųjų metų duomenys rodo, kad nekilnojamojo turto rinka Lietuvoje auga – aktyvūs yra ir nekilnojamojo turto vystytojai ir pirkėjai.

SEB banko analitikai prognozuoja, kad šiemet vidutinis darbo užmokestis augs 7 proc., o kitąmet – 6 procentais. Vadinasi, jei nekilnojamojo turto rinka toliau vystysis subalansuotai ir būsto kainos neaugs sparčiau nei darbo užmokestis, būsto įperkamumo rodiklis šalyje išliks toks pat aukštas, koks yra ir šiuo metu.

Metinė infliacija šiais metais turėtų išlikti 2,5 proc., tokia pat bus ir 2020 metais. Tačiau atkreiptinas dėmesys į prognozę, kad 2020 metų pabaigoje Europos centrinis bankas iki 0,25 punkto pakels bazinę palūkanų normą. Augant vidutinei būsto paskolos palūkanų normai pasiskolinti būstui gali tapti brangiau. Taigi ir priimti sprendimą skolintis bei įsigyti savo nuosavą būstą gali tapti sudėtingiau.

Vidutinė paskola – 43 tūkst.

SEB Banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktoriaus V. Žagūnio teigimu, skolinimosi sąlygos iš esmės nėra pasikeitusios – kaip ir anksčiau bankai, suteikdami būsto paskolas, vadovaujasi Lietuvos banko patvirtintais Atsakingojo skolinimo nuostatais. Remiantis šiais nuostatais, įsigyjant būstą su būsto paskola kliento turimų finansinių įsipareigojimų dydis neturi viršyti 40 proc. jo šeimos nuolatinių pajamų, o gyventojo nuosavų lėšų dalis turi sudaryti ne mažiau kaip 15 proc. įsigyjamo būsto vertės arba kainos (nuo tos, kuri mažesnė).

SEB banko pernai Lietuvoje suteiktų būsto paskolų vidutinė vertė buvo daugiau nei 56 tūkst. eurų. Tauragėje pernai suteiktų būsto paskolų vidutinė vertė siekė beveik 43 tūkst. eurų.

Būsto paskolą Lietuvos gyventojai ima vidutiniškai 23 metams.

Aktyvesnį skolinimąsi lemia auganti šalies ekonomika bei didėjantis vidutinis darbo užmokestis – dėl augančių realiųjų gyventojų pajamų didėja jų galimybės įsigyti nuosavą būstą, taip pat stiprėja žmonių optimistiniai lūkesčiai dėl ateities. Tai ir turi didžiausią įtaką gyventojams priimant sprendimus dėl ilgalaikių finansinių įsipareigojimų.

Ekonominis aktyvumas

„Pastebime, jog gyvenamojo būsto kaina mažesniuose regionuose šiuo metu auga sparčiau negu Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje. Tai yra susiję su tuo, kad po krizės kainos didmiesčiuose (ypač sostinėje) pradėjo augti sparčiau, o regionuose jos vėlavo ir dėl lėtesnio algų augimo, ir dėl emigracijos. 

Dabartinė tendencija, kad kelerius metus iš eilės gana nemažu tempu augant gyventojų pajamoms vis daugiau žmonių ir mažesnėse savivaldybėse stato naują būstą arba keičia turimą į naujesnį, geresnį. Tikėtina, kad mažesniuose miesteliuose išaugusi naujo būsto paklausa padidins ir jo kainą, nes, skirtingai nei didmiesčiuose, šalies regionuose naujos statybos būsto pasiūla išlieka ribota.

Tauragės savivaldybėje „Sodros“ duomenimis šių metų vasarį metinis dirbančių asmenų draudžiamųjų pajamų pokytis buvo 8,8 proc., tad pajamų augimas išties yra nemažas. Be to, Tauragė, lyginant su kitais mažesniais šalies regionais, pastaruoju metu išsiskiria ir aktyviu ekonominiu aktyvumu, kuris nemažai susijęs ir su plėtojamu Tauragės industriniu parku, ir su emigrantų susigrąžinimu.

Pernai Tauragės apskritis, beje, pasižymėjo ir aktyviau augusiomis skolinimosi būstui apimtimis – SEB banko Tauragės finansinių konsultacijų skyrius pernai sudarė naujų būsto kredito sutarčių 25 proc. daugiau nei 2017-aisiais,“ – „Tauragės žinioms“ teigė Vaidas Žagūnis

Nuotrauka

TIP atlyginimai

Nekilnojamojo turto rinkoje dirbantis V. Šimkūnas sako, jog būstų prekybą ateityje galėtų pagyvinti grįžę emigrantai. Esą „Brexit“ procesas gali paskatinti iš Didžiosios Britanijos grįžtančius tauragiškius, kurių kišenės nešvilpauja vėjai. 

Vyro nuomone, Tauragėje dirbantys asmenys didesnio proveržio šioje rinkoje nesudarys. Statybų ir transporto sektoriuje dirbančių tauragiškių atlyginimai mažesni nei kituose miestuose. Anot V. Šimkūno, bankų reikalavimai šiuo metu itin griežti, todėl paskolą gali pasiimti tik nemažas pajamas gaunantys asmenys, kaip Tauragės industriniame parke.

Rekvizitai.lt duomenimis TIP esančios bendrovės „Tauraplastas“ vidutinis atlyginimas vasario mėnesį siekė 1712 eurų, tinklų gamybininkės „Egersund Net“ – 1453 Eur, „Ansell Protective Solutions Lithuania“ – 1388 Eur, „Elka Rainwear“ – 963 eurus prieš mokesčius.

Anot V. Šimkūno, šiuo metu nekilnojamojo turto rinka pakankamai paini. Vyras pripažino, kad dabar labai geras metas jį parduoti, tačiau ragino nesistebėti viešai skelbiamomis, aukštomis kainomis.

– Žmonės kalba apie krizę artėjančiais metais, todėl parduodantys būstą jo išlaikyti „bet kokia kaina nelinkę“. Parduodantys namus nusilygsta net 20 tūkst. eurų, nuo pirminės skelbiamos sumos. Panaši situacija ir su parduodamais butais, – tvirtino V. Šimkūnas.

Nuotrauka
Raudones pilis
Įkelta:
prieš 20 valandų
Paskutiniame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje pritarta partnerystės projektui, pagal kurį savivaldybė perduotų objektą investuotojui, kuris pilyje įrengtų viešbutį, restoraną ir konferencijų centrą. Tokia idėja galėtų būti įgyvendinta per keletą metų.
Nuotrauka
butai
Įkelta:
2021-01-16
Jau ne vienerius metus Tauragėje kalbama, kad naujakuriams Tauragėje susirasti nuomojamą būstą yra tikras iššūkis. Dažnai nuomininkai turi gerokai patuštinti kišenes, konkurencija tarp nuomininkų – didelė. Ja pasinaudoja ir sukčiai, viliodami iš patiklių žmonių pinigus. Tačiau nutinka ir taip, kad nukenčia ir nuomotojai – vaizdai, kuriuos jie pamato išsikrausčius nuomininkams, kartais priverčia žiaukčioti. „Tauragės žinioms“ teisininkas Deivis Valiulis atskleidė, ką reikėtų žinoti nuomojantis ar nuomojant būstą.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-01-13
Vos pradėjusi dirbti pagal individualią veiklą jauna kosmetologė liko be nieko, kai paskelbus karantiną teko uždaryti grožio salonus. Mergina baigė įvairius kursus, jaunimo integracijos į darbo rinką programą, sumokėjo už darbo vietą salone. Užimtumo tarnyba aiškina, kad kiekvieną atvejį sprendžia individualiai, bet realybėje situacija kitokia. Mokesčius mokėti reikia, o pajamų gauti neįmanoma.
Nuotrauka
alantas
Įkelta:
2021-01-12
Pandemija stipriai paveikė tiek asmeninį žmonių gyvenimą, tiek verslą ir šalies ekonomiką. Valstybinė mokesčių inspekcija neseniai paskelbė sąrašą įmonių, kurios nukentėjo nuo COVID-19 – Tauragės apskrityje tokių įmonių per tūkstantį. Dalis kalbintų verslininkų sako, kad kol kas nepatogumų didelių nėra, bet kaip bus ateityje, jei karantinas užsitęs, kol kas sunku pasakyti.
Nuotrauka
plovykla
Įkelta:
2021-01-01
Londone (Didžioji Britanija) gyvenantis Vaidas savo gimtojo krašto nepamiršo ir investavo į automobilių plovyklą. Sako, norėjo pakeisti tautiečių požiūrį į automobilių priežiūrą. Ir lokacija pasirinkta ten, kur plovyklos Tauragėje nebuvo. „Būsiu patenkintas, jei pavyks pritraukti nuolatinių klientų“, – pasakoja pašnekovas.
Nuotrauka
pilaite
Įkelta:
2020-12-31
Pilaitės namai – tai naujas gyvenamųjų namų kvartalas Tauragėje, kylantis visai šalia miesto. Šiuolaikiški, ekologiški A+ energinės klasės namai nuo Tauragės miesto centro nutolę vos 3 km, suprojektuoti ir jau pradėti statyti. Šis projektas, kaip žada jį įgyvendinančios Nekilnojamojo turto agentūros direktorius Giedrius Stanevičius, leis miesto žmogui mėgautis gamtos ramybe. O to ieškančių išties nemažai.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
2020-12-29
Per pastaruosius penketą metų Tauragėje uždaryta arba reorganizuota 16 įvairių švietimo įstaigų. Tačiau atsiranda kita tendencija. Visuomenei senstant senelių globos namuose vietų darosi vis sunkiau surasti. Vis dažniau po reorganizacijos tuščiuose mokyklų pastatuose įsikuria senoliai.
Nuotrauka
mokomoji
Įkelta:
2020-12-29
Vyriausybė, atsižvelgdama į nepalankią COVID-19 situaciją Lietuvoje, prieš šventes priėmė sprendimą laikinai uždrausti transporto priemonių vairavimo praktinius mokymus.
Nuotrauka
revolut
Įkelta:
2020-12-21
Iki šių metų pabaigos „Revolut“ į Lietuvą perkels apie 10 mln. savo vartotojų sąskaitų. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), prižiūrinti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją Lietuvoje, sako, kad kartu su dideliu kiekiu sąskaitų išaugs ir galimų rizikų grėsmė, tačiau pripažįsta, kad tokį scenarijų prognozavo iš anksčiau ir ėmė tam ruoštis.
Nuotrauka
Požeminė konteinerių aikštelė Vytauto g. 141, Tauragėje
Požeminė konteinerių aikštelė Vytauto g. 141, Tauragėje
Įkelta:
2020-12-18
Tauragės rajone dar 2016 m. pradėto projekto „Tauragės regiono komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“, kuriuo siekiama išplėtoti komunalinių atliekų surinkimo ir paruošimo naudoti pakartotinai infrastruktūrą, didžioji dalis darbų jau baigti. Tauragėje įrengtos naujos požeminės ir antžeminės konteinerių aikštelės, didžiųjų atliekų surinkimo aikštelėje (DASA) įrengtas pastatas, skirtas pakartotinai naudoti tinkamiems daiktams laikinai saugoti, individualių namų valdoms išdalinti žaliųjų atliekų konteineriai bei kompostavimo dėžės.
Nuotrauka
kirpeja
Įkelta:
2020-12-17
Kitais metais padidėjus minimaliai mėnesinei algai (MMA), keisis kai kurių su ja susijusių įmokų dydžiai, tačiau „Sodros“ įmokų tarifai liks tokie patys. Kokie kiti pokyčiai nuo sausio laukia savarankiškai dirbančiųjų?
Nuotrauka
koliazas
Įkelta:
2020-12-14
Turbūt neįsivaizduojame savo gyvenimo be kvapų. Šiandien kvepalai, kvapiosios žvakės, kvapai namams ar automobiliui yra tapę neatsiejama kasdienybės dalimi. Tauragiškis Alius Verumbickas kuria kvepiančias žvakes, tačiau jos visai kitokios nei tos, kurias siūlo masinė prekyba: jos pagamintos savomis rankomis, natūralios ir nekenksmingos nei žmogui, nei aplinkai. 
Nuotrauka
rakto skylute
Įkelta:
2020-12-13
Vis dažniau galvodami apie savo sveikatą, žmonės ima ne tik ieškoti fizinės, sveikatą gerinančios veiklos, bet ir pagalvoja apie sveikesnės mitybos galimybes. O rasti sveikesnius produktus lengviau, kai jie pažymėti specialiu ženklu. Ženklas „Rakto skylutė“ ant produkto rodo, kad jis atitinka visus sveikatai palankesnių produktų vertinimo kriterijus. Toks ženklas įteiktas UAB „Savorija“ gaminančiai prieskonius.   
Nuotrauka
beta
Renovuotas daugiabutis Marijampolėje. Nuotrauka iš BETA archyvo.
Įkelta:
2020-12-04
Daugelis Lietuvos gyventojų norėtų atsinaujinti savo daugiabutį ir mano, kad modernizacija prisideda prie gyvenimo kokybės gerinimo. Tai parodė rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ kartu su Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) atliktas reprezentatyvus Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Pastatas, iškilęs Gedimino gatvėje vietoj senosios „Maximos“, tampa nauju traukos centru: neseniai jame atidaryta automobilių detalių parduotuvė „Autoaibė“, o ją lipte aplipo kitos parduotuvės, kuriose prekiaujama užuolaidomis, grindų danga, dėvėtais ir naujais drabužiais gėlėmis, mėsos produktais. Į jų „kompaniją“ šiomis dienomis įsiliejo dar viena tauragiškių pamėgta vietelė – šakočių ir kitokių saldumynų parduotuvė, anksčiau veikusi Respublikos gatvėje.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Vietelės, kur drabužių galima įsigyti pigiau, – vienas didesnių traukos objektų moterims mieste. Per keletą metų tauragiškės ypač pamėgo dėvėtų drabužių parduotuves Bažnyčių ir Respublikos gatvėse. Jos priklauso verslininkui iš Plungės. Nors verslas sekasi, plungiškis jau nebėra pagrindinis žaidėjas mūsų miesto dėvėtų drabužių rinkoje. Jam įkandin šią vasarą atsekė pigios aprangos tinklas „Second hand“. Tinklo savininkai – taip pat iš Plungės.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-13

Posakis, kad savame krašte pranašu nebūsi, pasitvirtina ne visada – tai puikiai įrodo į gimtinę grįžtantys ir čia savo vietą randantys kraštiečiai. Viena jų – Neta Norkutė, po tarptautinio verslo studijų ir ilgų metų sostinėje grįžusi į gimtąją Tauragę ir čia įkūrusi savo verslą – įmonę „Savorija“, gaminančią prieskonius ir žolelių mišinius, atspindinčius viso pasaulio skonių įvairovę. Gimęs iš pomėgio gaminti maistą, augintas jaunatviškos drąsos, verslas po truputį skinasi kelią. Ir nors koją kišti jam bando jau antras karantinas, jauna moteris rankų nenuleidžia ir tvirtai tiki šviesia savo įmonės ateitimi.

 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-10

Ką tik minėjome Visų šventųjų dieną, lankėme artimųjų kapus. Turbūt ne vienas ta proga prisiminėme ir savo mylimus, tikrais šeimos nariais tapusius augintinius, kurių jau nebeturime šalia. Kaip atsisveikinome su jais? Vis labiau populiarėja mirusiųjų kremavimas. Kremuoti, pasirodo, galima ne tik žmones, bet ir augintinius. Vienintelė tuo užsiimanti įmonė, jau pustrečių metų veikianti Tauragės rajono Zoliškių kaime, siekia formuoti humaniškesnes atsisveikinimo su augintiniais tradicijas.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-30

Ar, žinojote, kad taksi programėle „Bolt“ galima išsikviesti ir Tauragėje? O gal jau ir naudojotės? Tada gali būti, kad jus į reikiamą vietą savo „Peugeot“ automobiliuku nuvežė Kristina Liolaitė. Jai šis darbas – dar vienas sau mestas iššūkis, nors toli gražu ne pirmas. Mat moteris jau 30 metų prikaustyta prie neįgaliojo vežimėlio.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-27

Šalyje augant COVID-19 užsikrėtimų skaičiui, rūpindamasis pirkėjų bei savo darbuotojų saugumu, lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ visose parduotuvėse atėjusiems apsipirkti nemokamai suteiks vienkartinę apsauginę veido kaukę. Kaukės bus pradėtos dalinti nuo trečiadienio.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-26

Nuo kitų metų nebelieka Tilžės plente įsikūrusios statybinių prekių parduotuvės „Vinita“.  Įmonė pardavė prekybines patalpas. Nuo pavasario čia turėtų įsikurti tarptautinio prekybinio tinklo parduotuvė.